27 BookForum хоче дізнатися, хто ми є

Фокусною темою головного культурного фестивалю країни, який триватиме з 16 по 20 вересня, стане «Перепис населення»

Зустрічаймо перші новини 27 Львівського міжнародного BookForum, який триватиме з 16 по 20 вересня! Уже декілька років поспіль команда і програмна рада фестивалю обирають фокусну тему, мета якої – звернути увагу на проблеми, актуальні для українського суспільства. Цього року у фокусі BookForum «Перепис населення: знати, хто ми є».
Кураторкою фокусної теми фестивалю стане українська літературознавиця, кандидатка філологічних наук, літературна критикиня Ганна Улюра . Ось як вона сама окреслює фокусну тему: «Що ми знаємо одне про одного? Можемо почути за стіною, як говорять сусіди, і визначити, якою мовою вони спілкуються. Можемо на око визначити стать перехожого. Можемо напружити увагу і спробувати вгадати вік та етнічне походження випадкового знайомого. Можемо помітити, до якої церкви зайшла людина, і зробити висновки про те, якому богу вона молиться. Либонь, це й усе. І цієї інформації, яку ми отримуємо суто чуттєво – побачивши, почувши, часто буває забагато. Ми обмежуємо інформацію, що надходить від інших людей і особисто нас не стосується. Ми шануємо у такий спосіб кордони своєї приватності й не любимо, коли їй порушують непотрібними нам повідомленнями. Ми добровільно усамітнені та недостатньо ізольовані: так і працює інформаційний світ, у якому виживаємо. Тому настав час зрозуміти, хто ми є».
Варто зауважити, що Фонд народонаселення ООН рекомендує проводити переписи принаймні кожні десять років, пояснюючи, що інформація, зібрана під час перепису, є «критично важливою для якісного врядування, формування політики, планування розвитку, скорочення ризиків, відповідей на кризи, програм соціальної допомоги та аналізу ринків для бізнесу». Тож такий вибір теми фестивалю не є випадковим, бо останній і єдиний загальний перепис населення в незалежній Україні провели ще 2001 року. Минуло 19 років з того часу, коли українців останній раз обліковували. 
«Ми вирішили «погратися із сенсами» і вибрали фокусну тему «Перепис населення: знати, хто ми є». Ідентифікація людей – це те, що прямо або опосередковано впливає на споживання культури і літератури зокрема, – пояснює програмна директорка BookForum Софія Челяк. –  На 27 BookForum будемо ставити прості, але очевидні запитання, тому що наша мета – почути відповіді та спробувати їх проаналізувати. Можливо, вони будуть неочевидними, бо те враження, яке у нас складається про не зовсім близьких людей, може бути повністю хибним».
Перепис населення – наскрізна тема, що проявлятиметься у запропонованих кураторами подіях і проєктах 27 Львівського міжнародного BookForum. А от прийом заявок на участь оголосять уже в травні. Тому стежте за новинами і читайте книжки! Це наша суперсила!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2843 / 4.09MB / SQL:{query_count}