Літературні дні Пауля Целана – 2020

Юрій Андрухович відкриє у Чернівцях новий проєкт

Громадська організація «Культурний капітал», більш відома як Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz, оголошує старт проєкту «Літературні дні Пауля Целана – 2020 (читання та дискусії в Україні й Німеччині)». Його відкриє письменник, перекладач, член ініціативної групи «Меридіану» Юрій Андрухович. Прес-конференція за участі автора та організаторки проєкту Євгенії Лопати відбудеться у четвер, 2 липня, об 11.30 в Літературному целанівському центрі (м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 51).
Юрій Андрухович – перший гість резиденції «Пауль Целан 100» в Чернівцях. Загалом її учасниками стануть десять митців, кожен з яких упродовж тижня мешкатиме в столиці Буковини та працюватиме над написанням есе про Пауля Целана. Серед них п’ять українських та п’ять німецьких авторів: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Таня Малярчук, Макс Чоллек, Катя Петровська, Ненсі Гюнґер, Александру Булуц, Рон Вінклер.
Окрім цього, всі резиденти матимуть виступ у Літературному целанівському центрі, під час якого читатимуть власні твори та обговорюватимуть творчість Пауля Целана. Програма резидентів також включає екскурсії місцями відомого поета в Чернівцях, відвідування обласного архіву, вивчення оригінальних документів, пов’язаних із життям митця, знайомства та зустрічі з місцевою інтелігенцією, істориками, культурними діячами. По завершенні резиденції есе учасників побачать світ окремим виданням – українсько-німецька антологія «Пауль Целан 100».
«Цей проєкт у першу чергу має на меті підвищити усвідомлення історичного та актуального значення постаті Пауля Целана, – зауважує його кураторка Євгенія Лопата, – а також поглибити культурні відносини між Україною та Німеччиною. Завдяки ньому Чернівці стануть містом, в якому будуть проживати, працювати та виступати відомі й цікаві літератори з України і Німеччини. Зі свого боку ми ці враження зафіксуємо окремим літературно-художнім виданням, яке демонструватиме сучасну рецепцію Целана та його міста. У такий спосіб Чернівці вкотре покажуть свою актуальність серед інших європейських міст і затребуваність у мистецькій, інтелектуальній та туристичній галузях». Резиденція триватиме протягом трьох місяців.
Наступні етапи проєкту «Літературні дні Пауля Целана – 2020»: його презентація на Форумі видавців у Львові (17 – 20 вересня); Літературні дні Пауля Целана в Чернівцях (21 – 23 листопада); представлення антології у п’яти містах Німеччини (5 – 11 грудня) та на Лейпцизькому книжковому ярмарку (18 – 21 березня 2021 року, Німеччина). Всього будуть реалізовані 28 подій.
Проєкт відбувається за підтримки Kulturstiftung des Bundes (Федерального культурного фонду Німеччини) в кооперації зі штутгартською спілкою Ukrainisches Atelier für Kultur und Sport e.V.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0095 / 4.07MB / SQL:{query_count}