«В АРТ Е»: мистецтво, варте уваги

У Львівському органному залі до 11 жовтня триватиме виставка проєкту, що об’єднав п’ятьох художниць. Чому ці роботи треба побачити на власні очі, розповідає «Львівська Пошта»

фото: Євгеній Кравс
Із приходом осені Львів уповні перетворюється на столицю культури, і навіть карантин не може завадити день за днем відкривати нові проєкти. Один із таких ми анонсували в попередньому номері, а тепер розповімо про нього докладніше. Отже, проєкт «В АРТ Е» об’єднав п’ятьох художниць: Дану Якимчук, Людмилу Давиденко, Наталію Павлюк, Лілію Лупул та Ірину Дзиндру. Виставка групи художниць, на якій представлені понад 30 робіт мисткинь, триватиме до 11 жовтня в галереї Львівського органного залу. Оглянути експозицію та насолодитися роботами учасниць можна щодня з 13.00 по 19.00.
На відкритті виставки, що відбулося 4 вересня, артменеджерка проєкту Олександра Давиденко розповіла про його концепцію: «Принциповою позицією групи «В АРТ Е» є діалог із глядачем, публікою малих і більших міст, яка має бажання «зіткнутися», пережити емоції та рефлексувати про мистецтво, яке твориться сьогодні. Перший виставковий проєкт групи «В АРТ Е» зумисне розпочав свій експозиційний шлях у локальному мистецькому осередку в Коломиї. Наступний крок – презентація проєкту в рідному місті у особливій локації, яка втілювала б ідею взаємопідсилення і синергії. Виставкова зала Львівського органного залу – саме те місце, простір співтворення та перетину творчих напрямків».
Художниця Дана Якимчук того дня поділилася історією заснування групи, а піар-менеджерка Івона Лобан запросила на паралельну програму виставки. 18 вересня відбудеться подія-перформанс «В АРТ О імпровізувати»: під час концерту «Вечір камерної музики» художниці в реальному часі творитимуть п’ять полотен у власній техніці. А 2 жовтня о 18.00 тут розпочнеться кураторська екскурсія та розмова з мисткинями. Важливою частиною проєкту стане благодійний аукціон у співпраці з ГО «З любов’ю в серці». Кошти від продажу обраних робіт художниць підуть на підтримку дітей із діагнозом СМА (спінальна м’язова атрофія) у Львівській області.
«Тут, у Органному залі, ми щодня працюємо з цінностями нематеріальної та матеріальної культурної спадщини, – пояснює співдиректор Органного залу Тарас Демко. – Те, що створене в музиці чи архітектурі давно, потребує особливого ставлення і турботи, але не менш важливим є творення нових сенсів – того, що дає наш час, і ми будемо згадувати це як знакові артефакти у культурному житті міста та країни в цілому. Вважаю цей виставковий проєкт однією з таких важливих подій, знакових для нашого майбутнього».


Хто ж ці п’ять художниць і чим вони займаються у повсякденному житті?

*Дана Якимчук працює в техніці енкаустики, олійного живопису, гарячого батику і колажування. У сферу її зацікавлень входить дизайн тканин і текстильних виробів та декорування інтер’єру. З 2008 року вона є засновницею студії декору і текстилю «Коралі».
*Людмила Давиденко створює масштабні абстрактний асоціативний живопис та скульптуру з кераміки. Учасниця і переможниця численних всеукраїнських та міжнародних виставок, пленерів і симпозіумів. Мала більш ніж 20 персональних виставок в Україні та за кордоном. Її роботи є в приватних колекціях в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, США, Франції, Іспанії та Швейцарії.
*Наталія Павлюк працює у техніці олійного живопису. У сферу її зацікавлень входить дизайн, практика арттерапії та освітні проєкти. Наталія викладає в НУ «Львівська політехніка» на кафедрі ДАО, а з 2014 року є засновницею «Артстудії Наталії Павлюк». Твори живопису художниці є в приватних збірках України, Данії, Ірландії, США, Греції, Швейцарії та Австрії.
*Лілія Лупул створює роботи в напрямі художнього текстилю, експериментальні, витончені і багатошарові композиції. Творчість художниці поєднує природні мотиви, сучасні матеріали та національний етнографічний спадок. Особливу увагу мисткиня приділяє напрямку міні-текстилю, а також займається створенням авторських аксесуарів під брендом Zuzulka.art.
*Ірина Дзиндра працює в напрямку живопису. У сферу професійних зацікавлень художниці також входить графіка та гутне скло. Віртуозно працює в техніці акварелі та колажу, створює авторські аксесуари та об’ємні композиції зі скла.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8299 / 4.1MB / SQL:{query_count}