«Українська Нова Хвиля-2020» докотилася й до Львова

Лише 14 вересня з 19.00 у кінопалаці «Коперник» (вул. Коперника, 9) можна буде відвідати ексклюзивний кінопоказ сьомого альманаху українських короткометражних фільмів та поспілкуватися з їх творцями. Взагалі то Довженко-Центр випустив у кінопрокат «Українську Нову Хвилю- 2020» ще з 9 липня, але через постійні зміни умов карантину і ріст захворюваності на коронавірус до нас добірка разом з режисерами добралась зараз. Цього року до альманаху увійшло шість неординарних кінострічок 2019 року від молодих амбітних режисерів, які піднімають дражливі теми й експериментують з жанрами та стилями.
Отож, що ви побачите впродовж 99 хвилин – саме стільки триває цьогорічний альманах «Українська Нова Хвиля».

«Колір фасаду: синій» Олексія Радинського (документальний, 22 хв.)

Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати іще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську «Літаючу тарілку» – від перетворення на частину торгівельного центру, Флоріан Юр’єв приєднується до боротьби проти свавілля столичних забудовників.

«Петрівка-реквієм» Катерини Возниці (анімація, 6 хв.)

Пригоди дезорієнтованого суб'єкта в умовах стихійної декомунізації. Короткий момент топографічно-акустичної розгубленості на зламі звички. Приводом для створення фільму стало перейменування станції «Петрівка», що вилилося в переозвучення всіх оголошень Київського метрополітену голосом нового диктора.
«Ми хотіли зробити своєрідний tribute голосу Миколи Петренка, що звучав у київському метро протягом 25 років і водночас поміркувати про побічні ефекти декомунізації. Звук створювався засобами алгоритмічної обробки архівних аудіозаписів київського метрополітену,» – відзначає режисерка.

«Плюс один» Мирослави Клочко (драма, 23 хв.)

Молода пара Іда та Юра чекають народження первістка. Одного дня Іда з’ясовує, що їхня дитина буде особливою. Вона не знає, як Юра відреагує на цю новину та яким буде життя з такою дитиною. «У фільмі «Плюс один» ми працювали з акторами та неакторами, досліджуючи грані документального та ігрового кіно,» – каже режисерка.

«Кохання» Микити Лиськова (анімація, 14 хв.)

В Україні нарешті трапилось кохання. «Кохання» – це документальна анімація, яка використовує візуальну ідентичність міста Дніпро. Але стрічка не є реалістичною, в ній за допомогою сюрреалістичних образів розповідається історія сучасної України.

«Нормальна» Діани Горбань та Іринки Громоцької (драма, 13 хв.)

Після невдалої вечірки, дівчина вирішує розповісти про все наболіле незнайомці у парку. Під час розмови дівчат розкривається їхнє бачення світу!
«У житті мене завжди супроводжувало питання "нормальності". Що в себе включає категорія «нормальності» чи ненормальності? Мені здається, що такі речі завжди супроводжують нас у житті, і тут постає вибір бути собою чи вписуватись в рамки, які нав'язує суспільство, – твердить одна із режисерок. – Інше питання, про яке я собі роздумувала – це бути не в тому місці/часі/людьми. Так іноді трапляється, що ми випадково заходимо не в ті двері і блукаємо не тими коридорами. І хто зна, що буде далі. Інколи ми в цьому самотні і не знаходимо однодумців».

«У нашій синагозі» Івана Орленка (екранізація, драма, 20 хв.)

Хлопчик намагається дізнатися, що трапилося у старій місцевій синагозі. Одержимий, він переслідує щось, чого він ніколи не бачив та не звертав уваги на те, що відбувається навколо. За мотивами незавершеної новели Франца Кафки. Кінострічка транслюється на івриті із українськими субтитрами.

Нагадаємо, що «Українська Нова Хвиля» – проєкт Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Він був започаткований у 2012-му й відтоді щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях.
До слова, у День Незалежності України показ короткометражних фільмів «Української Нової Хвилі – 2020» відбувся в столиці Німеччині. Подію просто неба провели за підтримки Українського кіноклубу в Берліні (Ukrainischer Kinoklub in Berlin) та Національного центру Олександра Довженка.
А от квитки на показ і розмову у Львові можна придбати за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6760 / 4.1MB / SQL:{query_count}