Поезія, музика, театр і... Ахтем Сеїтаблаєв

Мар’яна Савка і тріо «Мар’яничі» презентували сингл, який увійде до першого альбому гурту, а також до концерту-вистави «Не відпускай!»

Тріо «Мар’яничі» випустило перший сингл та відеокліп на пісню «Колихай». Композиція ввійде до альбому, який гурт записує на львівській студії FONiЯ records. Реліз готують на 13 березня – саме до прем’єри концерту-вистави «Не відпускай!» у київському Будинку звукозапису Українського радіо. Тріо «Мар’яничі» виступить на одній сцені з Оркестром народної та популярної музики Українського радіо під керівництвом Михайла Пікульського. Ролі головних героїв дійства виконають співачка і поетеса Мар’яна Савка та актор і режисер Ахтем Сеїтаблаєв.
У репертуарі тріо «Мар’яничі», створеного відомою львівською письменницею та видавчинею Мар’яною Савкою, піаністом Юрієм Романівим та гітаристом Сергієм Гуріним, понад 20 авторських пісень. Влітку 2018-го гурт уперше виступив на фестивалі «Острів Європа» у Вінниці й відтоді дав 13 концертів по Україні. Символічно, що саме «Колихай» була першою авторською піснею, яку Мар’яна Савка написала для тріо «Мар’яничі».
«Наше тріо  існує півтора року, – каже Мар’яна. – За цей час ми концертували в багатьох містах України, були учасниками фестивалів, маємо кілька концертних програм. Вважаю, що це велика знахідка – мої друзі-музиканти – піаніст Юрій Романів і гітарист Сергій Гурін. З ними в мене відкрився якийсь прихований композиторський потенціал. З ними дуже легко працювати. Юра – унікальний піаніст, надзвичайно швидко входить у матеріал, має чудове музичне мислення, створює красиві аранжування. Сергій має колосальний досвід як гітарист, тож у підготовці до концерту-вистави «Не відпускай!» в нього було величезне завдання: він зробив оркестровки до всіх пісень».
Ідея поєднати львівське тріо і Оркестр народної та популярної музики Українського радіо на одній сцені належить Дмитру Хоркіну – генеральному продюсеру UA:Українське радіо. З художнім керівником і головним диригентом оркестру Михайлом Пікульським тріо «Мар’яничі» працюватиме вперше, проте, як запевняє Мар’яна Савка, вони одразу знайшли спільне бачення і бажання робити цей проєкт.
У концерті-виставі «Не відпускай!» Мар’яна Савка виступить водночас як авторка пісень і сценарію, а також як співачка і актриса.
«Прийняла це як творчий виклик і написала сценарій дійства у формі поетичного діалогу між чоловіком та жінкою, які зустрілися випадково в аеропорту, і ця зустріч стала поворотною у їхніх долях. Чоловічу роль я відразу запропонувала Ахтему Сеїтаблаєву, – веде далі письменниця. – Мені подобається його акторське амплуа, харизма, тембр голосу і громадянська позиція. І мені надзвичайно імпонує той факт, що Ахтем, який народився не в Україні, зростав не в україномовному середовищі, прекрасно володіє українською. Я дуже хочу, щоб Ахтем заспівав колискову кримськотатарською мовою, тим паче, що в концерті є момент, коли це буде дуже доречно».
Музиканти не приховують, що концерт-вистава «Не відпускай!» на київській сцені не зупиниться – вже у квітні аналогічне дійство зможуть побачити львів’яни.
Відеокліп на композицію «Колихай» можна переглянути на YouTube-каналі тріо «Мар’яничі». Авторкою ідеї, режисеркою та операторкою є львівська фільммейкерка Олена Чернінька.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3824 / 4.09MB / SQL:{query_count}