Вісім серіалів, які радить подивитися на карантині «Львівська Пошта»

«Self Made. Мадам Сі Джей Вокер»

Любите історії про людей, які «створили себе самі»? Саме для таких глядачів, як ви, Netflix екранізував історію життя американської підприємиці та філантропки мадам Сі Джей Вокер. Її вважають першою в США жінкою, яка зібрала статок на мільйон доларів. Джерелом її прибутку стала успішна лінія косметики і товарів для волосся, призначених для афроамериканських жінок.
Сценарій для міні-серіалу створили за біографією «В своїй стихії», яку написала прапраправнучка героїні Алейла Бандлз. Головні ролі виконують досить знані актори: Октавія Спенсер, Тіффані Хаддіш, Кармен Еджого, Блер Андервуд, Гаррет Морріс. 
Як ви вже зрозуміли, «Self Made. Мадам Сі Джей Вокер» покаже труднощі, які довелося пережити жінці на шляху до успіху. Ви дізнаєтеся, як мадам Сі Джей Вокер вдалося подолати (наскільки це було можливо) вороже ставлення до темношкірих жінок у Америці на початку минулого століття. І, звичайно ж, тут чимало історій про епічне суперництво, складні відносини в шлюбі, родині. Творці серіалу висвітлюють такі особисті моменти, як, до прикладу, жіноче облисіння.

«Белгравія»

Epix та ITV також надихнулися історичними подіями та пропонують своїм глядачам серіал «Белгравія». Він базується на однойменному романі 2016 року Джуліана Феллоуза, знаного як творця уже без перебільшення легендарного «Абатства Даунтон». 
Дія міні-серіалу розгортається в 40-их роках XIX століття у Лондоні. В центрі сюжету дві аристократичні родини Белласіс і Тренчард, які належать до лондонської знаті. 25 років тому Джеймс Тренчард видав молодшу дочку Софію заміж за спадкоємця могутньої та казково багатої сім’ї Едмунда Белласіса. Під час битви під Ватерлоо Едмунд отримує смертельне поранення, а незабаром помирає й Софія – жінка не пережила важких пологів, проте народила здорового хлопчика. Енн і Джеймс Тренчард вирішують приховати інформацію про народження дитини і віддають малюка на виховання в чужу сім’ю. Через чверть століття Белласіси і Тренчарди стають сусідами в престижному районі Лондона Белгравії. І, як ви уже здогадалися, таємниці минулого приводять до непередбачуваного розвитку подій.

«Усюди жевріють пожежі»

Натомість Hulu пропонує повернутись нам із вами до реальності. Свою новинку – міні-серіал «Усюди жевріють пожежі» вони зняли за однойменним бестселером Селесте Інґ. Цю книгу визнали найкращим романом за версією Amazon (2017 р.), книжкою року за версіями Guardian, BuzzFeed, Washington Post, Esquire. Лише у США продали мільйон її примірників. Українською твір побачив світ у 2018 році в перекладі Анастасії Дудченко у видавництві «Наш формат».
Події, описані в драмі, розгортаються у Шейкер-Гайтсі, яке мало б бути ідеальним містом для життя. Тут усе сплановане – від кольору будинків до повсякдення його мешканців. Але хоч би як ми намагалися дотримуватися плану, в один момент щось змінює хід нашого життя. Пожежі спалахують то тут, то там і змінюють нас. Інколи вони руйнують, але подекуди дають нове життя і підштовхують шукати вихід. У Шейкер-Гайтсі ці зміни настають із переїздом сюди незвичної родини Воренів. 
Серіал побудований на протистоянні Елени Річардсон (Різ Візерспун) –журналістки, багатої та впливової жінки, люблячої матері та дружини і загадкової художниці та фотограферки Мії Воррен (Керрі Вашингтон). Жінки різного соціального походження спочатку так-сяк знаходять спільну мову, але згодом це призводить до низки жахливих подій.

«Місіс Америка»

Ще один новий міні-серіал від Hulu пропонує нам звернутися до теми боротьби за права жінок. Творчинею драми «Місіс Америка» є сценаристка «Відчайдушних домогосподарок» і «Божевільних» Даві Воллер.
Події присвячені історії боротьби за 19-ту поправку до Конституції США про рівні права для жінок, якою мали закріпити рівні права громадян незалежно від статі.
Конституційна юристка і громадська активістка-консерваторка Філліс Шлефлі виступає проти феміністичного руху та поправки про рівні права для жінок. Жінка поділяє вкрай ультраконсервативні погляди, а також бореться проти легалізації абортів і руху за права сексуальних меншин. У серіалі Філліс Шлефлі та її прихильницям протистоять відомі американські феміністки: Бетті Фрідан, Ґлорія Стайнем, Ширлі Чісгольм, Белла Абзуґ та інші проактивні жінки.
Роль Шлефлі виконує володарка двох «Оскарів» за кращу жіночу роль Кейт Бланшетт, для якої «Місіс Америка» стала дебютом на телеекрані. Також у серіалі знялися Сара Полсон, Роуз Бірн, Джеймс Марсден, Елізабет Бенкс, Марго Мартіндейл, Джон Слеттері, Узо Адуба та Мелані Лінскі.

