Провести не можна скасувати

Як працюватимуть у Львові заклади культури, чи відбуватимуться концерти, презентації та інші мистецькі заходи

Обмежувальні заходи через пандемію коронавірусу в світі зачепили не тільки освітні заклади, туристичну сферу, івент-галузь нашого міста, але й культуру.
Як повідомляє департамент розвитку Львівської міськради, до 3 квітня призупинені навчання у всіх мистецьких та музичних школах міста, а також позашкільна освіта в усіх міських закладах культури: народних домах Брюховичів, Винників, Левандівки, Білогорщі, Збоїщ та інших, у Палаці культури Хоткевича, Культурно-мистецькому центрі «Супутник», Центрі Довженка, Кіноцентрі. Натомість у звичному режимі працюватимуть бібліотеки міста, Міський молодіжний центр і музеї Львова. Щоправда, для останніх рекомендовано не проводити масових групових екскурсій. Все це роблять задля убезпечення львів’ян від поширення респіраторних захворювань, зокрема коронавірусу.
Театри, концертні зали та інші заклади культури надалі проводитимуть події для аудиторії до 200 осіб. А от заходи, розраховані на понад 200 гостей, мають бути перенесені. Всім закладам із масовою відвідуваністю рекомендували не допускати до роботи працівників із ознаками гострого респіраторного захворювання, забезпечити проведення обробки антисептичними засобами приміщень, провести роз’яснювальну роботу серед працівників про заходи із запобігання захворювання і, звичайно ж, посилити дезінфекційний режим.
Дирекція Львівської національної опери ухвалила рішення скасувати вистави на Великій сцені до 3 квітня. Повернути кошти за квитки, придбані у театральних касах, можна в день проведення запланованої вистави у касі театру. Вартість квитків, придбаних через інтернет-сайт, повертатимуть відповідно до правил квиткового оператора (телефон гарячої лінії зазначений на придбаних вами квитках). У Музичному салоні Дзеркальної зали театру вистави та концертні програми відбуватимуться за окремою афішею, а от екскурсії театром проводитимуть у звичному режимі. Адміністрація Національного театру ім. Марії Заньковецької переносить свої вистави, які мали відбутися на Великій сцені до 3 квітня, на травень. Камерна сцена театру працюватиме в звичному режимі. Усі квитки, придбані на ці вистави, будуть дійсні, а от нові дати показу постановок наразі уточнюють. Тому стежте за новинами на сайті театру zankovetska.com.ua та офіційними сторінками у фейсбуці! Довідки можна отримати тел. (032) 235-55-83.  
Львівський театр ляльок скасував усі вистави, Перший театр даватиме тільки вечірні. Театри «Воскресіння», імені Леся Курбаса, «І люди, і ляльки» працюватимуть без змін, мотивуючи це невеликою кількістю посадкових місць у своїх залах. А Театр Лесі запровадить обмеження на продаж квитків до 200 місць. 
Львівський цирк на час карантину також скасував усі вистави нової програми «Обережно модерн». Квитки на них глядачі можуть повернути за місцем придбання.
Палац  Гната Хоткевича в режимі карантину працюватиме до 3 квітня. З понеділка, 16 березня, студії та гуртки, які є у ньому, повністю зупинять роботу. В той же час працівники закладу продовжать роботу в звичному режимі. Ви й досі маєте можливість організувати подію в палаці на 200 осіб. Додаткову інформацію можна буде дізнатися в заступниці директорки Діани Ігнатенко за тел. (095) 188 59 34. Лекторії «ХотАртиШок» для дуже культурних менеджерів без змін відбуватимуться щовівторка о 18.00 на підтримку проєкту «ХотАртХол – велика ідея Палацу Хоткевича».
Органний зал і далі працюватиме. «У зв’язку з оголошеними в Україні карантинними заходами ми обмежили кількість квитків на наші події до 190, згідно з рішенням міськради про обмеження масових заходів за участі понад 200 людей, – пояснює дирекція. – Всі наші концерти відбуватимуться за графіком. Ми дотримуємося простих та ефективних заходів задля дотримання санітарних норм: на вході та у санвузлі будуть доступні засоби для дезінфекції рук, вологе прибирання з дезінфікувальними розчинами робитимуть частіше, а повітря в Органному завжди свіже. Закликаємо всіх не панікувати та берегти себе!»

