Три концерти для Бетховена

У Львівській національній філармонії ім. М. Скорика триває святкування 250-річчя композитора. Чим ще здивують українських слухачів організатори, розповідає «Львівська Пошта»

Людвіг ван Бетховен – найчастіше виконуваний композитор класичної музики у світі! Він є одним із найважливіших представників культурного життя Європи. Інтерес до його музики завжди залишався незмінно високим упродовж століть. Ще за життя він здобув неабияке визнання та за мірками своєї епохи був дуже заможною людиною, одним із перших «вільних» митців.
У 2020 році весь світ відзначає 250-річчя від дня народження музичного генія. Долучилася до святкувань і Львівська національна філармонія.
Зокрема, саме Бетховену був присвячений один із найстаріших українських фестивалів – «Віртуози». Цього року концерти фестивалю відбувалися онлайн, а їхня програма складалася винятково з творів віденського майстра. Також упродовж літніх та осінніх місяців музичні опуси Бетховена неодноразово звучали зі сцени Концертного залу Людкевича.
Та цим відзначення 250-річчя композитора у Львівській філармонії не завершуються: 16, 17 та 18 грудня о 19.00 відбудуться ще три події, присвячені Бетховену, адже народився він у Бонні саме 16 грудня.
Перший концерт тріади Beethoven and Trio об’єднає трьох відомих українських виконавців – Назарія Пилатюка (скрипка), Артема Полуденного (віолончель) та Романа Лопатинського (фортепіано). У їхньому виконанні прозвучить камерна музика Бетховена: Соната для віолончелі та фортепіано №4, Романс для скрипки та фортепіано №2 і Фортепіанне тріо №1.
17 грудня в концертній програмі Beethoven and 250 на гостей чекає Септет мі-бемоль мажор і Третя «Героїчна» симфонія Бетховена, які прозвучать у виконанні львівських музикантів, прізвища яких доволі часто можна бачити на афішах подій Львівської національної філармонії.
І завершить святкування 250-річчя Бетховена 18 грудня концерт Beethoven and 250 and Emperor. У виконанні творчого тандему – піаністки Катерини Тітової, Академічного симфонічного оркестру філармонії та польського диригента Вінсента Козловського прозвучить знаменитий «Імператорський» фортепіанний концерт і «Героїчна симфонія» в оркестровому виконанні.
Квитки на ці концерти можна придбати у касі філармонії з 15.00 до 18.00 (тел. (032) 235 89 46). Концерти відбуватимуться з дотриманням карантинних норм із заповненням до половини місць у залі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.9511 / 4.06MB / SQL:{query_count}