27 BookForum: змінюватися ніколи не пізно

Віднині до 21 вересня Львів порине у Форум видавців. Яким він буде та хто із всесвітньо відомих авторів стане його учасником, дізналася «Львівська Пошта»

Сьогодні, 16 вересня, стартує 27 Львівський міжнародний BookForum. Цього року фестиваль уперше за 27 років відбудеться в онлайн-форматі, а його глядачі матимуть змогу відвідати 137 подій.
Фокусною темою Форуму є «Перепис населення: знати, хто ми є», яку курирує літературознавиця і критикиня Ганна Улюра. «Щоб жити разом, ми маємо одне про одного знати якомога більше і таки знати правду. (...) Перепис населення – це сполука чесних питань і чесних цифр. Це нагода раптом чомусь сказати правду про себе, яка раптом чомусь буде цікавою комусь іншому», – каже вона.

Довкола світ із BookForum

Програму формує 31 тематичний кластер і спецпроєкт. До 137 онлайн-подій BookForum долучилося понад 300 учасників. Серед них 23 іноземні автори з п’яти континентів – Європи, Північної та Південної Америки, Австралії, Африки. Географія 27 BookForum включатиме 20 країн. Це Австралія, Аргентина, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Велика Британія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Колумбія, Мексика, Нідерланди, Німеччина, Південна Африка, Польща, США, Франція, Швеція, Шотландія.
Почесною гостею 27 BookForum стане всесвітньо відома американська письменниця і музикантка Патті Сміт. У середині 1970-их вона стала впливовою складовою панк-рок-руху в Нью-Йорку. Спеціальними гостями фестивалю будуть: Фернанда Мельчор – одна з найяскравіших нових голосів мексиканської літератури, її роман «Сезон ураганів» отримав низку престижних нагород, британський письменник Пітер Померанцев, який особисто презентує книгу «Це не пропаганда. Подорож на війну проти реальності», а також австралійська письменниця Гізер Морріс – авторка світового бестселера «Татуювальник Аушвіцу».
Всеєвропейську поетичну платформу Versopolis на фестивалі представлятимуть Гелен Айворі з Великобританії, Бурджу Шагін зі Швеції, Дебора Вукушич з Іспанії і тринаціональна поетка Таня Габерланд.
Ще одним гостем із Австралії стане письменник ДіБіСі П’єр, який отримав премію Booker Man Prize.
Віртуально до Форуму долучиться Шон Байзел – шотландський книготорговець, автор мемуарів «Щоденник книгаря». Сьогодні він є власником найбільшого в Шотландії букіністичного магазину вживаних книг (понад 100 тисяч примірників), який офіційно визнаний «національним книжковим містом».
Із США до фестивалю приєднається Дорж Бату – письменник бурято-монгольського походження, автор книжок «Франческа. Повелителька траєкторій» та «Франческа. Володарка офіцерського жетона».
Великобританію на подіях також представлятимуть письменник, чемпіон із поетичного слему Кейс Джаррет, дитяча письменниця, екоактивістка Сасі Лойд, письменниця, авторка та ілюстраторка книжок для дітей і молоді «Як приборкати дракона» Крессида Ковелл.
Німецькою гостею 27 BookForum стане Уте Енґелькенмаєр – керівниця відділу «Сервіс та інформація» Бібліотеки Дортмундського технічного університету, членкиня президії Німецької бібліотечної асоціації та Постійного комітету з питань менеджменту бібліотечних асоціацій ІФЛА. До неї долучиться її співвітчизниця Софі Маннс-Зюсбріх – працівниця Бібліотеки Лейпцизького університету, членкиня комісії з питань професійної кваліфікації Німецької бібліотечної асоціації.
Про свою роботою над новою книгою репортажів «Як нагодувати диктатора», що вийшла друком у Видавництві Старого Лева, розповість польський автор Вітольд Шабловський. До польської делегації на фестивалі долучаться: фантаст Роберт Ваґнер, автор роману «Голокост F» Цезарій Збєшховський, письменниця та літературна критикиня Анна Каньтох і творець «Контрабандистів» Конрад Янчура.
Вдруге у програмі фестивалю з’явиться Пітер Воттс – всесвітньо відомий письменник першого ешелону жорсткої наукової фантастики з Канади.
Колумбію представлятиме журналіст, автор роману-бестселера «Ангоста» Ектор Абад, Аргентину – поет і перекладач Альберто Мангель.
У подіях фестивалю візьме участь білоруський письменник, перекладач Альгерд Бахаревич. Він є одним із засновників впливової у 1990-их роках літературної групи «Бум-Бам-Літ». Автор романів, які визначили прозу пострадянської Білорусі. «Собаки Європи» Альгерда Бахаревича 2018-го отримали відзнаку «Книга року», другу премію Ежи Гедройця, цей твір обмірковували критики як Великий Білоруський Роман.
Гостями фестивалю з Франції стануть коміксист Гі Делільта і письменник Ніколя Матьє, який отримав Гонкурівську премію.
Онлайн на 27 BookForum можна буде познайомитися з Ланою Басташич. Перший роман письменниці «Лови кролика» цього року отримав Літературну премію Європейського Союзу від Боснії та Герцеговини.
За підтримки European Union Prize for Literature на головному культурному фестивалі країни відбудеться зустріч з ірландською авторкою Ян Карсон. Її роман «Розпалювач» у 2019-ому отримав Літературну премію Європейського Союзу від Ірландії.
До екологічної програми 27 BookForum приєднається Енцо Фавойно – дослідник, який є одним із засновників Європейської мережі компосту та координатором Наукового комітету Центру досліджень нульових відходів у Італії.
А Нідерланди на 27 BookForum представить Мартен де Вріс – професор соціальної психіатрії Маастрихтського університету, антрополог.

