«Атлантида» і «Відблиск» в очікування премій

Створений за підтримки Держкіно фільм Валентина Васяновича «Атлантида», який висунуто національним претендентом на премію «Оскар», представлено до довгого списку престижної премії BAFTA в 12-ти секціях. Кінострічка змагатиметься за номінації та головні призи у категоріях: Найкращий фільм, Найкращий неангломовний фільм, Найкраща режисерська робота, Найкращий оригінальний сценарій, Найкращий кастинг, Найкраща операторська робота, Найкращий монтаж, Найкраща музика до фільму, Найкращий художник-постановник, Найкраща чоловіча головна роль (Андрій Римарук), Найкраща жіноча головна роль (Людмила Білека), Найкраща чоловіча другорядна роль (Василь Антоняк).
Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.
Режисером та автором сценарію кінострічки є Валентин Васянович. Продюсерами фільму стали Валентин Васянович, Ія Мислицька («Плем'я», «Присмерк») та Володимир Яценко («Додому», «Дике поле»). Виробництво кіно здійснила «Студія Гармата фільм». Кінопроєкт став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку розміром 20 млн 835 тис. грн. при загальній вартості виробництва у 41 млн 835 тис. грн.
Варто нагадати, що премія BAFTA щороку присуджується Британською академією телебачення та кіномистецтва і є британським аналогом «Оскара». Переможців премії буде оголошено 11 квітня 2021 року.
А переглянути «Атлантиду» можна просто зараз в онлайн-кінотеатрі Sweet.tv за посиланням.


Цікаво, що нову роботу Валентина Васяновича «Відблиск» відібрано до Industry Village Les Arcs. Раніше в індустрійній секції фестивалю Les Arcs брали участь фільми «А потім ми танцювали» Левана Акіна, «Син Саула» Ласло Немеша, «Барани» Грімура Хаконарсона та інші.
Фестиваль європейського кіно Les Arcs Film Festival у Франції щороку збирає найкращі європейські фільми, які окрім головної нагороди також мають високий шанс знайти французького дистриб’ютора. З 2011 року на фестивалі діє індустрійна секція Work in progress у рамках Industry Village Les Arcs, де автори фільмів на стадії постпродакшну можуть представити свої картини сейлз-агентам, дистриб’юторам і фестивальним відбірникам. Цього року в ній беруть участь 17 робіт, серед яких – український фільм Валентина Васяновича «Відблиск». Кінострічку створюють за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Ця робота Валентина Васяновича також потрапила до списку шести інноваційних робіт, які можуть позмагатися за Eurimages Lab Project Award і грошовий приз у 50 000 євро. Серед інших можливих нагород – Alphapanda Audience Engagement Award, що передбачає грант на 5000 євро на просування фільму у соцмережах.
У 2019 році на Les Arcs Film Festival драма Валентина Васяновича «Атлантида» була відзначена найвищою нагородою конкурсної програми фестивалю – «Кришталевою стрілою» за найкращий фільм.
«Нам приємно повернутися на Les Arcs, де цьогоріч ми стали учасниками однієї з найпрестижніших європейських програм для проєктів Work In Progress, – зауважує режисер Валентин Васянович. – Ми увійшли не лише у довгий список із 17 відібраних фільмів, а й потрапили до короткого – для інноваційних робіт, де змагатимемося за головний приз індустрійної секції».
У «Відблиску» Валентин Васянович продовжує досліджувати тему адаптації до мирного життя скаліченої війною людини. За сюжетом, лікар-доброволець після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Він спілкується з колишньою дружиною і своєю 12-річною донькою, котра також травмована через смерть близької людини на війні.
Кінопроєкт соціальної драми «Відблиск» став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисером та автором сценарію фільму є Валентин Васянович, продюсери кінострічки – Валентин Васянович, Ія Мислицька та Володимир Яценко.
Industry Village Les Arcs триватие до 22 січня 2021 року. Презентації будуть відбуватись онлайн на платформі Industry Village.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4293 / 3.99MB / SQL:{query_count}