27 BookForum: онлайн-ніч і ярмарок у інтернеті

Із 16 по 20 вересня триватиме «Форум видавців», який цього року відбудеться онлайн. Як його організаторам вдалося перевести в інтернет «Ніч поезії та музики» і замінити ярмарок, розповідає «Львівська Пошта»

Однією з головних фестивальних атракцій 27 BookForum стане «Ніч поезії та музики non-stop». Дійство розпочнеться 19 вересня о 21.00 онлайн-трансляцією на сайті bookforum.ua. Його співорганізатором цього року став музичний фестиваль Respublica FEST. Унікальний формат та незабутня атмосфера свого часу зробили «Ніч поезії та музики non-stop» однією з найвідвідуваніших подій фестивалю. Цього року за підтримки Українського культурного фонду вхід на онлайн-концерт безкоштовний! Це вечірка нового формату, яку «можна взяти зі собою». Компанія близьких друзів чи занурення в поезію і музику на самоті, колонки чи навушники для прихильників і прихильниць тусовок тихого формату, вірші з усього світу і виступи українських гуртів до самого ранку…
Уже традиційно «Ніч поезії та музики non-stop» творитимуть виступи поетів з усього світу та концерти українських гуртів. Серед українських учасників – поет Юрій Іздрик, поет і перекладач Остап Сливинський, поетеса та режисерка Ірина Цілик, поетеса і перекладачка Маріанна Кіяновська. Серед іноземних авторів – учасниці поетичної платформи Versopolis Шагін Бурджу зі Швеції, Гелен Айворі з Великобританії, Таня Гамберленд із ПАР/Італії, Дебора Вукушич з Іспанії, а також британський поет і перформер Кейс Джаретт.
Із виконавців можна буде почути:
Kurs Valut (музичний EBM/synth-pop проєкт із Дніпра, заснований Євгенієм Гордєєвим у 2017 році). Цей гурт називають вивченням поп-ферменту, спробою винайти якесь незвичне музичне і текстове рішення.
Ragapop – Руслана Хазіпова та Ганна Нікітіна з гурту Dakh Daughters і Антон Очеретяний. Разом вони створюють брудну експериментальну музику. Цього літа Ragapop випустив дебютний EP «Сяся», побудований на текстах Івана Франка, а також музичне відео на головну пісню альбому.
Ofliyan – вірменсько-український дует. Музиканти прагнуть зберегти ідентичність, змішуючи сучасний арт-поп із елементами східної етніки, додаючи відверті тексти українською та російською мовами. Для Катерини Офліян та Ігоря Бирюченка (exYEYO) стало доброю традицією що кілька років повністю змінювати форму існування. Цього разу музиканти вирішили проявити своє вірменсько-циганське коріння і додати до музики трохи магії дудука і перкусії. Пісні Ofliyan – про свободу жінки від прийнятих патріархальних стереотипів, про любов, самотність і спротив трендам скрізь і в усьому.
The Unsleeping – український гурт із корінням в Умані: Женя Мороз (vocal), Назар Слободяник (guitar), Діма Левченко (bass), Іван Смирнов (guitar) і Саша Олійник (drums). Грають іноді/альтернативний рок. Їхній міні-альбом Deviatve здобув премію «Золотий фазан» від музичного журналу Liroom як найкращий інді-альбом 2018 року.
СТАСІК – альтер-его Анастасії Шевченко, яка показує, що українська поп-музика може бути незручною, болючою, травмованою, небезпечною, чесною і красивою водночас. Раніше артистка грала в театрі «ДАХ». Як медичка-стрілець воювала проти Росії на сході. Веде на «UA:Суспільне» програму «Культурна афіша здорової людини».
А ще 27 BookForum і Yakaboo запускають програму підтримки малих видавництв. Велика кількість видавництв не зможе широко представити свої новинки українським читачам через скасування книжкового ярмарку у Львові. Саме тому книжкова платформа Yakaboo в партнерстві з громадською організацією «Форум видавців» вирішили допомогти українським видавництвам у цей складний період і в межах 27 Львівського міжнародного BookForum запропонують альтернативу, яка дозволить видавцям безкоштовно презентувати нові книги.
Із 16 по 26 вересня включно Yakaboo реалізує програму підтримки малих та нішевих видавництв. Долучитися до ініціативи зможуть суб’єкти видавничої справи, які випускають до 10 найменувань видань на рік або сукупний наклад яких не перевищує 10 тисяч примірників. Упродовж 10 днів книжки таких видавництв будуть безкоштовно розміщені на сайті Yakaboo. Їх промотуватимуть на рівні з іншим асортиментом книгарні. Продаж книжок здійснюватимуть із символічною сумою комісії – 1 грн, весь прибуток, включаючи собівартість і дохід, отримають видавництва.
CEO Yakaboo Іван Богдан пояснює цей крок так: «Відсутність одного з найбільших книжкових івентів 2020 року суттєво вплине на книжковий ринок. Тож інтернет-книгарня Yakaboo в партнерстві з «Форумом видавців» ініціює програму підтримки малих та нішевих видавництв. Ми вирішили допомогти невеликим гравцям на книжковому ринку втриматися у період кризи та попри все дати можливість читачам ознайомитись із очікуваними новинками 2020 року».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6658 / 4.09MB / SQL:{query_count}