«Імпульс»: вплив Шептицького на українську культуру

14 листопада «INSO-Львів» презентує новий проєкт у Львівській національній філармонії

Вже сьогодні, 14 листопада о 18.00 у Львівській національній філармонії «INSO-Львів» презентує проєкт «Імпульс», яким продовжує досліджувати й показувати через музику вплив постаті Андрея Шептицького на українську культуру.
У програмі концерту твори Ukrainian Spring Song А. Рудницького, Концерт для фортепіано В. Барвінського і Українська сюїта А. Гнатишина. Перші два композитори – дві ключових для музичної історії Львова особистості І хоча доля їх обох пов'язана зі Львовом, вона склалася дуже по-різному. Василь Барвінський був засуджений і засланий до мордовських таборів. А Антін Рудницький деякий час працював у Харкові та Києві, потім повернувся до Львова, а згодом, безпосередньо перед Другою світовою війною з дружиною емігрував до США. Барвінський і Рудницький разом були серед засновників славнозвісного СУПРОМу (Союзу Українських Професійних Музик). До того ж, Барвінський був одним з вчителів Рудницького із гармонії.
У 1937 році Андрей Шептицький запропонував Антіну Рудницькому та видатній оперній співачці Марії Сокіл-Рудницькій (дружині композитора) здійснити благодійне концертне турне до США. Після другого американського турне у 1938 році пара вже не мала можливості повернутися на Батьківщину.
Окрім «INSO-Львів» подію для вас творитимуть піаністка Катерина Тітова і дириґент Ярослав Шемет. Катерина Тітова є відомою українською піаністкою молодої генерації, лауреаткою міжнародних конкурсів. Серед них: конкурс Алісії де Ларроча (Андорра, 2002), Міжнародний фортепіанний конкурс російської музики (США, 2004), ім. А. Рубінштейна (Німеччина, 2005), Джеймса Моттрама (Англія, 2008), іспанських композиторів (Іспанія, 2013).
З 2001 року Катерина живе в Німеччині, де навчалась в музичних академіях Мюнстера та Дрездена. Піаністка активно гастролює в США та Європі, співпрацювала з Нідерландським симфонічним оркестром, оркестром Празької філармонії, Віденським камерним оркестром та іншими. Дебютний диск Катерини Тітової з творами Рахманінова видала Sony Classical.
Ярослав Шемет – один з найбільш відомих українських диригентів молодого покоління, головний диригент Coloratura Opera Lab та Coloratura Opera Fest, перший гостьовий диригент Neue Philharmonie Hamburg, головний диригент академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської національної філармонії, лектор та викладач Познанської академії музики, засновник таких оркестрів як Musique Moderne та Polish Symphony Orhcestra.
Свою художню освіту він почав у віці трьох років. Вчився в Познанській академії музики та Віденському університеті мистецтв. Він заснував свій перший оркестр і дебютував як диригент у віці 13 років. Ярослав гастролював у Німеччині, Австрії, Чехії, КНР, зокрема, з Hamburg Neue Philharmonie, Prague Symphony, Philharmonie der Nationen, INSO-Lviv, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Sudecka, Filharmonia Opolska тощо. Він також виступав на фестивалях в Байроті, Гонконзі, Мюнхені. Співпрацював з такими солістами як Франческа Дего (Deutsche Gramophone soloist) чи Ларс Даніельссон (Швеція).
Як диригент-постановник та музичний керівник Ярослав дебютував у 2018 році в Балтійській опері в Гданську в постановці опери «Шукачі перлів» Жоржа Бізе. В якості запрошеного диригента співпрацює з Одеським та Львівським оперними театрами.
Ярослав спеціалізується також в виконанні сучасної музики, на своєму рахунку має понад 40 прем`єр. В 2018-2019 роках був асистентом Оксани Линів – арт-директорки YSoU (Молодіжного симфонічного оркестру України).
«Енергія, яку випромінює цей молодий диригент і передає оркестру, є надзвичайною!» – каже про нього Себастьян Коік із Klassik Begeister.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7491 / 4.08MB / SQL:{query_count}