Геніальний син геніального батька

Дім Франка відзначить день народження Петра Франка віртуальною виставкою

Як ви уже напевно знаєте, 2020 рік Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка присвячує 130-річчю Петра Франка та 80-річчю створення ним Музею Івана Франка.
Тож вже 28 червня у Домі Франка презентують віртуальну виставку з фондів Музею «Петро Франко: гарт і чин. Життєпис мовою речей». Цей перший захід із низки багатьох цікавих подій, що відбуватимуться до кінця року. Наразі він відбуватиметься онлайн і присвячений дню народження Петра Франка.
Наймолодший син Івана Франка – Петро – народився 28 червня 1890 року в Нагуєвичах. Інженер-хімік, науковець, педагог, письменник… Учасник національно-визвольних змагань 1914–1920 років, чотар легіону Українських січових стрільців, засновник Української галицької авіації і військовий летун УГА. Співзасновник спортивно-патріотичної скаутської організації Пласт. Активний спортовець і популяризатор спорту. Член Наукового товариства імені Тараса Шевченка, депутат Верховної Ради УРСР 1-го скликання (1940). Засновник і перший директор Львівського меморіального музею Івана Франка.
І половини цих визначень звичайній людині було б достатньо, щоб бути відомою на увесь світ. Однак Петро був справжнім сином свого геніального батька – він не міг працювати лише в одній царині, його цікавило дуже багато. Й у всьому, до чого був дотичний, був першим. Так, як і його батько.
На жаль, владі большевиків, які прийшли 1939-го на Західну Україну, визначних особистостей, ще й патріотично налаштованих українців, не потрібно було. Петра Франка у 1941- му просто знищили.
Повертаємо незаслужено забуте ім’я геніального сина геніального батька – Петра Франка, сина Івана.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
27.5377 / 4.06MB / SQL:{query_count}