26 BookForum: що, де, коли?

Сьогодні у нашому місті розпочався головний культурний фестиваль країни. «Львівська Пошта» і далі ділиться інформацією про його найцікавіші події

До 23 вересня у Львові триватиме 26 BookForum. Упродовж п’яти днів у рамках головного культурного фестивалю країни відбудеться понад 800 подій 30 тематичних напрямків на 40 локаціях у середмісті. До Львова завітають учасники з 30 країн, на розсуд читачів представлять більш ніж 2000 книжкових новинок, тож ви точно матимете, з чого вибирати і чим поповнити свої книжкові полиці!
Як не розгубитися у всіх цих подіях? У першій частині тексту «26 BookForum: що, де, коли?», який вийшов у минулому числі «Львівської Пошти» (№72 (2187) від 13.09.2019 р.), ми розказали про події, які вперше супроводжуватимуть перекладом на жестову мову, програму заходів для підлітків і дорослих, що хочуть їх зрозуміти, про кінопрограму і три десятки акцій кластеру «Жінка в темі».
Сьогодні ділимося інформацією про закордонних гостей і українських авторів, які не тільки представлятимуть свої нові книжки, але й співатимуть, дискутуватимуть, ділитимуться історіями з життя і текстами з іще не опублікованих книжок.
Отже, почесними гостями 26 BookForum стануть індійська екофеміністка, письменниця, лауреатка Букерівської премії Арундаті Рой, сучасний азербайджанський письменник та журналіст Ельчін Сафарлі та вірменська письменниця у жанрі магічного реалізму та фентезі Мар’ям Петросян.
Зустріч із Арундаті Рой відбудеться у п’ятницю, 20 вересня, о 17.00 у Першому театрі. Авторка романів «Бог Дрібниць» та «Міністерство граничного щастя» вперше відвідає Україну. На зустрічі ви матимете можливість дізнатися про її новий роман, громадську діяльність, а ще про людську сутність та щастя як акт радикалізму.
Зустрітися з Ельчіном Сафарлі та підписати його книжки «Дім, у якому жевріє світло» і «Якби ти знав», які вийшли в українському перекладі, можна буде в той же день на тій же локації, але о 20.00.
Мар’ям Петросян, яка активно відстоює антиросійську позицію, спілкуватиметься з читачами у суботу, 21 вересня, о 19.00 у кінотеатрі «Коперник» на презентації українського перекладу свого роману «Дім, в якому…», що вийшов у #книголав.
Ще на першій пресконференції після звільнення з полону український політв’язень Олег Сенцов анонсував свій візит на 26 BookForum. Він відмовився від статусу почесного гостя, проте запрошує тих, що цікавляться його творчістю, на презентацію нової книги «Маркетер», яка побачила світ у Видавництві Старого Лева. Захід відбудеться у неділю, 22 вересня, о 13.00 у Львівській національній філармонії. Вхід на нього, як і на всі інші події форуму, вільний для всіх охочих!
А за годину до того, о 12.00, на площі перед пам’ят­ником І. Франку PEN Ukraine, Центр громадянських свобод та Lviv City of Literature проведуть письменницький правозахисний марафон на підтримку українських заручників Кремля. У Росії та в окупованому Криму лишилося за ґратами щонайменше 86 людей. Також, за даними Служби безпеки України, бойовики на Донбасі тримають у полоні 227 українців. У рамках події листи заручників Кремля читатимуть Олег Сенцов, Мирослав Мартинович, Андрій Курков, Галина Крук, Вахтанґ Кебуладзе, Римма Зюбіна, Ольга Герасим’юк і Олександра Матвійчик. Модеруватиме захід Володимир Бєглов.
На звання найкращої книги 26 BookForum претендують 500 видань. Результати BookForum Best Book Award оголосять під час урочистої церемонії, яка відбудеться уже завтра, 19 вересня, увечері. Зверніть увагу на те, що цього року організатори конкурсу повернули номінацію, у якій кожен може проголосувати за книгу, що сподобалася найбільше. Щоби віддати свій голос, потрібно на сайті форуму зайти у розділ «Книжки», поставити позначку зліва у віконечку «Номінанти», обрати книгу, яка вам до вподоби, і натиснути «Проголосувати за цю книгу за допомогою Facebook».
Цього року організатори створили путівник фестивалем, у якому об’єднали локації й тематичні напрямки 26 BookForum. Також ви зможете отримати інформацію про всі події форуму у вашій долоні. Офіційний мобільний додаток дозволить скласти власний графік їхнього відвідування, знайти розташування видавців на книжковому ярмарку, придбати квиток на ярмарок онлайн, побачити у реальному часі, де можна зустрітися зі знайомими та поспілкуватися з іншими відвідувачами.
Додаток доступний двома мовами – українською та англійською і є безкоштовним! Завантажити на iOS його можна тут, на Android – тут.

