У Львові відбудеться українська прем’єра “Рай і Пері”

Що це за твір, коли його можна почути і хто виконуватиме

Із неабияким хвилюванням та захопленням поціновувачі класичної музики чекають на дивовижну фестивальну подію. 5 червня о 19.00 в рамках “Віртуозів-38” відбудеться українська прем’єра фантасмагоричної ораторії Роберта Шумана “Рай і Пері”. Це прекрасне тричастинне музичне полотно, що народилося з тексту однієї з віршованих частин східного роману “Лалла Рук” ірландського поета-романтика Томаса Мура. Метафорична історія про чарівну фею Пері, яку вигнали з Раю. І щоб знайти шлях назад, головна героїня легенди повинна принести безцінний дар. Пері летить на землю за найкоштовнішим з дарунків, що достойний Небес. Ось крапля крові Героя, що загинув за волю свого народу. Але двері Раю не відчинилися… Пері далі у пошуках. І приносить останній подих любові: молода дівчина прощається з коханим нареченим на смертному одрі. Ні, Небеса залишаються німими… У відчаї фея знову повертається на землю, і лише сльоза злодія, котрий щиро розкаявся, відкриває двері до Блаженства.
Музика ораторії пронизана драматичними темами, монументальними героїчними номерами, що занурюють у атмосферу битви. На противагу – ніжні теми кохання, що вражають мелодикою, гармоніями. Сама ж Пері – неспокійна, суперечлива, романтична Душа в музиці втілена прекрасними речитативами, подекуди трагічними епізодами чи, навпаки, ліричними темами.
Світова прем’єра “Рай і Пері” відбулася у 1843 році (диригував сам Шуман). Ораторія спричинила фурор. Тогочасні критики захоплювалися свіжістю музичних ідей, багатством мелодики та гармоній і досконалим оркеструванням. Геній створив музичний діамант, що не є оперою, проте визначив напрям розвитку цього жанру у ХІХ столітті. Це музика, що випередила свій час і залишається актуальною сьогодні.
Для прем’єрного виконання в Україні у рамках 38-го Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози” запросили оперних зірок із Німеччини: Штефі Лєманн (сопрано) – Peri та Мартіна Латке (тенор) – Jьngling. Хорові номери виконає Галицький академічний камерний хор. Багатогранність і глибину оркестрових партитур гідно передасть Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. За диригентським пультом – Володимир Сивохіп.
Це буде грандіозна подія, що подарує незабутні враження та океан естетичного задоволення і глибини!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8337 / 4.08MB / SQL:{query_count}