У Львові працюватимуть над моделлю міського фонду культури

Інститут стратегії культури й агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks розпочинають проєкт із напрацювання моделі міського фонду культури на прикладі Фонду культури Львова. До процесу можуть долучитися зацікавлені фахівці та дієвці культури. Проєкт «Можливості та механізми створення міських фондів культури» має на меті напрацювати модель муніципального фонду культури і запропонувати Львову новий інструмент розвитку для сфери культури.
Керівниця напрямку створення міського Фонду культури Інституту стратегії культури Ліда Савченко-Дуда пояснює, що у цьому проєкті є декілька завдань: «Маємо проаналізувати функціональні частини міських фондів культури і розробити комплексну модель фонду. Результати стануть основою для появи в нашому місті нової інституції – Фонду культури Львова: сподіваємося, відповідне рішення про створення нової інституції буде підтримане депутатами міської ради, а також зацікавить інші українські міста. За успішне впровадження цієї практики загалом відповідає середовище культури, адже це для людей культури – можливість для розвитку і реалізації».
Пропозиція нової практики ефективного використання ресурсів у сфері культури на конкурсних засадах актуальна для України: у країні немає чинних муніципальних фондів розвитку культури, створених за ініціативи та коштом органів місцевого самоврядування.
«У Львові вже звичною традицією є проведення різноманітних конкурсів та надання різноманітних грантів. Підтримка україномовного книговидання, єдина муніципальна літературна премія, гранти на дослідження в галузі культури, підтримка заходів з року в рік набирають нових обертів, – зазначає заступник міського голови Львова із питань розвитку Андрій Москаленко. – Відтак, за ініціативою міського голови Львова, 2020 рік було визначено з Фокусом на культуру. І незважаючи на складну ситуацію з пандемією у світі, в рамках відзначення цього року було проведено конкурс проєктів. На нього було подано рекордну кількість заявок – 140. Це стало важливим індикатором необхідності створення у Львові окремого Фонду культури».
Цей проєкт передбачає співпрацю різних сторін, а реалізовується він за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради: «Процес є учасницьким і об’єднує різні сторони. Це і фахівці, представники та представниці середовища культури Львова, де ідея фонду давно має підтримку. Це і муніципальна складова – ІСК, одним із завдань якого є створення Фонду культури Львова, – говорить директорка ІСК Юлія Хомчин. – Незалежна консалтингова й аналітична агенція PPV Knowledge Networks забезпечує аналітику й експертизу. Плюс маємо підтримку на рівні держави (від УКФ) й міста. Проєкт дозволить залученим учасникам отримати важливий досвід і новий інструмент для сфери».
Директор PPV Knowledge Networks, керівник проєкту Володимир Воробей підсумовує: «Творення інституцій нового типу вимагає якісного аналізу альтернатив, підходів та сценаріїв. Фонд культури Львова, що його передбачено Стратегією розвитку культури Львова 2025, має шанс стати знаковою інституцією, як Український культурний фонд. Прикметно, що саме УКФ дає нам можливість напрацювати концепцію Фонду культури Львова у відповідний спосіб. Раді, що PPV Knowledge Networks залучені до цього інноваційного для України проєкту».
До роботи над моделлю фонду можуть долучитися зацікавлені фахівці. Маючи відповідний професійний досвід та ідеї щодо діяльності міського фонду культури, дотичність до львівського контексту і готовність взяти участь в засіданнях обраної робочої групи у липні-серпні, потрібно включно до 29 червня заповнити форму за цим посиланням. Учасників/-ць визначатиме команда й куратори проєкту. Зголоситися можна до однієї з чотирьох груп, які працюватимуть над такими питаннями:
- мериторична частина: які формати та напрями конкурсних програм варто мати на місцевому рівні, як вони доповнюють державні та міжнародні програми розвитку культури (кураторка – керівниця напряму створення міського Фонду культури ІСК Ліда Савченко-Дуда);
- інституційна частина: якою має бути структура врядування фонду, як забезпечується незалежність, підзвітність, прозорість діяльності (кураторка – директорка ІСК Юля Хомчин);
- організаційно-правова частина: якими мають бути юридична форма, структура та персонал (кураторки –: Світлана Ільницька, АннаЛиско, LI Partners);
- фінансова частина: які джерела забезпечення можливі, яким буде управління фінансами та бюджет (куратор – екс-керівник управління культури Львова, проєктний менеджер у GIZ Ukraine (U-LEAD with Europe Programme), викладач кафедри культурології УКУ Михайло Мороз).
Проєкт «Можливості та механізми створення міських фондів культури» продовжує попередню роботу ІСК та PPV Knowledge Networks у напрямі створення фонду культури, розпочату у 2018 році: зі Звітом про зустрічі з дієвцями культури можна ознайомитися тут, з аналітикою про практики фінансування культури у таких країнах, як Болгарія, Нідерланди, Великобританія, Франція, Данія, Польща – тут.
У зображенні використано фрагмент роботи Мирона Яціва «Львів. Три вежі» / 1984.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7731 / 4.1MB / SQL:{query_count}