«Голос країни»: Уляна Горбачевська приголомшила суддів

Львівська дослідниця автентичної народної музики виконала давню українську пісню «Доле» у поєднанні з електронною музикою Михайла Балога

Уже три дні поспіль однією з найбільш обговорюваних персон як у Львові, так і в Україні стала Уляна Горбачевська. Питання, хто це, чому вона пішла на це шоу, турбують людей чи не найбільше.
Адже виконавиця Уляна Горбачевська здивувала своїм виступом на десятому «Голосі країни» суддів і глядачів, тих, що про неї не чули, і тих, що особисто знайомі з нею. На сліпих прослуховуваннях вокального шоу львівська дослідниця автентичної народної музики виконала давню українську пісню «Доле», а сучасного звучання додала їй електронна музика, створена Михайлом Балогом. Попри шалену конкуренцію її в свою команду обрала Тіна Кароль, яка наголосила, що виступ Уляни, її володіння голосом просто надзвичайні.
Джерелом творчості Уляни Горбачевської є традиційне мистецтво, від іконопису та народного малярства до давніх пісенних форм. Вона закінчила Львівську академію мистецтв, випробувала себе як реставраторка та іконописець, працювала в мистецькому об’єднанні «Майстерня пісні» як співачка, актриса, художниця, співпрацювала з міжнародним Центром їм. Є. Гротовського (Вроцлав).
З 2011-ого працює незалежно, досліджує автентичні народні пісні та давні духовні наспіви України, створює нові театральні та музичні форми, поєднує автентичний спів із авторськими імпровізаціями. Вона є авторкою та учасницею багатьох мистецьких проєктів – таких як дійство «Мозаїка», «Майстерня пісні», «Антонич удома», «Партитури фотографій», «Лемківщина». Співпрацює з відомими українськими та закордонними митцями, серед яких Юрій Андрухович, Юліан Китастий, Клаус Кюґель, Петрас Вишняускас, Марк Токар, Рішард Лятецький та інші.
Зараз Уляна Горбачевська разом із командою львівських митців почала роботу над масштабним проєктом – сучасною оперою, присвяченою воїнові та співакові Василю Сліпаку і всім захисникам України. Першим кроком оголошеної ініціативи стане постановка музично-театрального дійства «Міф Роду», у якому поєднуються традиційний український спів, імпровізаційна музика, театральні костюми та відеоарт. Його презентація запланована на 29 червня – день загибелі Василя Сліпака. Загалом опера складатиметься з п’яти  міфів: «Міф Роду», «Міф Дому», «Міф Любові», «Міф Степу» і «Міф Залізного Серця». Над її створенням митці планують працювати цілий рік. Робочою назвою опери стане Ukraine Terra Incognita, адже її місія – презентувати сучасне українське мистецтво в найпрестижніших залах світу.
«Найкращий спосіб вшанувати пам’ять героя – продовжити справу, якою він жив. Ми хочемо, щоби пам’ять про «Міфа» Василя Сліпака не потонула у потоках пафосних промов і сліз, тому робимо для нього вишуканий сучасний музичний проєкт, який через давні пісні промовлятиме про ті сутності Батьківщини, волі, любові, котрі він захищав», – заявляє команда проєкту.
Для того, щоб розпочати проєкт, митці проводять кампанію на «Спільнокошті» та запрошують долучитися до неї всіх тих, кому важливі пам’ять про Василя Сліпака і розвиток сучасного українського мистецтва!
До слова, 4 березня о 18.00 у Львові цю виконавицю можна буде почути наживо у Львівській національній філармонії на концерті, присвяченому 30-ій річниці відновлення незалежності Литовської Республіки. Спільна програма фольклорно-джазового дуету з Литви – Вероніки Повільонєне та Пятраса Вішняускаса разом із українською співачкою Уляною Горбачевською розповість про волю і прагнення до свободи сучасною мовою синтезу джазу та фольклорних пісень. Литовські й українські архаїчні народні пісні у спільному та окремому виконанні двох неповторних вокалісток разом із віртуозним джазовим музикантом створять незабутню зворушливу атмосферу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6944 / 4.09MB / SQL:{query_count}