“Ефемерний ландшафт” Петра Сметани

До 28 липня у арт-галереї “Зелена канапа” триватиме нова виставка живопису львівського художника

Учора, 2 липня, в арт-галереї “Зелена канапа” відбулося урочисте відкриття нової виставки живопису “Ефемерний ландшафт” львівського художника Петра Сметани. Гості події мали нагоду побачити львівське продовження проекту, раніше представленого митцем у рамках Kyiv Art Week 2019.
Варто зауважити, що ще в 2010 році саме у арт-галереї “Зелена канапа” Петро Сметана мав свою першу персональну виставку. З того часу через різні впливи і внутрішні пошуки автор еволюціонував у яскраву творчу одиницю загальнонаціонального масштабу.
Стилістика митця поступово ставала мінімалістичною. Він, як віртуозний скульптор, позбувся усіх зайвих деталей, але на полотні. Ідея творчості Петра Сметани стала філософсько-актуальною. І сьогодні його можна назвати ліриком урбаністичного пейзажу. Тема життя міста з його традиціями, з відчуттям, що все минає, що все – тільки мить, тлінне і таке тендітне, все потребує його фіксації. І водночас відкидання ностальгії, спрямованість думок до майбутнього, що передбачає збереження основ, стали його неповторним стилем.  
От що каже про концепцію “Ефемерного ландшафту” сам художник: “Живучи в транзитній країні у перебіжний період свого розвитку, почуваєшся відповідно. З присутнім відчуттям тимчасового доводиться співіснувати. Це вибиває з-під ніг фундамент, який би мав лягти в основу нашої сучасної світобудови. Чи одноразовість насправді нищить відповідальність за вчинки, які творяться, і думки, які висловлюємо? Немає потреби в добротності виконання, немає віри в те, що об’єкти, створені в актуальний час, мають прожити довше, аніж термін їхньої придатності. Значною мірою ми не маємо потреби зберігати навіть те, що дісталося нам у спадок. Часто відбувається діалог із собою, із собою хвилинним. Від результату цього діалогу залежить паралельний вигляд нами залишеного. У сьогоденні має місце мимобіжне сприйняття баченого ландшафту уявного майбутнього без можливості зупинки, щоби подивитися навколо. Швидкі зміни і швидкість прийняття  рішень часто не дають достатньо часу для аналізу того, що відбулося. Рухаючись транзитом до ефемерної точки, ми  просто дивимося, роблячи спроби рухатися швидше”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0329 / 4.07MB / SQL:{query_count}