Восени у Львові відбудеться конгрес культури

“Перехід 1989” стане масштабною подією для українського інтелектуального та мистецького середовищ

У жовтні у Львові відбудеться конгрес культури “Перехід 1989”, присвячений аналізу культурного досвіду України та Європи за останні 30 років і напрацюванню рекомендацій для культурної сфери України. Конгрес збере орієнтовно 200 визначних представників сфери культури України та закордону.
Понад те, “Перехід 1989” започаткує традицію конгресу-бієнале і стане платформою для систематичного обговорення, ревізії та стратегування у сфері культури. Захід складатиметься з дискусійної та мистецької програм.
Перший конгрес “Перехід 1989” хронологічно та метафорично відштовхується від 1989 року. Він матиме три тематичні блоки, у рамках яких відбуватимуться дискусії: “Мури”, “Міри”, “Наміри”. Учасники конгресу спробують спільно означити, як і що змінилося в культурній ситуації незалежної України після падіння Берлінського муру та розпаду СРСР. Як на культурний процес і українське суспільство в цілому вплинули різні феномени та події минулого (фестиваль “Червона Рута”, діяльність Студентського братства, відновлення державності України тощо) і новітні явища (зростання рівня популізму, окупація території України, глобальне інформаційне перенасичення). Важливим є як досвід України, так і загалом Європи, перед котрою нині постає чимало нових викликів.
“Конгрес збере близько 200 представників сфери культури України та закордону. Це митці, критики, менеджери у різних галузях культури, історики, культурологи, філософи, дипломати, представники державних, муніципальних, приватних культурних інституцій, мистецьких формувань, – пояснює координаторка конгресу культури “Перехід 1989”, в.о. директора Інституту стратегії культури Юлія Хомчин. – Очікуємо, що завдяки актуальній тематиці, залученню експертів, періодичності конгрес сприятиме змінам всієї екосистеми культури України. Це можливість осмислювати здобутки і проблеми, спільно напрацьовувати нові культурні політики, започатковувати проекти. Інший важливий аспект – популяризація теми культури у суспільстві”.
Кожен із трьох тематичних блоків має свого куратора: “Мури” – журналіст, громадський діяч Антін Борковський; “Міри” – завідувачка кафедри культурології Гуманітарного факультету УКУ, експертка проекту CHOICE Зоряна Рибчинська; “Наміри” – викладач кафедри культурології УКУ, музеолог, співзасновник “Асоціації музеїв та галерей” Зеновій Мазурик.
Окремою складовою конгресу стане триєнале сучасного мистецтва “Український зріз”. Роботи, що будуть представлені в експозиції, це художнє осмислення ситуації “переходу”, формального перевдягання радянських обрядів у патріотичну обгортку, браку нових смислів. У команді триєнале: куратор – перформер, живописець, графік, куратор і координатор низки артових проектів і фестивалів, співзасновник “Інституту актуального мистецтва” Влодко Кауфман; співкуратор – медійний художник, автор та співкуратор багатьох мистецьких проектів в Україні та за кордоном Сергій Петлюк; координаторка – співзасновниця та арт-координаторка мистецьких проектів МО “Дзиґа”, арт-директорка фестивалю “Дні мистецтва перформанс у Львові” (з 2011 р.) Лідія Савченко-Дуда. Це буде четвертий “Український зріз” (попередні відбувалися у Польщі).
Організатори конгресу культури “Перехід 1989”: ГО “Вірменська 35”, КУ “Інститут стратегії культури”, Львівська міськрада. Проект реалізовують за підтримки Українського культурного фонду. В складі візійної групи конгресу: Андрій Дахній, Зеновій Мазурик, Зоряна Рибчинська, Юрій Прохасько, Остап Сливинський, Оксана Форостина, Вікторія Садова, Оксана Дащаківська, Влодко Кауфман, Данило Ільницький, Богдан Шумилович і Антін Борковський.

Інститут стратегії культури – це муніципальна інституція, створена для координації процесу реалізації та моніторингу Стратегії розвитку культури міста Львова – 2025. Місія: аналітична підтримка інституцій та ініціатив у сфері культури, підвищення інституційної спроможності та сприяння розвитку потенціалу культурних середовищ Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5873 / 4.09MB / SQL:{query_count}