А що для вас культура?

Інститут стратегії культури у рамках одного із проєктів записує серію відео, у яких люди Львова розповідають про своє розуміння культури

Що таке культура? Скільки разів ми задавались цим питанням на іспитах, пояснюючи щось дітям, сперечаючись із друзями… Врешті пояснення у кожного своє, адже окреслити культуру словами не так вже й просто. В Інституті стратегії культури також неодноразово розмірковували над цим. Можливо, саме тому й взялися до створення серії відео #щодляваскультура. Відео випускають у рамках проєкту «Код Культури», націленого на дослідження культурного життя Львова та популяризацію культури.
У коротких відеороликах мешканців і мешканок Львова попросили розповісти про своє розуміння культури: що для них культура, хто її творить, чи присутня вона в їхньому житті.
«Моделюючи конструкцію відеопроєкту, ми ставили собі за завдання вийти за межі нашого звичного середовища – і залучити до розмови про культуру львів’ян, котрі не мають безпосереднього стосунку до мистецтва, творення культурних явищ. Герої проєкту – це люди із різних середовищ, різних зайнятостей – пояснює координаторка відеопроєкту Ліда Савченко-Дуда. – Частина відео вже вийшла, та наш документ-серіал продовжується. У планах – ще 10 відео, героями яких стануть представники сфер науки, освіти, журналістики, побутового сервісу тощо. З одного боку, фіксуючи роздуми людей, проєкт, формує об’ємну відповідь на питання #щодляваскультура, а з іншого – спонукає до рефлексії або дискусії. Пропонуємо долучатися до проєкту – і ділитись у фейсбуці своїми думками #щодляваскультура».
Відео публікують на фейсбук-сторінці Інституту стратегії культури (ІСК) і на YouTube-каналі ІСК. Там уже є відео-розповіді співзасновниці ІТ-компанії The Gradient, засновниці проєкту Art for Life Олени Занічковської, студента-медика, волонтера Мальтійської служби допомоги Андрія Вуйцика, фотографа Костянтина Смолянінова, активістки Феміністичної майстерні, засновниці «Правди Б» Римми Колоди та школяра семикласника Дам’яна Герича.
Власне проєкт «Код Культури» стартував минулого року. Крім серії відео, він має дослідницьку та дискусійну складові. Дослідження культурного ландшафту міста – взаємодії й очікувань інституцій культури, культурних середовищ, мешканців – передбачає глибинні інтерв’ю з представниками сфери культури Львова (адміністрація, ГО, митці тощо) та опитування містян. Також уже відбулося дві дискусії: про культурні тренди та про активізм у культурі.
Інституті стратегії культури реалізовує «Код Культури» спільно з Мистецькою радою «Діалог» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
«Запитання «Що для вас культура?» зараз актуальне, як ніколи. Карантин чудово показав, яке значення культура має для нас. Це – ресурс, який підтримує, наповнює, дозволяє рухатись вперед. Нині дієвці культури, митці діляться своїми творіннями, які допомагають людям у всьому світі переживати цей кризовий, а тому психологічно й емоційно непростий період, – зазначає керівниця інституту Юлія Хомчин. – До карантинної тематики ІСК у фейсбуці також пропонує проєкт «Що зупинила епідемія…» (розповідають митці, музиканти, інші), а щопонеділка – добірку онлайн-активностей від культурних інституцій Львова».

Інститут стратегії культури (ІСК) – муніципальна інституція, створена для координації процесу реалізації та моніторингу Стратегії розвитку культури міста Львова 2025. Місія ІСК: аналітична підтримка інституцій та ініціатив, які діють у сфері культури, підвищення інституційної спроможності, сприяння розвитку потенціалу культурних середовищ Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4270 / 3.99MB / SQL:{query_count}