Географ режисури

Стівен Спілберг, кінорежисер, про таємниці, комунізм та Гаррісона Форда

Стівен Спілберг, кінорежисер, про таємниці, комунізм та Гаррісона Форда

Катерина Сліпченко
spielberg.jpg
Стівен Спілберг народився 18 грудня 1946 р. у місті Цинциннаті, США. Його першою роботою у великому кіно став фільм "Шугерлендський експрес" (1974). Найвідоміші фільми: "Щелепи" (1975), "Близькі контакти третього ступеня" (1977), серіал про Індіану Джонса (1981, 1984, 2008), "Інопланетянин" (1981), "Капітан Гак" (1991), "Парк Юрського періоду" (1993), "Список Шиндлера" (1993), "Врятувати рядового Раяна" (1998), "Штучний розум" (2001), "Злови мене, якщо зможеш" (2002), "Термінал" (2004), "Війна світів" (2005), "Мюнхен" (2005). У 2006 р. Спілберг став одним із продюсерів українського документального фільму "Назви своє ім'я" (режисер - Сергій Буковський)
Стівен Спілберг вміє майже все. Діапазон його режисури широкий, як ні в кого. Проте його сидіння на режисерському крісельці завжди стає гарантією касового успіху картини. Адже це Спілберг вміє найкраще. І що найдивовижніше: він не залишає в глядачів відчуття комерційності чи кон'юнктурності. Просто він - Стівен Спілберг, режисер, який вміє знімати все.  

- Чому ви так довго чекали, перш ніж зняти продовження Індіани Джонса?

- Я знімав інші фільми, мав інші справи, мої діти виросли. А потім зателефонував Гаррісон Форд і запитав, чому б нам не зняти продовження. Я вирішив, що це добра думка. Я сумую за фільмами та музикою 50-х років. До того ж треба сказати, що Джордж (Лукас. - Авт.) уже давно був одержимим сценарієм про кришталевий череп.

- З якими почуттями ви знову зустрілися на знімальному майданчику із тими, з ким довго не працювали разом?

- Це нагадувало зустріч однокласників. Загалом над картиною працювала досить маленька група. Більшість брала участь у попередніх зйомках "Індіани Джонса", а дехто виріс на цих картинах. Так що атмосфера була чудовою.

- Чому ви так комічно зобразили агентів КДБ. Ви не любите комуністів?

- У фільмі йдеться про часи холодної війни. Я добре пам'ятаю, як у дитинстві я боявся вибуху атомної бомби і війни з СРСР. У всіх засобах масової інформації того часу були статті про червону загрозу. Так ми і відобразили той час у фільмі.

- Ви не вважаєте, що холодна війна все ще триває або що вона може розпочатися знову?

- Я зовсім не розуміюся на політиці. Тим більше на сучасній. Тим більше, що ми не планували робити політичний фільм. Ми зробили легкий пригодницький фільм і відтворили легендарного героя, якого люблять глядачі.

- Чи свідомо ви намагалися досягнути схожості із Джеймсом Бондом?

- Навпаки. Ми намагалися зробити Індіану іншим. Зрештою, Бонд молодший.

- Ви задоволені роботою Гаррісона Форда?

- Він чудовий актор. Думаю, що не тільки я, але і будь-який інший режисер завжди буде із задоволенням із ним працювати. Він прекрасно працює із образом: шукає нові риси, нюанси, часом навіть непередбачені сценарієм.

- Індіана став старшим. Йо­му у фільмі десь близько 60-ти. А Гаррісону Форду вже виповнилося 65.

- Я не відчуваю жодного комплексу перед віком. Зрештою, Інді ще у першій стрічці казав: "Це не роки, мила, це досвід". А в останній стрічці проглядається: "Це не досвід, це роки". Я думаю, що людина, якій треба десь бігти чи дряпатися, як колись, у підсумку зробить це. Але дихатиме важче. Я вирішив: "Хай так буде. Зробимо із цього гру".

- У фільмі було багато імпровізації?

- В такому фільмі, як цей, доводиться загалом дотримуватися сценарію. Проте це нікому, особливо Кейт Бланшетт, не заважало висловлювати власні ідеї з приводу персонажа. Кейт, наприклад, багато вправлялася із вимовою. Зрештою, тим і добра командна робота і кіно: кожну добру ідею можна використати у фільмі і його покращити. Тим більше, що зараз є можливість знімати відразу із кількох камер і потім обирати найкращі кадри.

- Подейкують, що під час зйомок групу обікрали. Це правда? Як це вплинуло на вашу роботу?

- Звичайно, немає нічого приємного в тому, що у нас вкрали плівки, а потім ці кадри розмістили в Інтернеті. Але злодія знайшли. Утім, ми все одно прагнули зробити найкращий фільм із саги.

- Ви не відвідували Каннський фестиваль із часів "Інопланетянина". Що відчуваєте зараз?

- Я завжди радий приїздити сюди. Тим більше, що "Інопланетянина" ми показували ще в старій фестивальній будівлі.

- Звідки берете ідеї?

- Я дуже люблю дивитися на географічну карту, можливо, там і беру більшу частину своїх ідей.

- Чому ви практично відмовилися від сучасних технологій?

- Мені подобаються старі монтажні столи. Можливо, я занадто розпещений, але свої стрічки мені хочеться знімати з декораціями, справжніми каскадерами, відчувати подих джунглів і чути рев справжніх машин, а не додумувати все це у своїй голові, коли актори розмахують руками перед порожнім блакитним екраном.

- Зйомки "Індіани" триватимуть?

- Це повністю залежить від його глядачів і шанувальників.

.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.6991 / 4.11MB / SQL:{query_count}