Музика, що рятує світ

Відомі джазові музиканти записали «Співанку» за участі дітей-сиріт із України. Благодійні внески за прослуховування цієї пісні допоможуть придбати музичне обладнання для родинного дому «Жива перлина»

Днями німецький лейбл Heartcore Records презентував композицію Spivanka за участі дітей із родинного дому «Жива перлина», розташованого в селі Бортники на Львівщині. Історія створення цієї композиції дуже цікава і незвична. Читайте – і зрозумієте чому.
Почнемо з початку, а саме з руху Heartcore for the World, започаткованого лейблoм Heartcore Records відомого джазового гітариста Курта Розенвінкеля. У межах цієї ініціативи лейбл щороку обирає країну і дитячий соціальний заклад у ній, якому потрібна фінансова підтримка для розвитку музичного потенціалу. Організатори запрошують провідних світових виконавців для запису пісні рідною мовою дітей. А всі благодійні внески за прослуховування композиції вкладають у музичний розвиток закладу.
Після успіху в Африці та Індії Heartcore for the World продовжив свою місію, яка об’єднує людей і культури в усьому світі через радість і диво музики, в Україні.
У нас Heartcore for Ukraine почався з менеджерки лейбла Міхаели Бокової, яка торік зацікавилася родинним домом «Жива перлина» і вирішила продовжувати благодійний проєкт саме там. «Жива перлина» приймає хлопчиків-сиріт або тих, що походять із родин, у яких батьки не здатні дбати про дітей або чинять насильство над ними. Керівники родинного дому піклуються про те, щоб діти відчували сімейну турботу.
«На той час у нас жило 26 дітей. Дитячий будинок заснували в 1998 році, тож він існує понад 20 років. За цей час ми допомогли більш ніж 70 дітям. Я кажу «дитячий будинок», але краще було б, мабуть, називати нас «велика родина», – розповідає директор дитбудинку «Жива перлина» Руслан Марків. – Проводимо уроки музики, під час яких учителі грають на акордеоні та співають із учнями. Якби ми мали обладнання, музичні інструменти, то створили б музичну кімнату і зацікавили б більше хлопців. Усі діти мають таланти! У нас завжди є хлопці, які добре співають. Я радий з цього і намагаюся робити все можливе задля розвитку їхніх талантів, щоб заохотити їх працювати над тими здібностями, які можуть стати їхнім майбутнім».
У серпні 2019 року Міхаела Бокова приїхала з Берліна в Бортники разом із подругою – німецькою співачкою українського походження, композиторкою і лідеркою німецького етно-джазового бенду GANNA Ганною Гринівою. Жінки провели багато часу в «Живій перлині», заприятелювали з дітьми і «відчули» їх. Виявилося, що чимало вихованців дитбудинку обдаровані музично, але не мають відповідних умов для розвитку свого таланту.
«Цей проєкт не міг би відбутися без допомоги Ганни Гринівої. Вона збирала український фольклор під час своїх дослідницьких подорожей Україною. «Співанку» записала від носія фольклору Василя Потака у Криворівні на Івано-Франківщині, – пояснює Міхаела Бокова.
Ганна Гриніва не лише допомогла в пошуку пісні для проєкту, але й вивчила цю пісню з дітьми, удосконалювала її впродовж місяця. «Маленькі хлопчики з Бортників, які співають стару пісню дідуся Василя, є для мене найкращим доказом того, що український фольклор може бути актуальним та захопливим для молодших поколінь, – стверджує вона. – Мені було дуже приємно проводити час із дітьми в будинку «Жива перлина». Вони залюбки вчили з нами пісню і просто спільно проводили час: ходили до рiчки, грали в різні музичні ігри».
Допоки тривали репетиції з хором хлопців із «Живої перлини», гості з Німеччини зустріли у благодійному фонді «Діти в потребі» у селі Лопатин чотирьох дівчат із прекрасними голосами. Дітей із Лопатина та Бортників привезли до Львова і вже там на професійній студії звукозапису Jenny Records разом записали «Співанку».
Та й це ще не все! До створення композиції, окрім Міхаели, Ганни і дітей, долучилися джазмени з усього світу. Для роботи над Heartcore for Ukraine, а саме для інструменталізації композиції, запросили таких відомих музикантів, як басист Майкл Ліг із Нью-Йорка, ударник Луїс Коул із Лос-Анжелеса, гітаристи Педро Мартінс і Даніель Сантьяго з Бразилії та Сан-Паоло, кларнетист Маркус Ерліх із Берліна. Продюсером проєкту став Харіс Каранзас, а Ганна Гринів і Мiхаела Бокова аранжували композицію.
За допомоги благодійного проєкту Heartcore for Ukraine у дітей може з’явитися можливість займатися музикою на якісно новому рівні. Пожертви за прослуховування цієї пісні допоможуть придбати музичне обладнання для родинного дому «Жива перлина».
Послухати композицію та підтримати проєкт фінансово можна за посиланням
Відеоісторію про те, як створювали Spivanka, можна подивитися тут.
Варто зауважити, що в серпні німецький етно-джазовий бенд GANNA презентує дебютний альбом Dyki Lys на німецькому лейблі Double Moon Records у кооперації з виданням Jazz Thing Next Generation. А восени планує тур Україною на підтримку альбому.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.9643 / 4.11MB / SQL:{query_count}