“Театр уже не мовчить класиками”

Із 6 по 8 вересня Львів прийматиме IV Міжнародний театральний фестиваль “Кіт Ґаватовича”

Яніна Соколова, Ірма Вітовська, Римма Зюбіна та світова зірка театру Такетеру Кудо стануть учасниками цьогорічного Міжнародного театрального фестивалю “Кіт Ґаватовича”. Події відбуватимуться із 6 по 8 вересня на літній сцені Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького та в LemStation.
Цей захід організовують вже учетверте, проте цього разу на афіші він ділить місце з мозаїчними рибками зі зруйнованої архітектурної пам’ятки на фасаді магазину “Океан”.
Як стверджують організатори проєкту, “Кіт” увіковічує мозаїчних риб та пропонує поговорити учасникам про свідомий театр. Адже світова тенденція театру сьогодні все частіше робить його однією з головних платформ для обговорення суспільних проблем.
“У часі викликів та накопичення інформації постає питання ролі театру сьогодні. Театр говорить словами нового тисячоліття. Сцена ретранслює та продукує зміни, театр шукає нові сенси, аби їх здійснити. Театр уже не мовчить класиками, – коментує програму генеральна директорка фестивалю Єва Якубовська. – Іноді ви хотітимете заплющити очі, іноді вийти, але саме ви – частина сьогодення”.
Відкриття фестивалю відбудеться у п’ятницю, 6 вересня, в кооперації з Театром Лесі. Це буде драматургічне читання п’єси “Монстри руйнують висотки” та виступ відомого гурту Oy sound system. 
Серед хедлайнерів “Кота” – відомий “Молодий театр” із виставою про виклики, які ставить собі людина в суспільстві. На цьому показі на сцену вийдуть відомі акторки театру та кіно Ірма Вітовська-Ванца і Римма Зюбіна. Крім того, після трьох переговорів до України нарешті приїде світова зірка театру Такетеру Кудо. Актор та послідовник Театру Буто, батько-засновник жанру перформанс у світі презентує пластичну виставу “Цукерковий вибух”.
Серед колективів-учасників буде львівський Театр Леся Курбаса із виставою “Перехресні стежки”, харківський театр абсурду “Воробушек”, зірка комедійного шоу “Ліга сміху” з виставою “Пил шарами”. Також ви побачите постановку “Прощавай, зброє!” у виконанні колективу із Маріуполя та сучасну драматургію про віртуалізацію простору “Галюцинація” від колективу із Сум. А іmpro group BAO готує виступ та тренінг для відвідувачів “Кота”.
У суботу, 7 вересня, гостей чекають на сніданок і розмову про діяльне мистецтво з Яніною Соколовою. Лекційну частину представлять львівський активіст Володимир Бєглов і театральний критик Максим Максимчук. Останню лекцію транслюватимуть із Гамбурга на Львів та Харків, вона міститиме перформативні елементи. У нічній програмі з-поміж інших подій варто виокремити кінопоказ від мистецької формації WizArt.
У Парку культури постійно діятиме читацький лаунж, створений спільно з Видавництвом Старого Лева. Варто зауважити, що всі заходи, які відбуватимуться в Парку культури, безкоштовні! А от квитки на вечірні заходи у LemStation можна буде придбати на онлайнплатформі TicketClub.
Фестиваль відбувається за підтримки Львівської міської ради. Засновник та організатор фестивалю – незалежний театр “Склад 2’0”. Партнери: Театр Лесі Українки, LemStation і Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. Гостей поселять у готелях “Асторія”, “Леотель”, “Архистратиг” та Urban Hotel. Пригощатимуть паби “Білий лев” і “Купіца”.

Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який уперше поставив театральну виставу в публічному просторі у Західній Україні. “Продав кота в мішку” – це одна з його драматургічних робіт. Гра слів “Кіт Ґаватовича” кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, а саме сценічних форм із використанням громадських просторів, дозволяє говорити про нову форму театрального мистецтва, яке не замикається від глядача. Основна думка фестивалю – “мистецтво не тільки для митців”. Окрім того, назва “Кіт Ґаватовича” символізує повернення до своєї нерозкритої та непопуляризованої історії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1001 / 4.1MB / SQL:{query_count}