Нестерті сліди історії

Музей «Територія терору» відкриває виставку Дениса Панкратова «Від сутеринів до сутеринів»

Музей «Територія терору» запрошує 17 липня о 19.00 на все ще онлайн-відкриття виставки «Від сутеринів до сутеринів» художника та дослідника Дениса Панкратова, яка триватиме до 2 серпня. Вона також матиме супровідну програму за участі історика, перекладача Андрія Павлишина та дослідника Інституту філософії Варшавського університету Степана Іваника.
Це спроба критично переглянути радянську репрезентацію Антифашистського конгресу діячів культури, риторику цієї репрезентації та розгледіти за нею ту напружену і сповнену тривоги історичну дійсність, що покликала цю подію до життя.
«Чорна лінія, стрічка проведена попід вікнами, вздовж фасадів із зачиненими або замурованими бійницями підвалів. Вона тягнеться з маргіналізованих робітничих кварталів, повз фабричні фасади й мури, повз чиншові й соціальні будинки, релігійні й соціальні заклади, перетинає темряву брами попід залізницею й подається нагору – до закладів культури, до ресторацій, до готелів, приватних маєтків, віл і палаців, – мовиться в анотації до виставки. – Непевно стягує розхитане сьогодення із заяложеним минулим, окреслює їхню спільність. Ця стрічка позначає сутерини – житлові підвали, пивниці – бідняцьку схованку, що її ледь досягають /святі/ промені історичної репрезентації».
Антифашистський конгрес діячів культури тривав у Львові 16 – 17 травня 1936 року в приміщенні Будинку комунальних працівників (тепер Палац культури ім. Г. Хоткевича), в актовому залі Технічного університету (тепер Національний університет «Львівська Політехніка»), у Великому театрі (тепер Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької). Конгрес інспірований Міжнародним конгресом на захист культури і миру, що відбувся у червні 1935 року в Парижі.
Організатори та учасники з’їзду у Львові – представниці/ки нелегальних Комуністичної партії Західної України, Комуністичної партії Західної Білорусі, Комуністичної партії Польщі та легальної Польської соціалістичної партії, а також представниці/ки профспілок, позапартійних мистецьких і громадських організацій та об’єднань, серед яких були поляки, українці, євреї та білоруси.

Денис Панкратов – художник, співзасновник «Методу фонду», навчався на курсі сучасного мистецтва К.Бадянової та Л.Наконечної (2013 р.), курирував виставки «Музей. Підвалини», «Хліб. Соціалістичний реалізм» у Хмельницькому обласному художньому музеї. Брав участь у низці мистецьких і дослідницьких проєктів, виставках, що зверталися до проблем музейної репрезентації радянського мистецтва, історії сучасного мистецтва в Україні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7930 / 4.07MB / SQL:{query_count}