ХІ Meridian Czernowitz присвятять ювілею Пауля Целана

Організатори Міжнародного поетичного фестивалю, який триватиме з 4 по 6 вересня, готують насичену програму

фото: Василь Салига
Разом із Львовом новинами про культурні події діляться Чернівці, де у 2020-ому відбудеться ХІ Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Як і щороку, для чернівчан, гостей з України та з-за кордону організатори готують насичену літературно-дискусійну програму. В рамках фестивалю відбудуться презентації нових книжок, публічні дискусії, паради поетів, театральні постановки, музичні концерти, поетичні читання тощо.
У 2020 році світ відзначатиме 100-річчя з дня народження одного з найвизначніших поетів повоєнної Європи Пауля Целана, якого часто називають батьком нової німецької мови після Голокосту. Саме тому, зі слів директорки фестивалю Євгенії Лопати, цьогорічний фестиваль Meridian Czernowitz буде присвячений творчості цього автора.
«Він народився та жив у Чернівцях і назавжди залишився чернівецьким поетом, де б потім не мешкав: у Бухаресті, Відні чи Парижі. Поезія Целана сьогодні актуальна як ніколи для України та українських Чернівців, яким пощастило й надалі залишатися містом Пауля Целана – найвидатнішого поета Європи після Другої світової війни», – каже вона.
Тож фокусна тема цьогорічного фестивалю – «Місцями Целана». Події ХІ Meridian Czernowitz відбуватимуться на локаціях, пов’язаних із життям поета: у будинках, де він проживав, школах та університеті, де навчався, а також в місцях, які формували його як поета і філософа.
Вхід на всі події Meridian Czernowitz буде традиційно вільним! Також варто зауважити, що фестиваль проводитимуть у межах проєкту «Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці – Париж – Вічність». Саме тому всі заходи програми супроводжуватимуть німецьким перекладом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.6756 / 4.07MB / SQL:{query_count}