Поезія надихнула Дану Винницьку на новий проєкт

Вокалістка і композиторка створила Polska jak poezja. Про що цей проєкт, авторка розповіла «Львівській Пошті»

Українська композиторка, піаністка, вокалістка, знана за роботою в гуртах DAGADANA, Shocklad, Babooshki Дана Винницька, яка зараз живе і працює в Польщі, створила проєкт Polska jak poezja, який має на меті популяризувати польську поезію в Польщі та Україні. Авторка зазначає, що цей рік, коли більшість концертів було скасовано, для неї став ідеальним часом для розвитку та здійснення власних мистецьких мрій. Композиторку завжди цікавила поезія та література: добре знаючи українську, вона захотіла глибше познайомитися з сучасною польською поезією. 
«Захотілось зрозуміти феномен і успіх польської поезії на світовому рівні. Країна має загалом 8 лауреатів нагороди Нобеля в різних категоріях, 5 з яких присуджено в галузі літератури. Я придумала проєкт «Польща як поезія» і отримала тримісячну стипендію від польського міністра культури, – розповіла Дана Винницька. – Ідея полягала в тому, що за ці три місяці я читаючи різні польські вірші, скомпонувала музику до трьох вибраних текстів, записала із запрошеними музикантами, зробила відео і опублікувала в соціальних мережах таких як Facebook, Youtube, Instagram».
Першу композицію Libacja вона написала на текст Томаша Ружицького iз його книги «Капітан X». Почути її можна тут.
Другу композиція «Фібо» Дана Винницька створила до тексту Ганни Янчак «11235813» зі збірки «Легкий холод» в рамках проєкту Polska jak poezja. У ній слова і мелодія переплітаються в одній структурі і показують математичну послідовність Фібоначчі, а оцінити її можна за цим посиланням.
Третій твір з циклу, який доступний за лінком народився на текст «Два Рухи» Войчєха Боновіча.
«Цей вірш є для мене особливо промовистим сьогодні, в цей дивний і складний рік. Він дає віру і говорить правдиво про Природу, яка жила і буде жити своїм життям, незалежно від наших проблем, воєн, непорозумінь, – зазначає музикантка. – Вона завжди може бути для нас місцем втечі для рафінації наших думок».
За словами Дани Винницької, завдяки цьому проєкту вона мала можливість дати нове життя вже написаним віршам, популяризувати польську поезію в Польщі та Україні для своїх фанів та отримати велике задоволення від процесу читання та компонування.
Українська композиторка, піаністка та 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.1994 / 4.07MB / SQL:{query_count}