Синтез живопису, колажу і вишивки

З 17 листопада по 13 грудня у арт-галереї «Зелена канапа» мисткиня Олеся Казнох демонструватиме нову виставку живопису

Від цього вівторка, 17 листопада і до 13 грудня у арт-галереї «Зелена канапа» триватиме непересічний проєкт. Тут демонструватимуть нову персональну виставку живопису Олесі Казнох. Героями «Вишивальників», а саме під такою назвою об’єднані роботи господарки цього простору, є юні люди. Символічно це люди майбутнього. Вони перебувають в оточенні новітньої архітектури міст по всьому світі і навіть у космосі та під водою. Там вони займаються вишиванням, яке є символом ручної праці та народної щирої творчості з давніх, минулих часів. Вони з гордістю демонструють вишиті ними рушники. Несуть наче прапор, як символ неперервності традицій.
Вишивальники ставлять питання глядачеві: наскільки актуальними в майбутньому будуть практики минулого в широкому сенсі? Які з них житимуть? Які забудуть? Які з них актуалізують? Вони розповідають оптимістичну картину майбутнього, в якому традиції займають своє місце. Традиції зацікавлюють, вони інтегруються і водночас контрастують з діджиталізованим побутом майбутнього.
«Люди майбутнього на моїх полотнах пишаються своїм умінням вишивати. І це теж символічно, щодо питань про розвиток сучасного мистецтва, зокрема, – каже Олеся Казнох. – Всі мої композиції по суті – фотоколаж, який можна виконати і на комп`ютері. Проте, я свідомо використовую традиційну техніку – олійного живопису. Таким чином віддаючи данину традиційному мистецтву і пророкуючи – воно теж житиме у майбутньому і залишиться актуальним. Вишивальники – це я як художник. Я – яка тримається за пам`ять, традиції і всі позитивні надбання минулого як за якір, але із думкою про майбутнє і з повним оптимістичним прийняттям його змін».

В умовах карантину у галереї не проводять офіційних відкриттів виставок, щоб уникнути скупчення людей. В цьому закладі ми дотримуємося усіх карантинних норм. До того ж, зустріч з художницею можлива у будь-який час, адже вона майже завжди перебуватиме на виставці в галереї. Тож приходьте насолодитися мистецтвом, яке хоч на трохи, але все ж здатне відволікти від сірих карантинних днів.

Олеся Казнох (Домарадзька) народилась в місті Дубровиця Рівненської області. У 1996 році здобула освіту художника-реставратора в Львівський коледж декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, а в 2003-ому – Львівську національну академію мистецтв. З того часу мисткиня представила не одну виставку: у 2015 році – «Моє ремесло» в галереях «Зелена канапа» (Львів), «Бункер Муз» (Тернопіль), «Жардін» (Одеса), в 2016-ому – «Так природно», в 2018-ому і 2020-ому – «Орна земля». Була учасницею групових виставок «Угорські мотиви», «Сніги», «Натхненні Пінзелем», «Спостереження 2020», проєкту «Антиципація 2020» і 58 Міжнародного Бієнале Мистецтва у Венеції із проєктом Падаюча тінь «МРІЇ» на сади Джардіні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6694 / 4.07MB / SQL:{query_count}