«Лис Микита»: сучасне бачення твору класика

21 – 23 лютого львів’ян і гостей міста дивуватимуть прем’єрою опери Івана Небесного

фото: Руслан Литвин
Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької (просп. Свободи, 28) представить на розсуд глядачів прем’єру –  оперу «Лис Микита» Івана Небесного. Композитор створив цю сучасну постановку для сімейного перегляду спеціально на замовлення львівської Опери. Її автори анонсують чимало несподіванок для глядачів: від самого звучання до сценографії, яскравих костюмів та масок звірів. Що вже казати про використання сучасних технологій 3D-проєкції та світла.
Як ви вже, напевно, здогадалися, в основі опери – однойменна поема Івана Франка. Перша поява цього твору відбулася на сторінках дитячого двотижневика «Дзвінок» 130 років тому –  в 1890-ому. «Я найбільше люблю свого «Лиса Микиту», тому що я його написав для своїх дітей…» – розповідав Іван Франко. І справді, першими слухачами й читачами цього твору були діти письменника – Андрій, Тарас, Петро і Ганна.
Презентовану оперу «Лис Микита» рекомендують для сімейного перегляду, адже за на перший погляд дитячою казкою та розважальним сюжетом, гумором і пригодами хитрого Лиса ховаються гострі й завжди актуальні соціальні питання.
«У нашому випадку – це справжній бестселер, але вже оперний, для сімейного перегляду, – каже режисер постановки, генеральний директор – художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької Василь Вовкун. – Це дійство, в якому органічно поєднуються розважально-авантюрний та сатирично-викривальний зміст і підтекст. І важко сказати, чого тут більше: людського в звіриному світі чи, навпаки, звіриного у людському».
Опера «Лис Микита» Івана Небесного матиме несподіване звучання, адже в оркестрі поряд із традиційними інструментами колоритно звучатимуть народні – цимбали, бандура, дримба, ліра і трембіта. Диригент-постановник опери – американський диригент українського походження Теодор Кучар, диригентка – Ірина Стасишин, хормейстер – Вадим Яценко.
До числа постановників залучили й митців з-за кордону. Тож матимете змогу оцінити роботу молодого художника по світлу з Литви Арвідаса Буйнаускаса, який співпрацює з групою «Океан Ельзи» і створює незабутні візуальні образи її концертів. Також над «Лисом Микитою» працював італійський хореограф Марчелло Алджері. На сцені львівської Опери він уже ставив виставу «Правда під маскою», яка об’єднує балети І. Стравінського «Пульчінелла» і «Весна священна». До слова, в 2019 році ця постановка перемогла у категорії «найкраща хореографічна/ балетна/ пластична вистава» ІІ Всеукраїнського фестивалю-премії «ГРА».
У «Лисі Микиті» ви побачите не лише хореографію, але й акробатику на повітряних полотнах. Чи не вперше в українській сучасній опері будуть використані новітні технології 3D-проєкції. Це буде «справжня феєрія світла», обіцяють постановники. За 3D-мапінг відповідають Світлана Рейніш та Юрій Костенко, які співпрацюють з такими відомими брендами, як Ferrari, Mercedes, Coca Cola тощо.
До створення сценографії, яскравих костюмів і масок звірів залучили дизайнерів та митців зі всієї України: Тадея Риндзака, Ганну Іпатьєву, Людмилу Табачкову, Анжелу Городиську.  Генеральним партнером цього сміливого проєкту, який є частиною програми «Український прорив» (стратегії розвитку, запропонованої очільником Львівської національної опери Василем Вовкуном), став KredoBank.
Квитки на прем’єрні покази опери «Лис Микита» доступні за посиланням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.3141 / 4.1MB / SQL:{query_count}