Yakaboo Publishing на стенді 114 представить нон-фікшн із різних країн світу українською мовою: психологію, науково-популярну літературу, документалістику, репортажі, бізнес-літературу, публіцистику, історію.
У четвер, 19 вересня, о 13.30 в геокуполі на просп. Свободи ви дізнаєтесь, як соціальні медіа змінюють військовий конфлікт у ХХІ столітті. А журналіст Роман Рак і медіакритик Отар Довженко презентують книжку Дейвида Патрикаракоса «Війна у 140 знаках».
У суботу, 21 вересня, о 12.30 в готелі «Ріус» нову збірку есеїстики Василя Махна «Околиці та пограниччя» представить сам автор. Модеруватиме подію поет і режисер Олександр Фразе-Фразенко.
У неділю, 22 вересня, о 13.30 на тій же локації триватиме розмова про книжку Бет Комсток «Вперед за мрією» з Юлією Мусаковською. Це видання однієї з найвпливовіших жінок в американському бізнесі, яка спеціалізується на впровадженні підривних інновацій.
О 14.00 тут розпочнеться розмова про книжку Ненсі Еткофф «Виживання найгарніших» із Мартою Більською. У програмі «Жінка в темі» Yakaboo  презентує цей бестселер доктора психологічних наук. Це серйозна наукова праця про сприйняття краси, але написала її Ненсі як для своїх читачів видань Vogue, The New York Times, The Wall Street Journal, Fortune, Forbse. 
О 17.00 в Музеї етнографії та художнього промислу відбудеться публічна розмова і презентація перевидання книжки Ярослава Грицака «Нарис історії України. Формування модерної української нації ХІХ – ХХ ст.» за участі автора і літературного критика Євгенія Стасіневича. «Нарис» від початку націлений на загал, він хоче бути прочитаним, він принципово reader-friendly. А ще це добра нагода для вже нового покоління українців подумати, як нам хочеться себе сприймати, якими словами описувати власне минуле і себе сьогоднішніх, – вважає він. – Певно, українська історія останніх 200 років не аж така радісна, проте й винятково драматичною вона не є. Важить дослідницький темперамент та професійна оптика, і тут вони одні з найконструктивніших».

Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz проведе на BookForum майже 20 подій: презентації нових книжок, автограф-сесії письменників, винно-поетичний вечір. Ознайомитися з книжками «Меридіану» можна буде на стенді №430 (Палац мистецтв). А ми пропонуємо власні ТОП-5 подій Meridian Czernowitz.  У п’ятницю, 20 вересня, о 13.30 в готелі «Ріус» розпочнеться презентація нового роману Володимира Рафєєнка «Мондеґрін (пісні про смерть і любов)» за участі автора і модератора Олександра Бойченка. У суботу, 21 вересня, о 12.30 у Центрі міської історії Центральної та Східної Європи Сергій Жадан, Катерина Калитко та директорка фестивалю Meridian Czernowitz Євгенія Лопата презентують проєкт «Посилення звучання українських голосів в Західній Європі» та інші проєкти Мeridian Сzernowitz у Європі 2019 – 2020 років. О 13.30 Тарас Прохасько представить свою нову збірку текстів «Так, але…». Модеруватиме подію  Олександр Бойченко. О 16.30 у дворику гуртожитку Університету банківської справи Андрій Любка розкаже про свої подорожі та життя на Балканах і нову книгу «У пошуках варварів». Модеруватиме подію Олександр Бойченко. А о 15.30 у кінотеатрі «Коперник» гостей чекають на творчому вечорі Ігоря Померанцева «Червоне сухе: вино і поезія».

Видавництво Старого Лева підготувало більш ніж 50 захопливих новинок для всієї родини та понад 20 неймовірних подій. Книжки ВСЛ шукайте на стендах: №104-105 (Палац мистецтв), №016 (галерея Палацу мистецтв), №521-523 та №607-608 (площа перед Палацом мистецтв), №6-10 (просп. Свободи). Видавництво підготувало власні ТОП-5 дитячих і дорослих книжок. Для юних читачів Старий Лев має пізнавальну книгу «Таємничі загадки – 2» Віктора Есканделя, підліткову історію «Вище за небо» Клауса Гаґерупа, «Лігу непарних шкарпеток» Галини Вдовиченко, видання «Гномики. Факти, міфи, нісенітниці» Мацня Шимановіча і ввімельбух «Колись мій тато був дуже крутий» Кіт Неґлі.  А от дорослим ВСЛ пропонує збірку малої автобіографічної прози «Маркетер» Олега Сенцова, легендарний роман «Нестерпна легкість буття» Мілана Кундери, новий бестселер Елізабет Ґілберт «Місто дівчат», роман «Міністерство граничного щастя» Арундаті Рой і новинку – «Танець недоумка» від Ілларіона Павлюка.
А ми пропонуємо власні ТОП-подій ВСЛ, про які ще не розповідали, але які варті уваги. У четвер, 19 вересня, о 14.00 у Першому театрі нагородять переможців Першого конкурсу україномовних п’єс для дітей та підлітків. У п’ятницю, 20 вересня, о 12.30 у готелі Вank розпочнеться панельна дискусія «Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми»: історичні реалії та сучасний контекст». У суботу, 21 вересня, відбудуться аж три події. О 14.30 в готелі «Ріус» у рамках події «Міфології і живі реальності міст. Ужгород – Львів – Київ» Оксана Луцишина представить новий роман «Іван і Феба». О 16.00 в Першому театрі гостей чекають на українсько-кримськотатарських поетично-прозаїчних читаннях «Збираючи Кримський інжир». А о 20.00 у театрі ім. Леся Курбаса розпочнеться концерт «Спів-причетність» за участі тріо «Мар’яничі», Юрка Іздрика і Віктора Морозова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.2029 / 4.17MB / SQL:{query_count}