Полтава запрошує на поетичний фестиваль

Три десятки відомих митців у рамках Meridian Poltava дивуватимуть містян та гостей проекту з цілої України

Із 7 по 9 червня поетичний фестиваль Meridian Poltava збере у Полтаві аж три десятки письменників, перекладачів, музикантів та акторів із України та Швеції. Впродовж цих днів полтавці та гості міста зможуть відвідати заходи за участі іноземних гостей: поета і перекладача Лассе Сьодерберґа (Швеція), письменниці та редакторки Марі Тонкін (Швеція), поета, перекладача Ґуннара Гардінґа (Швеція), поетки Анґели Ґарсії (Швеція), політолога Пітера Залмаєва (США – Україна), письменника і радіожурналіста Ігоря Померанцева (Великобританія – Україна).
Сучасну українську культуру на фестивалі Meridian Poltava представлятимуть акторка театру та кіно Ада Роговцева, композиторка Вікторія Польова, український поет і видавець Іван Малкович, письменники Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Катерина Калитко, Сергій Осока, Володимир Рафєєнко, Артем Чех, Олександр Бойченко, Олена Андрейчикова, поет і музикант Олег Каданов.
До творчого вечора легендарної Ади Роговцевої долучиться її донька, акторка та режисерка Катерина Степанкова і музикант Володимир Маляренко. Музичну програму “Готланд. Послання острову” Вікторія Польова  виконуватиме разом із Назгуль Шукаєвою (вокал), Андрієм Павловим (скрипка), Артемом Полуденним (віолончель), Юрієм Немировським (кларнет), Ігорем Єрмаком (флейта) та Олегом Пахомовим (маримба). Музичний супровід до літературного вечора Олени Андрейчикової даруватиме Світлана Дудяк. А учасники гурту “Лінія Маннергейма” – Сергій Жадан, Євген Турчинов та Олег Каданов “запалюватимуть” глядачів своєю творчістю на відкритій сцені Театральної площі.
Ось що розповідає директор Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Poltava Олександр Ткаченко про концепцію цього молодого та амбіційного проекту: “Meridian Poltava – це мистецький спосіб осмислення Полтавської битви 1709 року, яка мала колосальне значення в історії України, Швеції та всієї Європи. Після поразки у Північній війні шведи зосередилися на собі та збудували одну з найзаможніших держав світу. Україна надовго забула про самостійність. Тому зараз ми актуалізуємо назву міста Полтава у європейському контексті та хочемо, щоб європейці знали Полтаву в позитивному ключі – як місто, де проходить фестиваль європейського рівня, місто, відкрите для співпраці, діалогу та розвитку”.
З його слів, цього року кількість заходів фестивалю збільшиться, а от формат залишиться незмінним. Як і торік, це буде триденна культурологічна прогулянка найцікавішими місцями Полтави. До слова, окремо заплановані виїзні читання у Решетилівці.
Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava проводять за підтримки Полтавської облдержадміністрації, Полтавської облради, програми Culture Bridges та Посольства Швеції в Україні.
Вхід на всі заходи в рамках фестивалю вільний!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2071 / 4.08MB / SQL:{query_count}