Три “Л”: липень, література, Львів

Із 5 липня по 4 серпня у нашому місті відбуватиметься Місяць авторських читань. Що це за фестиваль і хто зі знаних та ще маловідомих українцям літераторів братиме в ньому участь, дізналася “Львівська Пошта”

Уже вп’яте один із найбільших транскордонних фестивалів Центрально-Східної Європи – Місяць авторських читань – привезе до Львова літераторів та літераторок із Чехії, Словаччини, Польщі, України та Румунії – почесної гості МАЧ-2019.
Брно – Острава – Кошице – Вроцлав – Львів знову поєднаються культурною магістраллю. Від 4 липня до 5 серпня МАЧ запрошує львів’ян у “центральноєвропейське кафе” в галереї сценографії Театру Лесі (вул. Городоцька, 36).
Що ми насправді знаємо про сучасну румунську культуру? Взагалі, що ми знаємо про Румунію, окрім графа Дракули? Місяць авторських читань у Львові – це добра нагода пірнути в мандрівку європейськими культурами, не виїжджаючи з міста. Замість вас 22 тис. км здолають 62 письменники з п’яти країн, які у кожному місті знайомитимуться з відвідувачами, читатимуть уголос, розповідатимуть і запитуватимуть. Живе спілкування на відстані промовленого слова у камерній атмосфері авторських читань – ось особливість МАЧ!
Цього року Місяць авторських читань у Львові святкуватиме маленький ювілей – п’ять років поспіль він відбувається в Україні та вже удвадцяте прокотиться Центральною Європою. В турне усіма містами фестивалю від України поїдуть: Мирослав Лаюк, Катерина Калитко, Петро Яценко, Володимир Рафєєнко, Артем Полежака та Іван Семесюк. У Львові МАЧ відкриватиме авторський вечір Оксани Забужко. Також відбудуться читання Тараса Прохаська, Юрія Андруховича, Ганни Улюри, Богдана-Олега Горобчука, Галини Вдовиченко і Катріни Хаддад. Міжнародні гості не менш привабливі: Тереза Семотанова, Каталін Доріан Флореску, Малґожата Реймер, Ана Бландіана, Дора Чехова, Клаудіо Комартін, Душан Душек, Варуян Восґанян, Марек Вадас та багато інших. І якщо наразі ви не знаєте деяких імен із цього переліку – впродовж липня організатори фестивалю докладуть усіх зусиль, аби заприязнити вас із найцікавішими творами сучасної європейської літератури!
Фестиваль збирає публіку не в столицях та мегаполісах, а в менших, більш затишних для літератури містах. Глядачі мають розкішну можливість наживо спілкуватися з іноземними та українськими авторами і авторками, слухати тексти мовою оригіналу, неспішно спілкуватися і дізнаватися про сусідні країни з найперших вуст – від людей слова.
Цього року МАЧ у Львові змінює локацію – відтепер усі вечірні читання відбуватимуться у Львівському академічному драматичному театрі імені Лесі Українки. Окрім зали для читань (з екраном, субтитрами і теплим ламповим світлом), для гостей фестивалю облаштують справжнє літературне кафе – затишний сховок від палючого міського сонця в затінку книжок, розмов, музики і цікавих несподіваних знайомств.
Місяць авторських читань – 2019 у Львові проведуть за підтримки Українського культурного фонду. Організатори МАЧ-2019 – Мистецька рада “Діалог” і видавництво “Вітряні млини”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6983 / 4.08MB / SQL:{query_count}