Ковчег «Чорнобиль»: перезавантаження»

Денис Копилов представив соціальний артпроєкт, мета якого – змінити ставлення до Чорнобильської зони у світі

1 липня о 18.30 в Національному музеї Тараса Шевченка відкрили основну частину масштабного артпроєкту Дениса Копилова «Ковчег «Чорнобиль»: перезавантаження». Вона складається з двох взаємодоповнюючих блоків, які розташовані на подвір’ї та у залах музею. Експозиція містить твори з двох авторських проєктів: «Ковчег. Чорнобиль» та «Мутація», що на смисловому та візуальному рівні постають частиною великої, цілісної історії, створеної автором. Виставку можна буде оглянути до 25 липня. Вхід вільний.
Проєкт було особисто підтримано всесвітньовідомим режисером Девідом Лінчем та його фондом David Lynch Foundation, який виступив партнером цього заходу. У своєму листі Девід Лінч написав: «Немає більше випромінювання радіоактивної отрути, тепер випромінюємо світ, узгодженість і щастя!!!»
Артпроєкт «Ковчег «Чорнобиль»: перезавантаження» має на меті здійснити кардинальну трансформацію відношення до чорнобильської зони зі знаку «мінус» на знак «плюс», оскільки саме ця ЗОНА стала притулком для численних тварин, що абсолютно безпечно живуть і розмножуються після їх символічного порятунку від головного хижака – людини – у Ноєвому Ковчезі природи.
Значна частина робіт – банери розміром 2,50 на 5,00 метрів були складовою грандіозної експозиції з 11 фототворів митця у Прип’яті, присвяченої 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що розташовувалась просто неба у самому серці міста. На творах з частини «Ковчег. Чорнобиль» глядач бачить великі фото екзотичних тварин, зроблені Денисом Копиловим у різних куточках земної кулі, що розташовані у просторі чорнобильської ЗОНИ як символи перетворення цієї місцевості із зони смерті та занепаду на ЗОНУ ЖИТТЯ та ПОРЯТУНКУ youtu.be/rdyBwOVlqFY
«Я багато років подорожував світом, відвідав близько 80 країн, зокрема Антарктиду, Арктику. Усюди фотографував природу, тварин. Однак ніколи не бував у Чорнобильській зоні. Одного разу здійснив цю мрію і здивувався: не побачив чупакабр, мутантів. Лише занедбані села, міста і неймовірної краси природу, – розповідає Денис Копилов. – І саме тут, в Зоні, ми можемо спостерігати унікальний процес – тварини почали забирати свою територію. Як це не парадоксально, але саме тут вони почуваються безпечно під захистом радіації. Відомо, що тут чудово прижилися червонокнижні коні Пржевальського, то чому б не спробувати уявити, що Чорнобильська зона могла б стати прихистком і для інших рідкісних видів? Так і виникла ідея цієї виставки для тварин у самому безлюдному місці планети. Природа Чорнобиля – це діамант України. Захотів донести цю думку всім. Привезти китів, леопардів, пінгвінів, жирафів у зону відчуження. Тут має бути національний парк світового масштабу.
Кадри для виставки я робив на шести типах плівки, чорно-білих та кольорових, та на два цифрових фотоапарати і дрон. Унікальним є те, що одна з плівок – «Свєма» – була знайдена в Прип’яті на заводі Юпітер і є ровесницею аварії на ЧАЕС. Попри всі обставини, вона виявилась у робочому стані. І саме фото, зроблені на цю плівку, її фактура, стали основою всієї колекції.
І дуже символічним є те, що пізно вночі, коли ми закінчили монтувати виставку у Прип’яті, на колонаду на центральні площі міста вийшов лось. Він і став першим глядачем моїх робіт».
Роботи з частини «Мутація» були створені автором у співавторстві з його мамою – Ольгою Копиловою – художницею, що вибірково розфарбовувала фотографії тварин, використані у проєкті «Ковчег. Чорнобиль», акрилом та гуашшю. У такий спосіб Денис візуалізує ідею уявних мутацій цих фото, що ніби піддались впливу радіації.
Даний артпроєкт став 50-ою ювілейною виставкою автора, що проходить під патронатом Кабінету Міністрів України, за підтримки WWF Україна, Міністерства охорони навколишнього середовища України, Державної агенції з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника. Раніше роботи фотографа були представлені у 10 країнах світу.
Твори з проєкту «Ковчег. Чорнобиль» стали рекордом України у номінації «Найбільша площа фоторобіт авторської виставки» міста Прип’ять. А першим глядачем виставки у Прип’яті став… лось!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4478 / 4MB / SQL:{query_count}