“Абетка від Ангела до Янгола”

Павло Гудімов запрошує на грандіозний виставковий проєкт “Ангели”, над створенням якого працював із командою три роки

фото: Олег Огородник
Цей проєкт уже називають знаковим для української культури і наймасштабнішою мистецькою подією року. Ним захоплюються чи не всі ті, що мали нагоду побачити це диво: від арт-критиків і міністрів до пересічних глядачів. Усі вони спеціально їдуть до Львова тільки для того, щоби стати його співучасниками. Саме так сприймають “Ангелів” – виставковий проєкт Павла Гудімова, створений спільно із Ya Gallery та Львівською національною галерею мистецтв ім. Б.Г. Возницького. Він триватиме у нашому місті до 23 вересня!
Павлові як куратору вдалось зібрати та органічно поєднати в експозиції понад 400 експонатів із музейних збірок та приватних колекцій у 23 виставкових залах палацу Лозинського (вул. В. Стефаника, 3) і Музею Пінзеля (пл. Митна, 2) за підтримки більш ніж 40 інституцій-партнерів. Проєкт, який куратор називає “Абетка від Ангела до Янгола”, складається з п’яти тематичних блоків, які ознайомлять глядача з різними вимірами існування ангела. Над цими блоками працювали окремі групи експертів, кожна з яких мала свою тему, досліджувала античність як коріння ангелів, релігійні сюжети за участі цих крилатих істот, ієрархії та архангелів. А в найбільшій частині виставки – ангели в культурі –  представлені найрізноманітніші роботи: від графічних творів минулого до сакральних розписів доби Символізму та монументальної скульптури ангелів у Львові. Єдине, чого ви тут не побачите, це темних янголів, бо Павло Гудімов вважає: “В Україні немає темних ангелів. Або ми їх не знайшли!”.
Тільки тут в одному просторі ви зможете побачити твори найвідоміших художників минулого та сучасності – від Дюрера, Рембрандта, Буше, Врубеля, Мальчевського, Клінгера, Кульчицької, Новаківського до Шагала, Кабакова, Равського, Костирка, Сільваши і Ялози. До прикладу, саме в цій експозиції представлений найбільш очікуваний твір Михайла Врубеля, який ще жодного разу не експонували у Львові. Це акварель, надана Нацiональним музеєм “Київська картинна галерея”. Ця робота є ескізом до розписів Володимирського собору Києва (1887 р.) та, на жаль, не реалізована в стінописі. Без сумніву, це шедевр світового рівня, і залишається тільки фантазувати, який вигляд мали б ці розписи у соборі.
За музейними правилами твір можна експонувати тільки три місяці, а потім папір має “відпочивати” у темряві фондосховища.
Три роки кураторська група Павла Гудімова знаходила найцікавіші твори, що зображають ангелів. “Із самого початку ми вийшли за стандартний музейний набір експонатів, визначивши діапазон візуального дослідження ангелів від іконографії до масової культури, – пояснює куратор проєкту Павло Гудімов. – Основний масив історично важливих експонатів збирали в українських музеях, бібліотеках і приватних колекціях, здійснювали зйомку скульптури і розписів у соборах. Також приділяли увагу сучасному мистецтву, кіно, коміксу, фентезі, навіть побутовим артефактам”.
Цей проєкт покликаний допомогти розвитку культурно-подієвого туризму. Проте завітати на виставку варто не лише для особистого діалогу зі світовою спадщиною, але й для того, щоби здобути унікальні знання. Виставкова та лекційна програми крок за кроком знайомлять зі змістом сюжетів і значенням символів у зображеннях надприродної істоти з крилами. Та й сам куратор проєкту проведе низку авторських екскурсій виставкою.
“Ангели” – це простір діалогу, який має потенціал для об’єднання людей різних територій, культур, ідей, поглядів та вірувань. Це насамперед творчість, пізнання, експеримент, смілива інтерпретація, відкриття і розширення власних меж. Це нова модель тематичної виставки про феномени, яка, без сумніву, змінить ваше сприйняття навколишнього світу.

Виставковий проєкт “Ангели” реалізували за підтримки Українського культурного фонду і Фонду родини Загоріїв. Його можна оглянути до 23 вересня в палаці Лозинського і Музеї Пінзеля з вівторка по п’ятницю з 11.00 до 17.00, у суботу та неділю – з 10.00 до 18.00 (понеділок – вихідний). Зверніть увагу на те, що це єдиний шанс побачити цю унікальну виставку, адже її більше ніде не планують показувати!
Щоправда, у розмові для UА: Львів Павло Гудімов заінтригував поціновувачів мистецтва ще більше: “Це буде виставкова трилогія, і я вперше оголошую цю інформацію публічно. Друга частина проєкту називатиметься “Адам і Єва” – про чоловіка і жінку, третя частина “Дедлайн” – про смерть”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7492 / 4.11MB / SQL:{query_count}