Натомість громадська організація «Форум видавців» переносить фестиваль дитячого читання «Книгоманія» – Дитячий форум із квітня на 17 – 20 вересня одночасно з 27 BookForum. 
«Усвідомлюючи свою відповідальність перед учасниками, відвідувачами, співорганізаторами та партнерами, ми прийняли рішення про перенесення «Книгоманії» на вересень 2020 року згідно з рекомендаціями міського штабу із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові, – кажуть організатори проєкту, в якому беруть участь діти з цілої України. – Зберігаємо спокій, дотримуємося рекомендацій для уникнення зараження та поширення вірусу і плануємо книжковий вересень у Львові для дорослих і юних Книгоманів!»
Як повідомили «Львівську Пошту» у Львівській національній філармонії, на час карантину (до 3 квітня) події в цьому закладі відбуватимуться згідно із запланованим розкладом, проте менш масштабно: допустима кількість відвідувачів – 200 осіб. У культурному осередку для забезпечення санітарно-епідеміологічних норм дотримуються низки обов’язкових правил згідно із законодавством. Усі потенційні відвідувачі на бажання можуть повернути квитки в касу чи на сайт купівлі. Також можна здійснити заміну квитків на концерти, що відбуватимуться пізніше. Адміністрація закликає бути відповідальними щодо себе та рідних, стежити за своїм самопочуттям та не наражати на небезпеку інших! Рекомендують утриматися від відвідин концертів людям похилого віку, студентам, а також особам, що належать до груп ризику. 
Що стосується кінотеатрів, то тут ситуація змінювалася впродовж дня. Артдиректор «Кінопалацу» Станіслав Тарасенко повідомив, що кінотеатр закривають на карантин до 3 квітня: «Дистриб’ютори масово переносять прокат своїх фільмів із цих трьох тижнів на інші дати. Наприклад, на наступному тижні не виходить жоден новий фільм. Так що, зваживши всі «за» і «проти», ознайомившись із законами та рекомендаціями, ми прийняли таке рішення». 
Зокрема, через закриття кінотеатрів перенесли старт прокату фільму «Толока». Дату оголосять пізніше разом із Ukrainian Film Distribution. Режисер фільму Михайло Іллєнко зауважує: «Від початку виникнення ідеї в 1967 році до прем’єри кількість випробувань «Толоки» перевищила всі форс-мажори, що мені довелося долати раніше під час зйомок інших моїх фільмів. Несподіванок, пасток, перешкод і проблем було стільки, що я навіть відкрив математично досконалу формулу кількості несподіванок, з якими доведеться розбиратися на кожному наступному кроці. Можу поділитися: несподіванок завжди як мінімум на одну більше, аніж передбачаєте».
У мережі «Планета кіно» зауважили, що поки офіційних обмежень щодо діяльності торгових центрів і кінотеатрів у Львові нема, роботу продовжуватимуть до оновлення інформації, але багато прем’єр фільмів перенесли. Представник мережі «Мультиплекс» повідомив, що їхні кінотеатри в нашому місті працюватимуть у штатному режимі.
Натомість уже ввечері міський штаб із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові ухвалив рішення, в якому звертається до всіх кінотеатрів міста Лева з проханням призупинити діяльність на час карантину. «Міські установи ми можемо легко закрити, але з приватними складніше. Потрібно прийняти чітке рішення, яке стосуватиметься всіх кінотеатрів Львова!» – наголошує  заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2543 / 4.04MB / SQL:{query_count}