Заньківчани ставлять п’єсу Мартіна Макдонаха

Прем’єра «Каліки з Інішмаану» відбудеться 21, 22 і 25 листопада

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької готується до чергової прем’єри. 21, 22 і 25 листопада о 18.00 заньківчани на великій сцені представлять на розсуд глядачів «Каліку з Інішмаану» Мартіна Макдонаха. Це один із найвідоміших драматургів світу, якого ще називають «Тарантіно від театру». У 2018 році він отримав Оскара за кращий оригінальний сценарій до фільму «Три білборди за межами Еббінга, Міссурі».
Своє бачення цієї ірландської комедії, яку з англійської переклав Віктор Морозов, представить заслужений діяч мистецтв України Орест Огородник – улюбленець глядачів, відомий такими виставами як «Криза» (2009 р.), «Останній гречкосій» (2011 р.), «Блазні мимоволі» (2013 р.), «Безодня» (2015 р.), «Соло для мідних труб» (2019 р.) та інші.
Події вистави розгортаються в далекому 1930 році серед мешканців маленького острова біля західного узбережжя Ірландії з населенням півтори сотні жителів, для яких в радість навіть імпортні цукерки. «Калікою» Біллі в п’єсі називають сімнадцятирічного сироту, якого виховують дві старі тітки, що приховують таємницю його народження.
Є на острові і своя красуня з норовливим характером, яка дуже подобається Біллі. Однак Хелен не готова до серйозних стосунків, а хоче втекти з того богом забутого місця, де нічого не відбувається: немає ані розваг, ані новин. Тим не менше, місцевий пліткар Джонні Пустодзвін кожного дня приходить до тіток щоб продати їм нудні звістки і отримати омріяний гонорар – яйця та молоко. Одного разу він приносить новину, що на сусідній острів приїхала кіногрупа з Голлівуду і це стає початком пригоди головного героя – «каліки» Біллі.
Чи стане він зіркою Голлівуду, чи знайде своїх батьків і чи відповість місцева красуня Хелен взаємністю хлопцю – відповіді на ці питання у фіналі вистави.
Разом із Орестом Огородником над постановкою працювали художник-постановник Олександр Оверчук, Людмила Пернепесова (пластика), хормейстер Оксана Явдошин, помічники режисера Тетяна Когут і В’ячеслав Жуков та актори – народні артисти України Любов Боровська, Наталія Лань, Лідія Остринська, Степан Глова, Ярослав Мука, Орест Гарда, Олександра Гуменецька, Дарія Зелізна, заслужені артисти Галина Давидова, Андрій Войтюк, Василь Коржук, Андрій Сніцарчук, Ігор Гаврилів, а також Дмитро Каршневич, Роман Кривдик, Ірина Романчук, Мирослава Солук, Марія Шумейко, Віталій Гончаренко, Назар Павлик.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4454 / 3.97MB / SQL:{query_count}