Івана Франка вшанують нумізмати

У Нагуєвичах відкриють виставку, присвячену Каменяреві

У п’ятницю, 16 жовтня, о 14.00 в приміщенні Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» відбудеться відкриття нумізматичного мистецького проєкту «Іван Франко… мова нумізматики», метою якого є промоція культурної спадщини України.
Організатори проєкту висвітлюють засобами нумізматики світового масштабу науковий доробок Івана Франка, його життєвий шлях, пам’ять про нього, які сприятимуть підвищенню зацікавлення творчіcтю Франка, популяризації його постаті та збереження культурної спадщини України.
Існують нумізматичні проєкти, присвячені конкретним історичним особам, як-от Наполеонові чи Лютеру, подіям у Північній чи Другій світовій війні, окремим містам. Але унікальність Івана Франка дозволяє створити проєкт, який охоплює весь світ та всі історичні епохи в його творчому доробку. У художніх, публіцистичних, наукових творах, листах та статтях Івана Франка згадується понад 10 000 імен історичних діячів, правителів, політиків, письменників, художників, вчених чи просто його знайомих. З них понад 700 можна проілюструвати нумізматичними матеріалами. Більш як 110 країн світу (від античності до сучасності) викарбували на монетах тих, про кого писав Франко. Якщо в давнину на монетах зображали князів та королів, правителів та президентів, то в ХХ столітті на монетах з’являються поети, письменники, вчені, полководці, художники, навіть картини чи персонажі літературних творів. Також на монетах можна побачити місцевості, де побував Іван Франко, вшанування його пам’яті у назві міст та установ, сучасних письменників, які писали про Франка.
Нумізматичний мистецький проєкт « Іван Франко… мова нумізматики», автором якого є бібліофіл і колекціонер франкіани Радимир Хайруллін, наголошує на всебічності зацікавлень Франка, енциклопедизмі його знань та рисах його характеру в ставленні до інших відомих особистостей, допомагає глибше зрозуміти відповідну епоху та культуру цього та й того часу. Кураторами проєкту стали Людмила Баб’як і Роман Білявський.
Організатором нумізматичного мистецького проєкту є ГО «Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні» спільно з Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі» за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації. Офіційними партнерами виступають: ГО Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО в Україні, Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, ГО «Мистецьке-культурне об’єднання «Арт-Спектр», Міжнародне мистецьке об’єднання Art Media Holding «Civitas LEOPOLIS» та інші.
Інформаційними партнерами стали газети «Львівська Пошта», «Ратуша», інтернет-видання «Четверта Студія», «Кулемет», а також видання «Франковий Край», «Майдан», «Варто – галицькі новини».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4302 / 3.98MB / SQL:{query_count}