Яким буде онлайн-Форум

Як пандемія змінює наше життя, ритуали і звички, як світ переосмислює цінності, перед якими викликами ми постаємо і як із ними впоратися, як гравцям культури виходити з кризи – про це дискутуватимуть на 27 BookForum. Основним фокусом проєкту буде кожен із нас. Таким чином ми не тільки зможемо зрозуміти одне одного і всіх разом, але й як особистості спробуємо віднайти себе в цьому мінливому світі та зробити особливий перепис.
Новий формат дасть можливість відвідати фестиваль тим, кому раніше не вдавалося приїхати до Львова, тож у всіх поціновувачів літератури буде можливість почути улюблених письменників у будь-якому куточку світу.
Як зауважила на єдиній офлайн-події – пресбрифінгу – програмна директорка 27 BookForum Софія Челяк: «Цього разу ми формували програму за питаннями перепису населення. Кожна дискусія, читання, розмова, лекція – це відповідь на одне з восьми питань опитувальника. Усі спікери та спікерки в програмі не випадкові. Вони готові чесно відповідати, а ми слухати».
У часи криз завжди допомагають друзі. Так і навколо BookForum об’єдналися шість літературних фестивалів, які проводитимуть власні події в межах спецпроєктів: «Мистецький арсенал», Meridian Czernowitz, мистецький фестиваль «Ї», «Кримський інжир», Translatorium і «Острів Європа/Europe Island».
«Дякую організаторам за те, що в цей дискусійний непростий період все ж знайшли справді той формат, щоби подія відбулася. На початку року ми думали про внесення чогось нового, і ніхто не очікував, що життя внесе свої правила гри, – каже заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, який щороку відвідує Форум. – Для нас як для міста дуже важливий такий формат проведення Форуму, бо світ стає більш інтерактивним, більш насиченим подіями, і таке «перезавантаження» справді виокремить події, які мають зміст. Книжковий форум завжди задавав тон, і тому величезна когорта людей, які завжди приїжджали, зможуть подивитися різні онлайн-зустрічі, зможуть відчути цю атмосферу».
А директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Ірина Гаврилюк акцентує на тому, що попри все така важлива подія, як 27 BookForum, все ж таки відбувається: «Для Львова та Львівщини це дуже знакова подія. Особлива вдячна організаторам, що їм вдалося забезпечити всі карантинні правила та дотриматися безпеки!»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.4326 / 4.14MB / SQL:{query_count}