«Контрастам» – 25 років!

Яким є цьогорічний Міжнародний фестиваль сучасної музики і де відбувається усе найцікавіше, розповідає «Львівська Пошта»

У Львові до 20 жовтня триватиме ювілейний 25 Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Його гостями є композитори та виконавці з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Ізраїлю, США, Південної Кореї, Туреччини, Польщі, Литви, Росії, Білорусі та України.
Фестивальні події відбуватимуться в приміщенні Львівської національної філармонії, Дзеркальній залі Львівської національної опери та Органному залі. Окрім цього, фестиваль представить проєкт польського колективу Neo Electric Quartet ще у двох українських містах – Києві (кінотеатр «Ліра») та Тернополі (недобудована обласна бібліотека).
Програма ювілейних «Контрастів» представляє найновіші тенденції в сучасній класичній музиці у поєднанні з яскравими зразками світової сучасної музики XX століття. Вагомою складовою концертних програм стала ретроспектива української сучасної музики, зокрема зі значним акцентом на галицьку композиторську школу. Серед них події, які цілковито складаються з композицій українських митців, зокрема «#2: Український контекст» (18 жовтня, Львівська філармонія) і концерт-закриття фестивалю, у рамках якого відбудуться дві світові прем’єри українських композиторів (20 жовтня, Львівська філармонія).
У ніч із 19 на 20 жовтня в приміщенні філармонії відбудеться спеціальна фестивальна подія – «Ніч «Контрастів», формат якої передбачає представлення найновіших тенденцій в сучасній інструментальній та електронній музиці, а також показ мультимедійних проєктів. Арт-простір проєкту охопить чимало локацій у самій філармонії: концертними майданчиками стануть різні частини фоє і самої Зали Людкевича. Через значну тривалість події організатори сформують лаунж-зону для спілкування і відпочинку. Цьогорічна «Ніч «Контрастів» цілком відповідає своїй назві, адже програма 10 «сетів» цього проєкту об’єднає органні композиції Філіпа Ґласса (Олена Мацелюх, орган) зі щойно написаними творами учасників восьми майстер-класів Course (відбудеться в трьох частинах), які цього року проводили під час фестивалю. Сольні речиталі Богдана Кожушка (акордеон) і Назарія Стеця (контрабас) доповнить #darktechnoset Миколи Хшановського (aka Music Dyer), який прозвучить на завершення. У виконанні українських музикантів прозвучить Фортепіанний квартет сучасного латвійського композитора. Родзинкою проєкту стане концерт польського колективу Neo Electric Quartet – виконавців на електричних струнних інструментах. Відбудеться він у рамках українського гастрольного туру квартету.
«Цей фестиваль є не лише частиною історії Львова, частиною історії музичної культури України. Цей фестиваль творить свою історію на сучасній мистецькій карті всесвіту, – каже генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп. – Концепція фестивалю впродовж усіх 25 років залишається незмінною: представити сучасну українську музику в контексті світової. Щороку програма «Контрастів» широко репрезентує різні генерації українських композиторів, спеціальні акценти зроблені на музику країн Східної Європи та класику ХХ століття. Украй важливо те, що щороку на фестивалі представляють публіці десяток світових і українських прем’єр. Особливістю кожного фестивалю є представлення творчих портретів мистців, яких запрошують до Львова. Сьогоднішній, ювілейний фестиваль уже вкотре окреслює свої основні лінії, які для нас важливо не тільки зберігати і примножувати, а й не розгубити в жорстких реаліях сьогодення, в яких саме такий фестиваль видається ковтком свіжого повітря. Це виховання сучасної музичної інтелектуальної еліти, пошук нового в музичних програмах, запрошення музикантів-виконавців найвищого класу з цілого світу, вшанування ювілеїв визначних мистців, які творили і творять об’ємну культурну картину як необхідну і невід’ємну реальність сучасного людського суспільства».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5609 / 4.1MB / SQL:{query_count}