Натхненні театром

У Львівській національній Опері відкрили виставку художніх робіт студентів Львівської національної академії мистецтв

Днями у Львівській Опері відбулося відкриття виставки художніх робіт студентів Львівської національної академії мистецтв спеціальності «Монументальний живопис». Цей проєкт зініціювали обидві вищезгадані інституції. У коридорі першого балкону Львівської національної опери представлені два десятки робіт від 11 молодих авторів, здійснених у техніці живопису, графіки, фотографії. Для студентів – ця виставка стала першою у їх творчому житті, здійсненою поза межами навчального закладу. Експозицію можна буде оглянути у театрі впродовж кількох місяців.
«Це останній акорд в святкуванні 120-річчя оперного театру, який залишиться в історії і буде зафіксований разом з вами. Ви залишитися в біографії театру, тому мені видається – це велика, радісна, історична подія!», – наголосив молодим художникам генеральний директор-художній керівник театру Василь Вовкун.
Ректор Львівської національної академії мистецтв, художник Володимир Одрехівський відзначає: «Це виняткова честь – представляти свої роботи у цьому театрі, у центрі Європи, де співала Соломія Крушельницька, де співали співаки найвищого світового рівня. Всі разом ми творимо і прагнемо створювати щось високодуховне, і це найцінніше, що є у цьому житті. Бо все народжується з любові, кожен з нас народився з любові. А свою душу всі ми намагаємося вилити у свої твори».
Підготовка проєкту тривала кілька місяців: студенти другого та четвертого курсів Львівської національної академії мистецтв отримали унікальну нагоду ознайомитися із архітектурою будівлі театру зблизька, потрапили за лаштунки і переглянули прем’єру балету «Створення світу» А. Петрова. Знаково, що у цей час у Львівській національній опері представлена виставка оригінальних ескізів та макетів українського художника та сценографа Євгена Лисика (1930-1991), присвячена 90-річчю митця, декорації якого належать до Золотого фонду театру. Більше про масштаби особистості Лисика та його живописні традиції студенти дізналися із екскурсу народного художника України, професора Любомира Медвідя.
Свої найяскравіші враження від оформлення інтер'єру театру, а також рефлексії від перегляду поновленого балету «Створення світу» студенти Діана Драбик, Діана Пастушак, Іван Степків, Леся Ковальчишин, Марія Гринюх, Аліса Дема, Софія Конопелькіна, Катерина Покора, Олександра Островерхова, Вікторія Мащенко зафіксували на полотнах, які нині представлені у театрі. Про зміст своїх робіт вони поділилися із нашими читачами.
До прикладу студент другого курсу Іван Степків зауважив, що його надихнули стіни театру, які бачили найрізноманітніші епохи, режими, події, людей і їх історії та драми. Аліса Дема, яка також навчається на другому курсі, зобразила в своїй роботі зустріч Адама і Єви – її вразила харизма артистів і те як вони яскраво передали ці емоції.
А Марія Гринюх, студентка четвертого курсу розповіла таке: «Своєю роботою human я хочу передати зв'язок людини і театру, адже театр – це про людину, а ти – людина. Це відображення нашого реального життя. Він з'являється тому, що ми живемо».
Обидві інституції – Львівська національна опера та Львівська національна академія мистецтв – планують подальшу співпрацю, яку мають намір зафіксувати у Меморандумі.
фото: Руслан Литвин
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.2368 / 4.08MB / SQL:{query_count}