8 березня: звертати увагу на дії жінок, а не лише на їхню красу!

Музей “Територія терору” запрошує на перегляд фільму “Вона прекрасна, коли злиться”

У п’ятницю, 8 березня, о 18.00 в Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія терору” (Барак №2) відбудеться показ фільму “Вона прекрасна, коли злиться” (2014 р.) Мері Дор, наданого Фондом ім. Гайнріха Бьолля (бюро Київ – Україна) та дискусія по завершенні перегляду.
Це документальна робота про розгортання другої хвилі фемінізму у США в 1966 – 1971 роках. З вуст самих активісток ви почуєте про розвиток феміністичного руху і його виклики в другій половині ХХ століття. У кінострічці використані виступи Бетті Фрідан (NOW), спогади Кейт Міллет та розповіді про різноманіття активістського досвіду від представниць рухів SNCC Black Women Liberation Commitee, Cell 16, Jane, Lavander Menace. З екрана з вами поговорять авторки відомого бестселера Our Bodies, Our Selves, а ще історикині, мисткині та журналістки, які писали і творили про жінок і для жінок.
Починаючи від Національної організації жінок (NOW), яка перш за все критикувала видиму економічну і політичну нерівність жінок в американському суспільстві 1950 – 1960-их років, фільм розкриває, як феміністичний рух поступово звертав увагу на щораз глибші проблеми суспільства, за вирішення яких варто боротися: право на аборти і контрацепцію, видимість і права лесбіянок, права “кольорових” жінок, класова нерівність, жіноча сексуальність, використання жіночих образів у мистецтві та репрезентація жіночого досвіду в історії.
Фільм демонструватимуть мовою оригіналу із українськими субтитрами. Вхід на показ фільму вільний!
Захід відбуватиметься в рамках загальноміської програми “Жінки в дії” за підтримки управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради та ГО “Феміністична майстерня”. Програма присвячена 8 березня і спрямована на актуалізацію ролі жінок в суспільстві та проблем, з якими вони стикаються. Згідно з рішенням ООН, із 1977 року цей день названий Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир. Світова спільнота жіночих організацій пропонує в цей день говорити про стан прав жінок і про жіночі досягнення, звертати увагу на дії жінок, а не лише на їхню красу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5528 / 4.07MB / SQL:{query_count}