«Додому до темряви»

Apple TV+ представляє на розсуд глядачів детективний серіал «Додому до темряви», створений за книгою юної журналістки-розслідувачки Хільде Лисяк. Ця маленька Ненсі Дрю з 2014 року (тоді їй було лише 8 років) почала проводити власні розслідування щодо продажу наркотиків у місцевій школі і навіть видавала власну газету. Що й не дивно, адже батько Хільде Метью працював у New York Daily News і з дитинства брав доньку на роботу.
За рік її колонку опублікували в The Guardian, дівчина стала наймолодшою членкинею професійного співтовариства журналістів. З 2017 року в творчому тандемі з батьком Хільде написала вже шість книг, заснованих на власних розслідуваннях.
Серіал «Додому до темряви» оповідає про реальні події з життя дев’ятирічної Хільде Лисяк. Сім’я героїні переїхала з Брукліна на батьківщину батька – в тихе містечко на березі озера. Саме тут юна шукачка правди провадить журналістське розслідування. Вона намагається встановити, що ж насправді сталося в нерозкритій кримінальній справі. Щоправда, жителі містечка і батько дівчини давно і безуспішно намагаються залишити цю неприємну історію в минулому.

«Надзвичайний плейлист Зої»

NBC цього сезону ризикнув і запустив у виробництво музичний комедійно-драматичний телесеріал «Надзвичайний плейлист Зої».
Це історія з життя пересічної дівчини Зої Гарріс, співробітниці компанії з розробки програмного забезпечення. Вона проходить обстеження мозку на магнітно-резонансному томографі, але через стрибок напруги в будівлі лікарні медичний прилад дає збій, і дівчина набуває надзвичайних здібностей: починає чути думки людей, але в дивній формі – у вигляді пісень або музичних номерів. 
Ця суперсила спочатку дуже заважає дівчині, відволікаючи від реального життя, але згодом героїні вдається її опанувати і використовувати для власних потреб. Саме завдяки своєму чуттю Зої стає керівницею підрозділу компанії. Спілкування з друзями і родичами також ускладнюється, адже дівчина мимоволі дізнається про дуже особистісні переживання інших. Але водночас відкриває для себе оточення і завдяки підслуханим думкам допомагає іншим налагодити їхнє життя та розв’язати чимало проблем.

«Фройд»

Ще однією новинкою платформи Netflix став кримінальний серіал «Фройд», який переосмислює життя молодого Зигмунда Фройда. Проєкт створений у копродукції Німеччини та Австрії.
Дія серіалу розгортається у Австрії, де відбувається низка жорстоких убивств. Представники правоохоронних органів констатують, що всі вбивства скоєні за одним сценарієм, і, найімовірніше, до них причетний якийсь маніяк, що ретельно обирає своїх жертв і приділяє чимало уваги деталям. У ході розслідування підозри падають на окультну секту. Ось тільки довести причетність її членів до вбивств неможливо, оскільки на місцях злочинів не виявлені жодні докази. Поліція безсила, і справою починає цікавитися Зигмунд Фройд. Молодий учений готовий допомогти, пропонуючи застосувати нові прийоми й методи. Проте ці методи майбутнього засновника психоаналізу є неоднозначними, і багатьох навіть шокують. Однак героєві майже відразу вдається встановити, що вбивства ці скоїла одна людина.

«Пандемія: як запобігти поширенню»

І наостанок ще один, цього разу документальний серіал від Netflix. Його виклали на платформі ще на початку 2020 року, але він досі актуальний, зважаючи на тематику. У серіалі «Пандемія: як запобігти поширенню», створеному Ізабель Кастро і Дагом Шульцом, мовиться про нову пандемію. Науковці, дослідники, працівники Всесвітньої організації охорони здоров’я і лікарі розповідають про те, чому світу вкрай необхідно ще більше працювати над новими вакцинами і що ми усі невдовзі будемо змушені боротися з досі не баченою суперхворобою.
«Коли ми говоримо про новий спалах епідемії вірусу, ми не ставимо питання, чи буде вона. Ми ставимо питання, коли вона відбудеться, – кажуть творці серіалу. – В цьому документальному серіалі ви познайомитеся з героями, які першими приймають виклики і протистоять хворобам, а також дізнаєтесь про їхні зусиллях для запобігання чергової глобальної епідемії».
Серіал став доступний для перегляду саме в розпал коронавірусної хвороби в Ухані. Netflix тоді отримав шквал відгуків, серед яких було чимало негативу та звинувачень у нагнітанні страху. Але сам проєкт наголошує на необхідності розробки вакцин, які запобігли б поширенню нових вірусів, і спонукає на боротьбу з епідеміями та до збільшення фінансування досліджень різних хвороб, а також системи охорони здоров’я загалом.

Сторінку підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.4664 / 4.17MB / SQL:{query_count}