BookForum іде в онлайн

Цього року Форум видавців змінює формат через коронавірус. Які переваги це дає найбільшій книжковій події в Україні

Коронавірус і карантин нещадно нищать культурну індустрію. Найбільші літературні події та ярмарки світу, як-от Лондонський і Лейпцизький книжкові ярмарки, скасовують або переносять, як Франкфуртський книжковий ярмарок, який має тривати 14 – 18 жовтня одночасно у виставковому центрі в місті Франкфурт-на-Майні та віртуально, і ювілейний Х «Книжковий арсенал», що триватиме аж 26 – 30 травня 2021 року.
Проте деякі організатори масштабних подій не готові відмовитись від їхнього проведення, тому йдуть в онлайн. Саме такий формат роботи вже випробували наприкінці травня книжкова виставка BookExpo у Нью-Йорку і ІІІ Міжнародний книжковий фестиваль Book Space, який щойно завершився.
Цей шлях обрав для себе і Форум видавців. Днями його організатори оголосили, що 27 BookForum попри все триватиме 16 – 20 вересня, і вперше у онлайн-форматі, адже нова реальність диктує нові правила. Львівський міжнародний фестиваль традиційно стане глобальним майданчиком для обговорення суспільно важливих тем. Фокусна тема цьогорічного форуму – «Перепис населення: знати, хто ми є». Програму формуватимуть 15 тематичних кластерів і спецпроєктів.
«Щоб жити разом, ми маємо одне про одного знати щонайбільше і таки знати правду. Перепис населення – це сполука чесних питань і чесних цифр. Це нагода раптом чомусь сказати правду про себе, яка раптом чомусь буде цікавою комусь іншому», – розповідає про фокусну тему фестивалю її кураторка – літературознавиця і критикиня Ганна Улюра.
Як пандемія змінює наше життя, ритуали і звички, як світ переосмислює цінності, перед якими викликами ми постаємо і як із ними упоратися, як гравцям культури виходити з кризи? Про це дискутуватимуть на 27 BookForum. Основним фокусом проєкту буде кожен із нас. Таким чином ми не тільки зможемо зрозуміти одне одного і всіх разом, але й як особистості спробуємо віднайти себе в цьому мінливому світі та зробити особливий перепис.
«Це було справді дуже складне рішення для нас усіх, – каже програмна директорка BookForum Софія Челяк. – Зараз я вже дуже люблю цей проєкт. Він абсолютно інший і ставить перед нами нові виклики. Закриває одні можливості і нівелює домовленості, але дає можливість залучити нові партнерства, про які я могла тільки мріяти, і авторів, про яких раніше боялася навіть думати, а зараз вони погоджуються приєднатися до нас. Одне слово, ми разом із командою Форуму видавців та командою кураторів обіцяємо здивувати вас. А поки побажайте нам сил і легкого польоту, бо ми – на злітній смузі».
Новий формат дасть можливість відвідати фестиваль тим, кому раніше не вдавалося приїхати до Львова. Тож у всіх поціновувачів літератури буде можливість почути улюблених письменників у будь-якому куточку світу.
Серед цьогорічних учасників – автори з України, 20 іноземних гостей (з 15 країн із чотирьох континентів), лауреати і номінанти Букерівської та Гонкурівської премій, національних виборів читачів та критиків. Однією з головних подій стане трансляція «Ночі поезії» та музики нон-стоп за участі українських поетів і музикантів з усього світу.
«Зізнайтеся, ви думали не раз, чи буде цього року Форум. Так-от, буде. Безпечний. Можна приходити навіть без масок і антисептиків. Медициною добряче трусонуло за останній рік, кожен переосмислив тему здоров’я настільки, наскільки це можливо. Тому є море-моренне всяких аспектів, про які я хотіла б поговорити: від «домашньої закупівлі» ШВЛ-апаратів і дексаметазону («про всяк випадок») до психічного реагування суспільства на політичні події, – стверджує незмінна кураторка медичного кластеру форуму Олеся Винник. – Я б сказала, що книжки врятують світ, але ж ви і так це знаєте, правда?».
Варто нагадати, що 27 Львівський міжнародний BookForum відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міськради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6843 / 4.09MB / SQL:{query_count}