Мюзикл про…корупцію і моновистава про Крим

Театр Сучасного Діалогу везе до Львова документальні постановку «Кабінет № 333» і моновиставу «А шо там в Кр_му?»

Полтавський Театр Сучасного Діалогу два дні представлятиме у Львові свої незвичні постановки. 12 грудня о 17.00 у Львівському театрі ляльок (пл. Д. Галицького, 1) глядачів чекають на документальний мюзикл про корупцію «Кабінет №333».
Під час театральної лабораторії corrupt:off актори та акторки три місяці досліджували тему корупції в команді з професійними режисерами, драматургами, тренером з фізичного театру, експерткою з антикорупційної діяльності та психологинею. Результатом проєкту став свідоцький мюзикл «Кабінет № 333».
Чому проєкт характеризують як «свідоцький»? Бо кожна історія, яка звучатиме зі сцени, є власною історією актора чи акторки. Люди звикли чути в медіа про різні корупційні схеми і це стало для нас звичайною новиною, яка була вчора, є сьогодні та буде завтра. Загорнувши це в обгортку музичної композиції, додавши нотку іронії, творці надали нове звучанням буденним історіям корупції.
«Чому ми порушили тему корупції? Ідея з’явилася в данських партнерів з театру C:NTACT. Вони більше 30 років реалізовують мистецько-соціальні проєкти. Данія – країна, яка посідає 1 місце в антикорупційному рейтингу, в той час як Україна – на 128. Тому експеримент співпраці полярних антикорупційних країн викликав цікавість і Театру Сучасного Діалогу, – пояснюють творці мюзиклу. – У виставі ми розглядаємо саме буденні історії корупції в навчальних, медичній закладах та інших сферах, в яких кожен та кожна може зіткнутися з хабарництвом. Окрім власного досвіду, ми запитуємо, чому в нашому суспільстві «нечисті схеми» набули такої популярності. Чи можна вважати корупцію частиною українського менталітету? Чи можливо подолати корупцію взагалі? Як чинити опір корупції, якщо оточуючі тиснуть та не підтримують тебе?»
Вхід безкоштовний за умови реєстрації тут.

А 13 грудня о 18.00 на тій же локації на ваш розсуд представлять документальну моновиставу «А шо там в Кр_му?». Вона створена на основі історій різних людей – тих, хто продовжує жити на півострові після анексії, і тих, хто виїхав через неї, заснована на інтерв'ю реальних людей, в тому числі й авторки проєкту.
«Я народилась і виросла в маленькому місті Бахчисарай, що гріється під теплим кримським сонцем. Кожного разу, коли повертаюсь з дому багато хто питає: «Наташ, а шо там?», – каже Наталя Баранник. – А я дивлюся і думаю – ну за десять хвилин я все одно тобі нічого не розповім, а годинами ти мене слухати не будеш і відповідаю – «Нормально». Так от довгоочікувана мною відповідь. Навіть так, відповідь-дослідження «А шо там в Кр_му?». Анексія Криму – досвід, який не проговорено. Ми визначили, хто винні, що біле, що чорне, але не з’ясували, чому так сталося і що нам з цим робити далі. Приходьте, поговоримо».
Саме Наталя Баранник написала текст до вистави, а також поставила її разом із Анастасією Яковенко і Владом Коряком.
Варто зауважити, що обов’язковою частиною вистав Театру Сучасного Діалогу є обговорення після вистави. Воно сприймається як друга частина, бо самі глядачі включаються в роздуми, дискутують на провокативні теми. Модератори направляють дискусію, щоб вона переходила в конструктивний діалог та люди могли домовлятися й чути одне одного заради спільних змін.
Вхід на подію також вільний, за умови реєстрації тут.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.2279 / 4.08MB / SQL:{query_count}