А що там в кіно?

Два українські фільми отримали нагороди на фестивалях Європи, а «Толока» оголосила нові дати прокату

Попри пандемію у світі життя не зупинилось. І поки всі новини крутяться довкола коронавірусу, українські фільми отримують нагороди на кінофестивалях Європи. До прикладу фільм Наталі Пасеницької "Порядна львівська пані" отримав нагороду Gulf of Naples Independent Film Festival, який відбувався у онлайн-форматі в Італії за найкращий акторський склад (приз PRESS AWARD).
"Порядна львівська пані"– це еротична комедія за мотивами однойменної книги української письменниці Люби Клименко. Головна героїня картини – сучасна інтелігентна жінка Пенелопа, яка живе у Львові, працює в архіві. Життя Пенелопи складається за звичною схемою "родина – робота". Все порядно, культурно, чемно і... нестерпно нудно. Втім, одного чудового дня все змінюється.
Кінопроєкт став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Автором сценарію до кінострічки є Марина Меднікова, продюсером – Юрій Мінзянов, кінокомпанія "КРІСТІ ФІЛЬМ". Ролі у фільмі виконали: Анастасія Карпенко, Володимир Губанов, Олена Лаврова, Олег Сікиринський, Олександр Норчук, Антон Пилипийченко, Андрій Сніцарчук.
Gulf of Naples Independent Film Festival – це міжнародний незалежний кінофестиваль, створений задля популяризації та поширення художніх, авторських та експериментальних фільмів. Завдяки угоді з Easycinema, фестиваль продовжує місію з просування незалежного кіно.
Переглянути фільм Наталі Пасеницької "Порядна львівська пані" можна на ютуб-каналі Держкіно.
Тим часом документальний фільм із робочою назвою “Рома” української режисерки Ольги Журби отримав дві нагороди на одному із найстаріших європейських кіноринків документального кіно Sunny Side of the Doc, який також відбувся онлайн. 
Щороку цей чотирьохденний захід збирає телерадіомовників, представників фондів, телеканалів, дистрибуторів та продюсерів з усього світу – більше двох тисяч кінопрофесіоналів. Основний акцент цього маркету – можливість встановити зв’язки із телевізійними мовниками та VOD-платформами, що шукають сильні історії для своїх аудиторій.
Фільм “Рома” виробництва української кінокомпанії “Мун Мен” був нагороджений на Sunny Side of the Doc головним призом за “Найкращу презентацію проєкту” у категорії фільмів на соціальну тематику, а також участю у Вільнюському кіноіндустрійному майданчику Meeting Point. Журі відзначило роботу за “виразну візуальну концепцію, нелінійний наратив та проникливий саундтрек, що вже на цьому етапі фільму свідчать про те, що це буде захоплива, переконлива та чуттєва історія, яка сягає значно далі за свій мікрокосм”.
У кінострічці розповідається історія хлопця Роми. Ми зустрічаємо його, 13-річного, на українських барикадах Майдану і слідуємо до його повноліття, коли він уже 18-річний юнак, який намагається вижити в маленькому кримінальному провінційному містечку.
Це повнометражний документальний дебют української режисерки Ольги Журби, над яким вона працює з оператором Володимиром Усиком. Це ко-продукція трьох країн: України, Голландії та Данії. Фільм став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку. Також проєкт підтримали IDFA Bertha Fund та The Netherlands Film Fund.
Раніше команда фільму уже отримала чотири нагороди на East Doc Platform – європейському кіноринку, який щороку проходить у Чехії. Серед них не лише головна нагорода, а й призи на відвідування індустрійних майданчиків у Іспанії (Docs Barcelona) та Франції (Sunny Side of the Docs).
І, на щастя, українське кіно повертається у кінотеатри! Творці фільму "Толока" оголосили нову дату релізу – фільм з'явиться у кінотеатрах вже 20 серпня цього року. Нагадаємо, що його прем’єра відбулася 10 березня, проте картина не вийшла у прокат через закриття кінотеатрів в Україні на карантин буквально в день запланованого релізу.
Романтична балада "Толока" створена компанією "Іллєнко Фільм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Режисером, автором сценарію та співпродюсером фільму є Михайло Іллєнко. Спродюсували картину Михайло Іллєнко, Пилип Іллєнко, Маріанна Новікова, Андрій Різоль, Максим Асадчий, Олег Щербина, Юлія Чернявська та Віталій Шереметьєв. Прокатом стрічки займається компанія Ukrainian Film Distribution.
За задумом режисера, першими глядачами "Толоки" стали військовослужбовці та мирне населення зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС). Допрем’єрний тур картини зоною ООС пройшов восени 2019 року, за підтримки Українського культурного фонду. Михайло Іллєнко та актори стрічки відвідали понад двадцять міст та селищ Донецької і Луганської областей.
Напередодні старту прокату команда фільму оголосила про спільний проєкт із фондом "Повернись живим", за умовами якого сім гривень з кожного квитка на "Толоку" будуть перераховані Фонду і спрямовані на допомогу армії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8010 / 4.1MB / SQL:{query_count}