Зірки світової класики запрошують на “Віртуози”

До 10 червня у нашому місті триватиме 38 Міжнародний фестиваль музичного мистецтва. Чим дивуватимуть гостей організатори “Віртуозів”, розповідає “Львівська Пошта”

Щороку в травні – червні наприкінці закриття театрально-музичного сезону на львівських вуличках можна зустріти велику кількість зірок світової класичної музики. В цей час Львівська національна філармонія перетворюється на маленький осередок із гігантським музичним потенціалом. А все тому, що в нашому місті уже в 38-ий раз проводять Міжнародний фестиваль музичного мистецтва “Віртуози”!
Історія цього фестивалю почалася далекого 1981-го. Тоді це був Всесоюзний музичний фестиваль “Віртуози країни”. В 1990 році ця неймовірна подія отримала статус міжнародної, розширила свою географію до світових масштабів і продовжує свою тріумфальну ходу. Сьогодні це один із найпопулярніших та найстаріших українських музичних фестивалів, незмінним організатором якого є Львівська національна філармонія. Уже багато років поспіль він є місцем зустрічі української та європейської музики, класики і сучасності, місцем народження мистецьких ідей, міжкультурних діалогів та відкриттів. 
Кожен фестиваль – це нові імена, гучні прем’єри, найяскравіші взірці світової класики і бездоганне виконання. На “Віртуозах” мають за честь виступати найкращі музиканти з усього світу, а в програмі проекту представлені безліч стилів академічної музики: від бароко до імпресіонізму, від романтизму до джазу. Фестиваль і Львівська філармонія роблять усе можливе для того, аби популяризувати класичну музику. Адже це мистецтво, що виховує смак, змушує думати, робить світ кращим.
Як і кожен фестиваль, “Віртуози” мають свої традиції та своїх виконавців. Із року в рік свою майстерність гостям проекту демонструють оркестри Львівської національної філармонії – Академічний симфонічний оркестр, академічний камерний оркестр “Віртуози Львова” та “INSO – Львів”, які виступають із зірковими солістами під керівництвом диригентів – метрів світових сцен.
Щоразу організатори намагаються підвищити рівень проекту, здивувати глядача. Для гостей 38-го фестивалю вони підготували 28 концертів, кожен з яких надзвичайний. Учасниками “Віртуозів” у 2019 році стануть виконавці з 15 країн світу! 20 диригентів продемонструють своє мистецтво перевтілювати оркестрантів у єдиний організм, що дихає в унісон. В майстерності вправлятимуться 59 солістів, вісім грандіозних хорів подарують публіці незабутні враження, а колоритний фольклор представлять два етноколективи.
Наскрізною лінією фестивалю стануть масштабні проекти, насичені і глибокою сенсовністю, і грандіозними виконавцями. Та попри масштабні концерти буде ще чимало вагомих подій. 
Наприклад, до Львова завітає відомий у всьому світі хор “Веснівка” з Торонто. Цей чудовий колектив цього року відзначає ювілей, і його святкування відбудеться саме в рамках фестивалю “Віртуози”. Знана піаністка Оксана Рапіта виконає розкішний і динамічний Концерт №4 для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова, а скрипаль Валерій Соколов уже готує особливий виступ із молодіжним оркестром “INSO – Львів”. 
Гордістю фестивалю було, є і, сподіваємося, буде відкриття нових імен у музиці. Цього року “Віртуози” запросили молодого, безмежно талановитого львівського піаніста, лауреата багатьох міжнародних конкурсів Данила Саєнка.
Для шанувальників етнічної музики “Віртуози” підготували концерт “Феєрична Гуцулія” з автентичними виконавцями із високих та вільних Карпат. І це справді буде феєрично!
Крім того, в програмі багато подій, які зможуть задовольнити широкий спектр смаків меломанів. Тож організатори запрошують львів’ян і гостей міста досліджувати, слухати, обирати для себе найкраще і поринути з головою у вир прекрасної вічної Музики!

“Тішить, що фестиваль розширюється не тільки завдяки новим виконавцям, але й новим творам!”

