Крим після 2014-го: історії і трагедії

У Видавництві Старого Лева побачить світ збірка репортажів журналістки Наталі Гуменюк

Невдовзі у Видавництві Старого Лева вийде друком збірка репортажів відомої журналістки Наталі Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму», яка стала результатом її поїздок на півострів упродовж 2014 – 2019 років. У книжці – історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014-го, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось  просто в іншій країні. Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти і громадські активісти, правозахисники і військові, люди з різними політичними й ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші просто втомилися мовчати і боятися.
Авторка збірки Наталя Гуменюк пояснює: «Я вважаю, це наша відповідальність розказувати про наших людей там, хай на окупованій, але нашій землі. Що б там не казали, реальність змінюється і, не знаючи, що відбувається в Криму, зараз ми й не можемо знати, як діяти. Ми й далі живемо образами березня 2014-го, але реальність і настрої таки змінилися. Ми й далі живемо уривчастими повідомленнями про імена політв’язнів, багато з яких нікому не говорять. Не розповідати про реальність Криму для мене означає віддавати його, погоджуючись на статус кво. Так, звісно, можна чекати, поки туди якось легально заїде якесь велике західне медіа, але все ж таки це не їхня історія і не їхня рана».
Книга з’явиться наприкінці лютого і буде представлена читачам у кількох форматах: паперова українською мовою, електронна українською та російською. На її сторінках – калейдоскоп подій і кримських пейзажів: Бахчисарай, Севастополь, Сімферополь, Ялта під час псевдореферендуму, роковин депортації чи розстрілів у школі в Керчі. Для читача ця книжка є  голосом анексованого Криму, в якому окремі розповіді разом творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.
«Як журналіст-міжнародник я щиро вірю, що події в одній країні стосуються і решти світу. Сьогодні ставлення до анексії Криму – це маркер того, як світ ставиться до російсько-української війни, до того, що Кремль вже у 21-ому столітті зламав усталений міжнародний порядок, силою загарбавши чужу землю. Історії, які я побачила і привезла з півострова, дають зрозуміти, що тиха окупація не менш болісна для людей, а час не на нашому боці. І це мусять знати поза межами нашої країни. Тому я щиро вдячна Видавництву Старого Лева за згоду видати електронну книгу російською, – пояснює Наталя необхідність появи такого формату книги. – Крим – це травма не тільки України».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6746 / 4.08MB / SQL:{query_count}