Історії дому Шептицьких

До серпня гостям маєтку запропонують низку цікавих лекцій

Мистецька колекція “Софія” в рамках проекту “Молитва до митрополита” переїхала у колишній маєток Леона і Ядвіги Шептицьких, що на вул. Зелена, 24 у Львові. До серпня в маєтку родини Шептицьких організовують низку подій, які розкриють невідомі сторінки історії роду.
Уже відбулася зустріч із Любою Сорокою, яка розказала про життєвий шлях і творчу долю графіка Богдана Сороку. Під час лекції можна було оглянути роботи художника. Авторка 5-томника “Мойсей українського духа” Ольга Михайлюк розповіла про постать Митрополита Андрея в долі українських художників. Заслужений діяч мистецтв України, генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан розповів про створення музею, його минуле і сучасність.
Та попереду не менше цікавих подій. Сьогодні, 17 липня, лекцію “Тюремний та пересильний період архімандрита Климентія Шептицького в світлі архівних документів Володимирської тюрми” прочитає Руслана Буряк. 22 липня тут організують зустріч із головним героєм фільму “Поводир” Антоном Гріном, внуком художника Богдана Сороки, який зіграє цього вечора на саксофоні. А соло на скрипці виконає Соломія Сорока, професорка Ґошенського університету, що в штаті Індіана, а також викладачка на Шлернському міжнародному фестивалі в Італії та у квартетній програмі Чарльза Кастельмана в США.
23 липня дослідниця і перекладачка листів із французької графині Софії з Фредрів Шептицької Богданна Мончак розповість про досвід перекладу, особисті переживання та вплив на своє життя цих листів. Цього ж вечора Ореслава Хомик, голова Союзу Українок України, презентує разом із молодими дослідницями Юлією Шевик та Олею Галай багатолітню працю з молоддю в багатьох регіонах України із дослідження життя та діяльності Митрополита Андрея Шептицького.
Також до середини серпня запланована зустріч із доктором Іваном Матковським, отцем Андрієм Стадницьким (парохом с. Прилбичі – родинного села Шептицьких), Наталею Звольською, М. Гупало та іншими лекторами.
Всі лекції у Львівській науково-педагогічній бібліотеці, що на вул. Зелена, 24, починаються о 17.00. Організовує події авторка проекту “Молитва до митрополита. Софія” Олена Білоус.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4307 / 3.96MB / SQL:{query_count}