Володимир Сивохіп, диригент, генеральний директор Львівської національної філармонії, – про прем’єри та нові імена 38 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози”

– Розкажіть, будь ласка, про прем’єри, яких варто очікувати на 38-их “Віртуозах”?
– Уже традиційно на цьому фестивалі виконують класичну романтичну музику, яку ми добре знаємо і любимо. Проте ми як організатори стараємося, аби щороку в проекті брали участь нові яскраві солісти. Однак цього року цілеспрямовано працювали над тим, щоб іще більше розширити репертуар фестивалю, щоб наші відвідувачі змогли почути твори, які виконують дуже рідко, бо вони або досить об’ємні, або важкі для виконання. В 2019 році спеціально до “Віртуозів” нам вдалося реалізувати кілька таких проектів. До прикладу, саме на нашому фестивалі уперше в Україні виконають знамениту симфонію Яна Сібеліуса Kullervo про героїчну боротьбу фінського народу за незалежність. Спеціально для цієї прем’єри до Львова прибуде шведський хор із міста Лунд (хор із Лундського університету, найстаріший і найвідоміший чоловічий хор у Європі. – “Львівська Пошта”).
На закритті фестивалю прозвучить прем’єрне виконання великого ораторійного полотна Фелікса Мендельсона Elias (“Пророк Ілля”). Для його виконання до нашого міста завітає потужний концертний хор із міста Нюрнберг. Це їхній перший візит до Львова, і одразу з таким масштабним відкриттям для нас!
Спеціально для себе як для диригента я також підготував прем’єру – ораторію Роберта Шумана “Рай і Пері”. Багато років мріяв про це, та тільки тепер ми взяли її для розучування і почали з нею працювати. Це також буде перше виконання цього твору в Україні з прекрасними солістами, Галицьким  камерним хором, Академічним симфонічним оркестром! А вже на другий день після прем’єри поїдемо виконувати цей твір на Operafest-Tulchyn –новий Міжнародний оперний фестиваль, який проводять у Тульчині.
Крім того, під час фестивалю ви зможете почути інші твори, які хоч і не є прем’єрами, звучать доволі рідко, однак заслуговують на особливу увагу.  Зокрема, це “Меса сі мінор” Йоганна-Себастьяна Баха. Її виконуватиме партнер Львівської національної філармонії – Вроцлавський народовий форум музики від Вроцлавської національної філармонії. Спеціально для цієї події приїде їхній бароковий оркестр, великий хор, солісти і диригент. Та й у сольних програмах деяких виконавців, зокрема піаніста Данила Саєнка і скрипаля Назарія Пилатюка, я бачив твори, які у Львові ще не звучали. Їх також виконуватимуть уперше.
Тішить, що фестиваль “Віртуози” розширюється не тільки завдяки новим виконавцям, але й новим творам!
– Якими новими іменами поповнилася цьогорічна програма фестивалю?
– Знаєте, це може виглядати досить дивно… Поясню, про що я: часи зараз доволі складні, банально навіть не завжди можна придбати квитки на літаки для виконавців… А нам же ж треба прийняти багато людей, розселити їх у готелях, забезпечити гонорари… Та якось фестиваль дає собі раду. Маємо хороших партнерів, добру міжнародну підтримку. Завдяки цій підтримці, власне, й виникають нові цікаві контакти. До прикладу, на 38-мі “Віртуози” до нас приїдуть шестеро японських солістів – фактично невеликий хор, який об’єднається з місцевим камерним хором задля втілення прекрасного проекту “Гала Опера”. Таке рідко буває у Львові, коли талановиті солісти з Японії – сопрано, альт і тенор – разом із нашим оркестром виконуватимуть кращі зразки європейської оперної класики. Як на мене, це один із найцікавіших міжнародних проектів. Окрім них, до нас уже приїхав надзвичайний соліст з Італії Алессіо Піанеллі, якого вважаю віртуозом нового покоління. Та разом із цим до нашого міста повертається улюбленець львівської публіки, піаніст українського походження з Німеччини Борис Блох. Уже вкотре ми його запрошуємо на наші заходи, і він радо відгукується, тому з нетерпінням очікуємо зустрічі з цим музикантом.
Розмовляла
Марічка Ільїна

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6736 / 4.14MB / SQL:{query_count}