Що таке CzechImage і чому ви мусите це побачити

У Львові в «Книжковому Леві» до 8 березня триватиме виставка плакатів про Чехію молодих художників з усього світу

До 8 березня в книгарні «Книжковий Лев» (просп. Шевченка, 14) Чеський центр у партнерстві з «Книжковим Левом» презентує доповнену і змінену добірку найцікавіших робіт, створених у рамках проєкту CzechImage впродовж двох років його існування. В ході виставки заплановані відкриті розмови з львівськими молодими художниками і художницями про сучасну роль плакату як жанру, його видозміну і розвиток у часи нових технологій, кілька кураторських екскурсій експозицією, навіть чеський розмовний клуб просто в книгарні.
То що ж таке CzechImage? Проєкт розпочався в 2018 році: з нагоди 100-річчя заснування Чехословаччини на факультеті дизайну та мистецтв ім. Ладіслава Сутнара при Західночеському університеті в Плзні відбувся конкурс студентських робіт. Аплікантам запропонували творчо відповісти на питання «Як ви сприймаєте Чеську Республіку?», «Які, на вашу думку, найбільш характерні риси Чехії як країни?», «У чому ви бачите унікальність Чехії?».
Перша виставка відбулася в галереї Чеських центрів у січні 2018-го. Згодом за посередництва і підтримки мережі Чеських центрів у світі конкурс поширився на 10 країн, і впродовж 2018 – 2019 років добірка поповнилася роботами з Польщі, Словаччини, Швеції, України, Румунії, Молдови, Німеччини, Греції, Іспанії та Японії. Так CzechImage перетворився на мистецько-соціологічне дослідження Чехії очима молодих митців з різних куточків світу. «Проєкт CzechImage пропонує нам подивитися на Чехію вільним та креативним поглядом і представляє її через мистецькі роботи, які запрошують до дискусії, – вважає директорка Віденської школи мистецтв Ула Шнайдер. – Наші різні досвіди та способи життя створюють образ Чеської Республіки, що таїть у собі майже всі рівні сприйняття: романтичний, критичний чи стереотипний».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3286 / 4.08MB / SQL:{query_count}