Життя проведене в театрі

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на виставку сценографії Мирона Кипріяна

Із 16 жовтня по 15 листопада в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького експонуватимуть виставку, присвячену 90-літтю одного з найвідоміших українських сценографів, – «Мирон Кипріян. Життя проведене в театрі». Співорганізатором проєкту є Національний театр ім. М. Заньковецької, в якому художник пропрацював із 1957 до 2019 року, із 1963 року – як головний художник театру.
Для львівського культурного простору Кипріян був у певному сенсі особою легендарною. Від юності був наділений багатьма талантами, що відкривали перед ним перспективи стати танцівником (закінчив львівську хореографічну школу), оперним співаком (професійно навчався вокалу), музикантом (добре грав на фортепіано). Проте в 1943 році за сприяння Митрополита Андрея Шептицького був скерований на навчання в творчу майстерню при монастирі церкви у Кривчицях у Львові. Цей шлях і визначив його долю.
Творчий злет театру ім. М. Заньковецької 1960 – 1970-их років пов’язаний з ім’ям Мирона Кипріяна. В його художньому рішенні побачили світ видатні вистави «Маклена Граса», «Камінний господар», «Річард III», «Украдене щастя» та багато інших, у яких яскраві ролі зіграли молоді Богдан Ступка, Федір Стригун, Таїсія Литвиненко, Богдан Козак, Лариса Кадирова – в постановці одного з кращих українських режисерів Сергія Данченка.
Куратори виставки в Національному музеї імені Андрея Шептицького – генеральний директор музею Ігор Кожан та дослідниця творчості Мирона Кипріяна Оксана Шпакович – підготували для відвідувачів чимало ексклюзиву: кураторську інсталяцію, фотографії, а також близько сотні оригінальних ескізів сценографії та костюмів, виконаних художником для оформлення вистав для різних театрів із 1954 по 2015 рік.
Виставка розкриває театральний світ художника Мирона Кипріяна. Але в його творчому доробку й чимало інших художніх робіт, які стануть матеріалами для наступних творчих акцій, запланованих до ювілею митця. Львівська Галерея сценографії та Історико-краєзнавчий музей міста Винники також планують художні експозиції, які продемонструють усі грані мистецького таланту Мирона Кипріяна львів’янам. Відбудеться відкриття інформаційної таблиці на будинку, де мешкав художник, а також презентація документального фільму про нього.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4131 / 3.97MB / SQL:{query_count}