Навіть класики одягнули маски

Львівська національна філармонія попри карантин продовжує бути осередком мистецтва і запрошує поціновувачів якісної музики долучатись до різноманітних активностей за допомогою інтернету

Те, що карантин мистецтву не завада українці, як і увесь світ, зрозуміли чи не з перших днів обмежень, спричинених пандемією коронавірусу. Львівська національна філармонія також тримає руку на пульсі і, продовжуючи знайомити шанувальників із українською, світовою класикою та сучасною музикою, виходить в онлайн.. На офіційних сторінках цієї культурної установи регулярно публікують архівні відео- та аудіозаписи виконань композицій українських митців. Їх можна переглянути на сайті philharmonia.lviv.ua/news/, у Facebook facebook.com/philharmonia.lviv/ та на youtube-каналі bit.ly/2XqhniI.
Музиканти оркестрів філармонії час до часу розповідають, як проводять карантин, а також із дому діляться із шанувальниками музичними творами. Їх можна переглянути на Facebook- та Instagram-сторінках філармонії – просто слідкуйте за хештегами: #homemusicchallenge #культуравдома і ви будете в курсі найсвіжіших оновлень.
Чотири рази в тиждень (з четверга по неділю) з вікон Львівської спілки композиторів лунають аудіозаписи у виконанні музикантів та колективів Львівської національної філармонії у рамках проєкту «Звучання філармонії». В цей час вулиця Чайковського та усі прилеглі до неї повняться прекрасними мелодіями. Звичайно, далеко не всім щастить почути ці твори наживо. Проте не переймайтесь, адже паралельно з такими живими прослуховуваннями  відбувається й онлайн-трансляція фрагментів цих композицій. Ба більше, після таких концертів ви можете ознайомитись із представленими записами у будь-який зручний для вас час на офіційних сторінках філармонії у Facebook та YouTube.
Найближчими днями концерну програму проєкту сформували виключно із духовної музики, адже, як-не-як зараз триває страсний тиждень. Саме тому до вашої уваги в ці дні представлять композиції Миколи Дилецького, Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Богдана Сегіна, Юрія Ланюка, Олександра Щетинського, Богдани Фроляк та багатьох інших.
Окремо варто згадати про прекрасний проєкт Софії Малендевич, створений для Львівської національної філармонії. Авторка створила постери, які замінили афіші філармонії і наліпки для соціальної мережі Телеграм із відомими композиторами у масках. У її роботах Йоганн Себастьян Бах радить зберігати спокій, Людвіг ван Бетховен нагадує слухати класику, а Вольфганг Амадей Моцарт наголошує, що попри все треба залишатись вдома.
«Уявляємо, як це буде прекрасно повернутись у ці насичені музикою стіни та послухати наживо композиції когось із зображених класиків, – пояснюють слухачам у філармонії. – Але навіть композитори в цей час теж карантинять. Час такий. Бережіть себе і залишайтесь вдома! А ваше спілкування може стати ще цікавішим разом  із цими відомими музичними персонами».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4297 / 3.98MB / SQL:{query_count}