Бандура відкрита для світу

У понеділок, 4 листопада, в нашому місті розпочнеться ІІІ Lviv Bandur Fest. Де відбуватиметься усе найцікавіше, чому американець через бандуру переїхав до села на Полтавщині та як завантажити інструмент у свій телефон, розповідає «Львівська Пошта»

Із 4 по 10 листопада у Львові за підтримки управління культури ЛМР, Українського культурного фонду, Посольства США в Україні і мистецько-терапевтичного центру «Непротоптана стежина» відбудеться вже третій фестиваль сучасної бандури Lviv Bandur Fest. Торік «Львівська Пошта» докладно розповідала про цей проєкт і спілкувалася з зірками сучасної бандурної сцени, тож і цього разу активно долучається до інформування про цей непересічний фестиваль.
Програма ІІІ Lviv Bandur Fest багата на події: у ній є виступи знаних колективів з різних міст України, концерти відомих бандуристів, зокрема гостей зі США, низка майстер-класів, презентація унікального мобільного додатка, курси культурного менеджменту для бандуристів, навіть курси англійської.
Родзинкою цього фестивалю стане презентація унікального мобільного додатка Bandura app. А завершиться він великим концертом бандуристів у Палаці Гната Хоткевича.
Узагалі про концертну програму фесту можна розповідати довго. Тому розкажемо лише про найзнаковіші її складові. Основною концертною локацією ІІІ Lviv Bandur Fest стане Львівська національна філармонія. Саме тут гурт Troye Zillia презентує нову етноф’южн-програму Endorфiny. Про цю подію ми вже розповіли тиждень тому, тож аби не повторюватися, радимо прочитати статтю «Музика, яка дарує щастя…» («Львівська Пошта», №83 (2198) від 23.10.2019 р.).
У п’ятницю, 8 листопада, в ляльковому театрі гостей чекають на концерті відомого українського бандуриста Юліана Китастого, який живе у США. А в неділю, 10 листопада, в Палаці Гната Хоткевича відбудеться масштабний концерт гуртів і капел бандуристів. Долучитися до нього можуть всі охочі бандуристи (до 4 листопада ще триває конкурс для капел). Про те, як це зробити, шукайте на фейсбук-сторінці фестивалю.

Бандура в твоєму телефоні

Рівно за тиждень – у середу, 6 листопада – у Львові презентують унікальний мобільний додаток Bandura app. 
«Торік ми запустили інтернет-сторінку Bandura online, на якій можна заграти на старосвітській бандурі. За кілька днів цей сайт здійснив фурор – буквально у всіх країнах світу заграли на цій бандурі. Після такого успіху ми зрозуміли, що варто створити мобільний додаток. У ньому ми зібрали навіть не один, а шість унікальних інструментів: чернігівську і львівську бандури, бандуру харківського типу, кобзу, торбан  і ще один інструмент-сюрприз, який можна буде почути на презентації проєкту. Мобільний додаток буде безкоштовним для скачування! Отже, кожен українець зможе спробувати заграти на бандурі, навіть якщо ніколи не пробував. Це ідеальний додаток для тих, що хочуть розслабитися і, можливо, втілити свою мрію – навчитися грати на бандурі».

Учись і слухай

Під час ІІІ Lviv Bandur Fest бандуру можна буде не лише почути, а й повправлятися у грі на ній. В програмі фестивалю на вас чекають майстер-класи від видатних українських та американських бандуристів, які є втіленням живої традиції і водночас митцями-новаторами, які сміливо експериментують із сучасною бандурою, її звучанням та можливостями.
У вівторок, 5 листопада, о 14.00 в приміщенні лялькового театру (пл. Данила Галицького, 1) Юрій Фединський запрошує на лекцію і демонстрацію «Торбан, кобза та бандура – презентація забутих українських національних інструментів». Цей майстер кобзарського мистецтва – американець, який залишив Нью-Йорк і зараз живе в українському селі Крячківка на Полтавщині, де відроджує давню традицію, реконструює давні інструменти та навчає цього ремесла інших.
У середу, 6 листопада, об 11.00 у Малому залі Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича (пл. М. Шашкевича, 5)  відбудеться подія «Від ностальгії до новаторства: життя з бандурою в Північній Америці». Це буде зустріч із видатним американським бандуристом, композитором, імпровізатором, виконавцем старовинних творів та експериментатором на сучасній бандурі Юліаном Китастим.
У четвер, 7 листопада, о 14.00 у ляльковому театрі на майстер-класі та творчій зустрічі із солістом НАОНІ, бандуристом-новатором та композитором всі охочі зможуть поставити «33 запитання Георгію Матвіїву».
У п’ятницю, 9 листопада, о 12.00 в залі Музичної школи №6 ім. Б.-Ю. Янівського (вул. В. Гнатюка, 5/7) Оксана Герасименко розповість про базові прийоми гри та основні методичні засади звукоутворення на бандурі.
Варто звернути увагу на подію, яка зацікавить тих, що тільки починають грати на бандурі або самі вчать цього інших: 5 листопада о 12.00 у Музичній школі №6 ім. Б.-Ю. Янівського презентують свої нотні збірки для бандури в сучасному звучанні супермодні дівчата, зокрема співачка, композиторка і музикантка, лідерка гурту Krutь, учасниця музичних телешоу, популяризаторка бандури Марина Круть, яка «своїм прикладом доводить, що цей інструмент може звучати сучасно і органічно в таких жанрах музики, як поп, соул і джаз». Також ви зможете придбати збірку сучасної бандуристки, експериментаторки композиторки, лідерки гурту Troye Zillia, засновниці фестивалю Lviv Bandur Fest Анастасії Войтюк. У своїй творчості вона використовує техніки та стилі, які є нестандартними й нетиповими для бандури, намагається поєднувати бандуру із перкусією, клавішами, саксофоном, гітарою, кларнетом, експериментальними духовими, електронною музикою. До їхньої компанії долучиться бандуристка, засновниця квартету «Барви Львова», учителька-методистка, композиторка та аранжувальниця Наталія Курило. Вона – авторка семи нотних збірок, що поєднують авторські твори та обробки народних пісень (понад 100 творів), які успішно використовують у навчальних програмах та конкурсах не лише в Україні, а й у Австралії та Канаді.

Бандура відкрита для світу

Із листопада 2019-го по квітень 2020 року за підтримки Посольства США в Україні проведуть два спеціалізовані курси для бандуристів та бандуристок. Перший із них – спеціалізованої англійської – допоможе прокачати знання цієї мови, дізнатися про базову музичну термінологію та навчить писати ефективні пресрелізи. Натомість відкритий курс про музичний менеджмент та маркетинг дасть можливість музикантам розширити свої знання щодо просування та ефективного управління музичними проєктами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.4937 / 4.12MB / SQL:{query_count}