Старий Лев розповів про програму на 27 BookForum

Львівське видавництво підготувало низку подій за участі українських та іноземних авторів, до яких ви зможете долучитися не виходячи з дому

Вже цього тижня відбудеться 27 Львівський міжнародний BookForum – подія, якої щороку так чекають книгомани цілої України. Цього року форум триватиме у новому форматі – онлайновому, що не завадить, а лише допоможе йому бути глобальним майданчиком для обговорення суспільно важливих тем. У центрі дискусій буде фокусна тема – «Перепис населення: знати, хто ми є».
Видавництво Старого Лева рекомендує події, які варто переглянути на 27 BookForum. Отже, у вівторок, 15 вересня о 12.10 Олена Гусейнова, Софія Андрухович, Вікторія Амеліна, Андрій Содомора розкажуть якими є «Письменники вдома. Чим живуть літератори на карантині».
17 вересня, о 12.30 Ганна Улюра та Андрій Павлишин подискутують про переможців українсько-єврейської літературної премії «Зустріч», яку проводять Канадськa недержавнa організація «Українсько-єврейська зустріч» та ГО «Форум видавців». Вона покликана спиратися на спільний багатовіковий досвід українців і євреїв, що знайшов вираження у друкованому слові. Премія з цього року присуджується щорічно за найвпливовіший твір художньої й документальної літератури (почергово), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства й втілюючи девіз «Наші історії неповні одна без одної». До короткого списку увійшли книги: «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської (Видавництво «Дух і Літера», 2017 рік), «Вічний календар» Василя Махня (Видавництво Старого Лева, 2019 рік), «Історія, варта цілого яблуневого саду» Максима Дупешка (Видавництво 21, 2017 рік), «Мій дід танцював краще за всіх» Катерини Бабкіної (Видавничий дім «Комора», 2019 рік) та «Учителька німецької» Ірини Власенко (Видавництво «Юніверс», 2019 рік).
Того ж дня о 14.30 Володимир Єрмоленко, Олександра Матвійчук, Микола Рябчук, Оксана Луцишина, Філіп Сендс розпочнуть дискусію «Humanrightsmatter. Чи лишається місце для прав людини у часи криз?». В той же час Кирило Безкоровайний та Олена Компанієць намагатимуться зрозуміти «Ким були ми: зоряний пил і великий вибух».
О 15.00 Тамара Марценюк, Дорж Бату, Остап Сливинський і Лариса Денисенко в рамках кластеру «Жінка в темі» говоритимуть про те, чи потрібна чоловікам гендерна рівність. О 16.00 Оксана Форостина, Софія Андрухович, Олеся Островська-Люта та Пітер Померанцев спілкуватимуться про «Галактику Цукерберга: чи існує непотрібна інформація». А о 16.30 Вітольд Шабловський та Андрій Бондар обговорять цьогорічну новинку «Як нагодувати диктатора» і її створення.

У п’ятницю, 18 вересня, з 11.10 Олена Гусейнова, Мар’яна Савка, Ірина Батуревич і Катерина Перконос піднімуть одну з найболючіших тем українських видавців у час коронакризи «Як живе книжковий ринок без великих весняних та осінніх ярмарків?». О 13.00 на онланплатформі форуму розпочнеться «Книгобатл: підлітки у книжках Валентини Захабури та Ольги Войтенко». З 14.30 Оксамитка Блажевська разом із Галиною Вдовиченко, Юлією Ілюхою та Олександрою Орловою проводитимуть «Няв-читання «Перепис котів в українській дитячій літературі». Цього ж дня о 14.30 Остап Сливинський і Маріанна Кіяновська розкажуть про «Вільнюський покер», а о 19.00 Алім Алієв запрошує на «Читання «Література крізь кордони».
19 вересня о 12.00 ви разом із Вахтанґом Кебуладзе, Катериною Ботановою, Остапом Сливинським, Вікторією Амеліною, Андрієм Курковим, Ларисою Денисенко та Мар’яною Савкою зможете стати віртуальним учасником дискусії «І стіни, і мости. Що об’єднує українців».
О 12.30 гостей чекають на непересічній події – зустрічі із лауреатом Гонкурівської премії Ніколя Матьє, а також Іриною Славінською та Валентиною Стукаловою. З 13.00 Ірена Панаріна, Марія Фоя, Слава Світова поділяться досвідом, як воно – малювати книжки і створювати дивовижні ілюстрації до дитячих видань. О 13.30 Микола Семена, Ірина Сєдова, Станіслав Асєєв, Лутфіє Зудієва, Тетяна Печончик поговорять про журналістику і окупацію, а саме «Як не ставати солдатами інформаційної війни і продовжувати працювати в Криму та на Донбасі?». О 14.30 Роман Малиновський, Богдана Давидюк, Катерина Міхаліцина, Романа Романишин та Андрій Лесів розкажуть про переклад літератури у візуальне та взаємодію ілюстрації з текстом. А о 15.30 Ірина Славінська, Віктор Радуцький, Андрій Павлишин та Софія Андрухович піднімуть болючу тему порятунку життів і допомогу переслідуваним євреям у часи ШОА в дзеркалі літератури.
У день закриття 27 BookForum об 11.00 розпочнеться письменницький правозахисний марафон «Листи з-за ґрат». Його учасниками будуть Ігор Козловський, Сергій Жадан, Емінє Джеппар, Ґульнара Бекірова, Станіслав Асєєв, Андрій Курков, Ада Роговцева, Олег Сенцов, Ахтем Сеітаблаєв, Сусана Джамаладі́їва (Джамала), Іванна Сахно, Андрій Хливнюк. Одразу після цього о 14.30 залишайтесь на розмову з Олегом Сенцовим про його «Щоденники ув’язнення».
З 16.00 в межах традиційного кластеру «Жінка в темі» Євгенія Кононенко, Оксана Луцишина, Ганна Улюра, Галина Вдовиченко, Наталка Сняданко, Лариса Денисенко, Ірина Славінська поговорять про письменниць та героїнь як про показники ідентичності нації. А о 18.00 Галина Вдовиченко, Олександр (Фоззі) Сидоренко, Катерина Бабкіна, Наріман Алієв, Марк Лівін розкажуть про «Бабцю під сорок, хлопчика за тридцять: як старіють стратегії віку».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.8422 / 4.1MB / SQL:{query_count}