Арт-об’єкти майбутнього

Львів’ян і гостей міста запрошують долучитися до подій фестивалю аудіовізуального мистецтва «Тетраматика»

До 20 жовтня у нашому місті триватиме фестиваль аудіовізуального мистецтва «Тетраматика», зосереджений на мультимедійному та інтерактивному мистецтві. У його фокусі – сегмент сучасного мистецтва, пов’язаний із найактуальнішою та найперспективнішою сферою людської діяльності – новітніми технологіями.
Фестиваль презентує твори, що поєднують форми естетичного впливу, спрямовані на різні види сприйняття: звук/музика, відео/анімація, зображення, текст. До того ж фестиваль зосереджується не лише на взаємодії музики та зображення, а й на розкритті потенціалу застосування ІТ-технологій у мистецьких творах.
В програмі «Тетраматики» виставки, концерти, перформанси, майстер-класи та дискусії. Зокрема, гостям фестивалю запропонують стати учасниками низки прем’єр проєктів із циклу «+ 100», створених у співпраці європейських медіа-художників і композиторів. Проєкт «+100» організований Інститутом Адама Міцкевича в рамках Міжнародної культурної програми Polska 100, присвяченої сторіччю відновлення незалежності Польщі. Презентовані роботи є новітніми творами мистецтва, створеними з використанням інструментів віртуальної реальності, інтерактивності та «досвіду занурення».
16 жовтня о 19.00 біля Театру Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) розпочнеться подія Temporary Nation Пйотра Вижиковського та Ехо Хо. Це всесвітній мобільний перформанс  «Підспівуй! Танцюй! Міксуй!». Спільне виконання музичної композиції перетворить групу незнайомців у тимчасову спільноту. В перформансі смартфони використовують як звукові та світлові інструменти. Глядачі стають учасниками виступу, виконуючи танцювальний ритуал, який підкреслює самовіддану співтворчість, спонукає забути про екрани мобільних та реалізує ідею зв’язку, активуючи тілесні рухи. Робота є результатом співпраці між медіа-художником Пйотром Вижиковським та міждисциплінарною художницею, композиторкою і виконавицею Ехо Хо. Temporary Nation – це платформа для організації групових та індивідуальних перформативних сесій. Робота активно залучає аудиторію, яка стає її співавтором за допомоги програми, розробленої для цього дійства. Після встановлення програми смартфони учасників перетворюються на аудіовізуальні ґаджети, що випромінюють світло та звук, якими користувачі можуть керувати за допомоги певних жестів чи хореографії.
Temporary Nation має на меті об’єднати людей, оскільки вистава формується завдяки перетворенню їхніх смартфонів на мережу мультимедійних інструментів. Фізична активність і жести учасників активують музику та зображення. Таким чином створюється мультимедійна подія в режимі реального часу. Її остаточна форма як з точки зору хореографії, так і аудіовізуальної композиції залежатиме від кількості учасників, їхньої динаміки, креативності та вміння працювати разом. 
Додаток, який використовує Temporary Nation, універсальний із точки зору використання: його можна запустити поза офіційними подіями окремими користувачами. Однак оптимальні результати, що відповідають художнім цілям, досягаються лише тоді, коли програму використовує група користувачів (учасникам не треба знати одне одного).
Наступного дня о 19.00 в Театрі Лесі (вул. Городоцька, 36) гостей чекають на показі фільму The Key To Time та зустрічі з авторами Родеріком Кувером і Кшиштофом Волеком. Це буде 50-хвилинний досвід занурення в середовище віртуальної реальності. Глядачі дивитимуться фільм у шоломах VR (віртуальної реальності.). Інтегруючи аспекти німого кіно, графічного роману та імерсивного фільму, автори порушують питання, які стосуються часу, екології та технологій. Світ, у якому живе Танек, перебуває на межі знищення. Масові повені та забруднення призвели до війни в небагатьох придатних для життя районах, а нові воєнні технології загрожують знищенням світу. Перед тим, як настане кінець світу, Танек намагається знайти своє кохання – Анну. І знаходить її з іншим чоловіком: своїм допельгангером. Це той самий Танек у інший час або якийсь таємний агент, якого послали захопити Анну і вбити Танека? Чи використовував він пристрої Танека з корисливою метою, чи сам Танек створив пристрій, який насправді руйнує світ? Часу все менше…Чи врятує світ Танек від себе, чи виправить кривди, а чи просто втече від безладу в добріший і безпечніший світ, щоби знову почати людство?
20 жовтня о 19.00 у LemStation (вул. Д. Вітовського, 57) розпочнеться музичний перформанс Folded Maps of Time. Марек Холоневський і Кріс Катлер представляють музичну виставу, в якій мозкова активність виконавців, зафіксована за допомоги спеціальних чутливих датчиків, проєктується на екран як віртуальна модель мозку. Оточена багатоканальною звуковою та відеосистемою, аудиторія глядачів опиниться немовби всередині живого організму або віртуального мозку з безліччю входів, виходів, каналів і нескінченних хаотичних переплетень. Це складені карти часу, потік мінливих спогадів і постійний рух.
Більше інформації про проєкт і його учасників – на сторінці фестивалю «Тетраматика». Вхід на всі події вільний!
Ініціатором і організатором проєкту є Інститут Адама Міцкевича.
Співорганізатори: мистецьке об’єднання «Нурт». Партнери: Львівська міськрада, Lem station, Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса, Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки. Проєкт фінансує Міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща в рамках багаторічної програми Niepodlegla 2017 – 2022.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3564 / 4.11MB / SQL:{query_count}