Фільм тижня: «Легенда Карпат»

3 і 4 липня на телеканалі «UA:Перший» станьте частиною пригод Олекси Довбуша

«Легенда Карпат». Legends of Carpathians

Жанр: драма, історія, пригоди. Рік: 2018. Країна-виробник: Україна. Кінокомпанія-виробник: Magnat Media, Imprinting Emotions, Coffeepost. Дистриб'ютор: UFD(Україна), Boxoo Entertainment (Півд. Корея)
Режисер: Сергій Скобун. Продюсер: Сергій Скобун, Надія Бокатуро. Сценарій: Сергій Скобун, Оксана і Марина Артеменко. Оператор: Дмитро Никонов. Композитор: Іван Мороко, Надія Одесюк. У ролях: Валерій Харчишин, Марія Яремчук, Михайло Грицкан, Богдан Ластівка, Захарій Новицький, Олександр Кошара, Олександр Малайко, Юрій Марчак, Надія Бокатуро, Анатолій Чумаченко.
«Легенда Карпат» – український пригодницький історичний фільм Сергія Скобуна, який став його дебютом у кіно. Кіно розповідає про ватажка визвольного руху карпатських опришків у XVIII столітті Олексу Довбуша. В український широкий прокат фільм вийшов 29 березня 2018 року. Робоча назва проєкту – «Олекса Довбуш: Легенда Карпат».
Перенесемося в Українські Карпати XVIII століття. Народ, який усе своє життя провів серед цих величних гір, серед дрімучих лісів, терпить дуже багато від польських панів. Ці жорстокі люди готові за будь-який непослух карати на смерть, знищуючи цілі сім'ї та села. Не маючи бажання терпіти таке свавілля, захищати невинних усіма силами готовий уже легендарний лідер руху опришків Олекса Довбуш. Він був героєм, якого за будь-яку ціну хотіла знищити влада. Олекса мав відмінні бойові вміння та дар передбачати майбутнє. Ще коли Довбуш був зовсім маленьким, його мати жорстоко вбили поляки, залишивши хлопця сиротою. Це не зламало Олексу – він досконально вивчив гори, накопичив усю злість і тепер готовий мстити. Довбуш зібрав разом таких же як він сміливих людей, щоб вершити справжнє правосуддя. Так Олекса став легендарним героєм Карпат.
Спершу «Легенду Карпат» анонсували як телевізійний серіал, а робота і підготовка до зйомок телесеріалу «Легенда Карпат» почалися восени 2014 року. Перші зйомки телесеріалу відбулися 2015-го. Та у серпні 2017 року стало відомо, що замість серіалу створять художній фільм для кінопрокату. Його знімали без державного фінансування від Держкіно з кошторисом у 4,5 мільйона гривень.

Cпеціально для «Легенди Карпат» гурт «Друга ріка» за участю Національного академічного оркестру народних інструментів записав пісню «Хто, якщо не ти?» у новій обробці.
17 травня 2017 року у рамках Кінориноку 70-го Канського кінофестивалю творці презентували трейлер і фрагмент екшн-фільму «Легенда Карпат». Спочатку його вихід в український прокат планували на грудень 2017 року, але згодом режисер стрічки Сергій Скобун повідомив, що кінострічка вийде орієнтовно в квітні 2018 від дистриб'юторської компанії UFD. Зрештою в українському широкому прокаті покази стартували з 29 березня 2018 року.
«Легенду Карпат» також представили на відкритих показах для української діаспори та іноземних глядачів у Великобританії та США.
За місяць до початку кінопрокату в Україні фільм став доступний на VOD та DVD для глядачів Південної Кореї (з оригінальною українською аудіо-доріжкою та корейськими субтитрами). Тамтешній дистриб'ютор Media Inc локалізував назву як «Останній Робін Гуд». З 6 січня 2020 року фільм представили на VOD та DVD для глядачів США (з англомовним дубляжем та англійськими субтитрами). Тамтешній дистриб'ютор High Octane Pictures локалізував назву як Legend of the Carpathians.
За перший вікенд кінострічка зібрала в Україні 884 тисячі гривень, за три тижні прокату в Україні фільм переглянуло 19,3 тисячі глядачів, а касові збори склали 1,6 млн гривень.
А от українські кінокритики відгукнулися про «Легенду Карпат» негативно. Серед недоліків фільму згаданих кінокритиком видання «ДМ» Ігорем Грабовичем: слабкий сценарій, недостатній рівень історичної достовірності, слабка режисура та фільмування та неправдоподібна гра більшості акторів.
3 липня, субота, о 17.45, повтор – 4 липня, неділя о 16.30 на телеканалі «UA:Перший»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6395 / 4MB / SQL:{query_count}